Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod Cvok » 27 říj 2020, 21:58

Tak jsem si myslel, že po poslední zkušenosti s nb 2002 (černá bez klimy trochu s korozí) se zpátky nevrátím. Když jsme se nastěhovali do vlastního a představil jsem si, že hypotéka, děti a další (snad) plánované události by znamenaly, že moji lásku k autům zasunu do šuplíku a možná už nevytáhnu, vyděsilo mě to. Navíc další životní události mne v tom podpořili.

Dlouho jsem koukal, diskutoval s manželkou, jestli bude se mnou sdílet hezké auto nebo si koupím nějakou ošklivku jen tak pro radost (celica 4.-6g, supra, ale favorit byl lotus super seven). Ten lotus byla super volba, protože manželka řekla, že traktorem jezdit nebude :D .. ale že mě podpoří.

Tak zbylo na výběr toyobaru nebo MX5. Jelikož máme k dispozici firemní, aktuálně koncern 140kW 4x4 a vidím, že výkon je fajn, ale zas tak často jej nevyužiju a pokud se mi něco líbilo, tak strohost a vůně 90' u MX5, tak bylo předběžně rozhodnuto. Vlastně jsem moc nevybíral (viděl jsem 2) a říkal jsem manželce, tak se zajedu podívat na tu do Jihlavy a třeba to nebude ono. Dojel jsem do Jihlavy a bylo rozhodnuto... Cítím z toho moje oblíbené 90', ale přitom klimatizace, kamera, hands-free, vyhřívané sedačky, komfort skládací střechy a hlavně jiná úroveň bezpečnosti v tomto typu auta... Prostě skvělá kombinace. K hypotéce přibyly další splátky, ale radost je doma :oops:
Obrázek Obrázek Obrázek

Jedná se vlastně o skoro základ, 8/2016, t.č. 27000km, černá sports-line. Nakonec jsem se rozhodl pro 1,5l a nelituju, byť občas dynamika trochu chybí, ale ten motor mě baví. A samosvor? Na rakouské okresky jej nepotřebuju, to jsem už taky zjistil . A byť původní NB byla černá, firemní je černé a nikdy jsem nechtěl už černou, tak ta černá jí sluší (jen musí být umytá)...

A život s ní? :D Zatím zvládla 3 cesty do Rakouska včetně 3denního treku (2 krosny v kufru včetně stanu a oblečení na převlečení)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A samozřejmě jsem musel dokupovat stáj... Obrázek

A pokud byste snad nevěřili, že někdo může spát na obchvatu vídně za všedního dne bez střechy těsně pod dálniční rychlostí, tak důkaz zde (Druhá je pro pobavení a ne, manželce není 15 let :D ) 8-) :lol:
Obrázek Obrázek

Mimochodem, objasní mi někdo, co přesně obsahovala sports-line? (snad jen BOSE?) Díky a mějte se! ;)
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Re: Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod HansB » 28 říj 2020, 09:24

Teda Cvoku moc hezká. Nikdy jsem neviděl ND v černé, ale kupodivu jí vážně sluší.
Ale jak píšeš čistá být musí ( i já bílou keramik myji po každé jízdě - mouchy jsou mrchy a je to na ní děsně vidět).

Tak ať Vám dělá radost.

Ještě dotaz - píšeš, že má kameru. Jako couvací? Takovou vymoženost já na ročníku 2015 nemám.
Mazda MX-5 ND 2,0 118kW 2015
Uživatelský avatar
HansB
 
Příspěvky: 26
Obrázky: 7
Registrován: 06 úno 2012, 03:00
Bydliště: Kladno

Re: Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod shaman » 28 říj 2020, 09:29

Moc hezká ! Ať dělá radost :) Taky jsem měl černé NB a bylo pořád špinavé :lol:

HansB: kameru mají jako příplatkovou výbavu, taky ji mám na ND 2016. V základu byla snad až u NDfl
shaman
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2017, 14:57

Re: Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod Cvok » 28 říj 2020, 11:16

Přesně tak, parkovací kamera tam je, nemůže to být součástí sports-line? Fakt se mi nepodařilo najít, co to je za úroveň výbavy.

PS: Černá je vážně peklo na údržbu, ale teď už mám aspoň klimatizaci, tak jeden problém vyřešen :D
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Re: Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod shaman » 28 říj 2020, 15:37

Ne, kamera byla za příplatek, bylo možné ji domontovat snad do všech stupňů výbav, stejně jako sis mohl připlatit za hliníkové pedály, sportovní výfuk, osvětlení u nohou a další věci. Na netu by mohl být někde katalog výbav.
Tvoje ND je původem z Německa ?

Já mám červený a je taky pořád špinavý, jen to asi není tolik vidět jako na černé :lol: jo, klima je fajn věc, v létě nasazená střecha a puštěná klima :lol:
shaman
 
Příspěvky: 7
Registrován: 03 kvě 2017, 14:57

Re: Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod Cvok » 28 říj 2020, 15:43

shaman píše:Ne, kamera byla za příplatek, bylo možné ji domontovat snad do všech stupňů výbav, stejně jako sis mohl připlatit za hliníkové pedály, sportovní výfuk, osvětlení u nohou a další věci. Na netu by mohl být někde katalog výbav.
Tvoje ND je původem z Německa ?

Já mám červený a je taky pořád špinavý, jen to asi není tolik vidět jako na černé :lol: jo, klima je fajn věc, v létě nasazená střecha a puštěná klima :lol:


Nebo sundaná střecha a puštěná klima :D Je z Německa a dotáhla ji Mazda Jihlava ;)
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Re: Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod HansB » 28 říj 2020, 17:27

Aha tak díky za osvětu s kamerou.

Jasně že sundaná střecha a puštěná klima :D Tedy když člověka řádně nevyfouká vítr.
Mazda MX-5 ND 2,0 118kW 2015
Uživatelský avatar
HansB
 
Příspěvky: 26
Obrázky: 7
Registrován: 06 úno 2012, 03:00
Bydliště: Kladno

Re: Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod Pavel_cz » 29 říj 2020, 23:30

Hezká, ať ti dělá radost.
Uživatelský avatar
Pavel_cz
 
Příspěvky: 49
Registrován: 15 úno 2019, 21:17

Re: Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod XP3 » 02 lis 2020, 18:26

Moc pěkná, radost dělají stejně hlavně pomalejší zatáčky. A to si užívám nejvíc včetně kochání. Gratuluju k pěkný káře.
MX5 G160 SAKURA 2018
XP3
 
Příspěvky: 32
Registrován: 15 lis 2019, 09:02

Re: Olomoucká ND 1,5 - Cvok

Příspěvekod Cvok » 03 lis 2020, 21:58

Děkuji všem ;) Přesně tak, občas si dokázat, jak je to auto řidičské, ale jinak se kochat z auta i autem :) Jsem rád, že jsem se spontánně rozhodl do toho jít. Žijem jen jednou a vlastně to splňuje vše, co od něj čekám.. snad na dlouhé roky dopředu...

Uvažuju perspektivně o vyšším windschottu kvůli dálničním přesunům, máte někdo zkušenosti, jak a jestli to pomůže u nd?
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52


Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků