Winie´s Miata NA

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod kousmen » 24 říj 2016, 09:24

Supr. Takže ti zůstává a doufám, že příští rok zajedeš nějakej závod. Rád bych se taky příští rok zúčastnil nějakýho drandění, tak se snad někde ty naše peklostroje potkají. Všechno mě zajímá, jak chystaný atmoúpravy motoru, tak i ty ostatní, tak snad budou fotky a texty přes zimu přibývat. Taky pak něco dopíšu.
S tou crx to znám. Jednou mě u obchoďáku přesvědčila parta nadržených ricerů k serpentinám a jakej byl můj údiv, když mě jedna crx div do toho kopce netlačila. Docela se začínám převažovat ke kompresorování, ale ještě ve mě pořád sídlí názor, že Miata má být právě taková a že mě to vlastně stejně baví víc než dost. Hlavně při představě závodů s dalšíma atmo 1.6l, se mi s tím nechce dělat nic, protože jsem si jistej, že budu šťastnej jako blecha v klíně japonky. Takže ať nám to ten příští rok vyjde. Chtělo by to regulérní závod se strkanicí. :D
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod PavelS » 24 říj 2016, 09:58

Za mě palec nahoru že to lip nedal :D Ty díry v nárazníku bys asi využil až s tím větším výkonem...

O jakých CRX mluvíte - o těch původních a správných, nebo o Del Sol? Ta původní lehoučká mě kdysi s NA 1,6 vyškolila taky, ale kamarád stejně toužil po mým NAčku - proč asi :D
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod Winie » 24 říj 2016, 10:31

Hele koudy v pomalejších a středních zatáčkách to ještě šlo, ale rychlé zatáčky a nedejbože rovinka bylo zle. On i ten řidič je maniak.

Pavle, DelSol není už tak dobrá, ale mě pozlobila EE8 (VTEC B16A1) ale výraznějc jen ta upravená. Je to snad nejrychlejší atmo EE8 v čr, ale nikdo neví proč :-D Údajně je v tom schovaná Mugen jednotka, ale něco musí být i s motorem. Bohužel to nikdo neví. Kdysi to přivezl jeden člověk z německa už takhle upravené a od té doby to přidělalo vrásky hodně autům. Mimo jiné i F430 v Mostě :D

Co se týče děr v nárazníku, tak určitě špatně nejsou, ani na atmo motoru. Při rychlé jízdě v horku to pomohlo dost. Měl jsem s chlazením problémy.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod Robo96 » 24 říj 2016, 10:51

jako povedzme si uprimne ze "Civic family" s vtecom je velmi dobra platforma a s par citlivymi upravami je z toho vyborne jazdenie aj napriek FWD handicapu (aj ked tazko povedat ci je to po upravach este handicap) a CRXko so svojou musou vahou ktora zahanbuje aj MX-5 je proste bomba. kedysi to bolo moje "must have" auto
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo, Eaton M62 supercharged
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 974
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod PavelS » 27 říj 2016, 10:44

Jo tak tady je to jasný no. NA 1,6 to spláchne... Má výhodu kW i váhy...

Ad chlazení - kdyby sis dal pořádnej chladič, tak nemusíš přicházet o výztuhu nárazníku a dělat tyhle ošklivý díry :) Nepřeju ti to, ale jednou tě ta výztuha může zachránít před klempřířem...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod Winie » 27 říj 2016, 12:01

Pavle, pokud by to byl hit na předek, tak klempíře asi shánět ani nebudu....
Ocelová část tam je, jen ten plast tam není.

Navíc je to další nárazník. Mám celý předek ještě jednou :D Všechny díly do kterých řežu mám dvakrát
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod PavelS » 27 říj 2016, 12:19

co to je za větu...? Ta výztuha tam je na utlumení i menšího nárazu - nedávno měl takovej kamarád a myslím, že bez něj by to auto vypadalo hůř. Resp obešlo se to vepředu bez klempíře úplně - jen se vyměnila výztuha. Kdybys turbil a dal tam třeba chladič oleje, tak neřeknu možná, ale zachraňovat starý komponenty tím, že dělám díry do auta mi přijde nesmysl.
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod TeeJay » 27 říj 2016, 13:05

Ta výztuha má v sobě hlavně dutiny, ve kterých se při nárazu ještě stlačuje vzduch, takže tlumí fakt výborně a dokáže udělat hrozně moc, zejména u slabších nárazů (vím své). Ocelová část by měla přijít k věci až při větších čelních nárazech, ale tobě vlastně ocel bude muset tlumit jakýkoliv náraz, který projde přes nárazník (každý) - je to risk a je to škoda.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod AndrewG » 28 říj 2016, 20:00

suhlasim s tym co napisali chalani, tiez mam stale chrobaka ci nevratim dozadu nejako rozumne urezany naraznik namiesto mojeho, kedze mne tam uz z toho plastu ostalo fakt malo...
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod Winie » 08 lis 2016, 10:27

PavelS píše:co to je za větu...? Ta výztuha tam je na utlumení i menšího nárazu - nedávno měl takovej kamarád a myslím, že bez něj by to auto vypadalo hůř. Resp obešlo se to vepředu bez klempíře úplně - jen se vyměnila výztuha. Kdybys turbil a dal tam třeba chladič oleje, tak neřeknu možná, ale zachraňovat starý komponenty tím, že dělám díry do auta mi přijde nesmysl.


Hele když vidím jaký problém je sehnat dobré karosářské díly, tak si to radši schovávám, než abych to ničil.
Co se týče plastové výztuhy a potenciálního nárazu, tak já se v běžném provozu moc nepohybuju, takže riziko kolonového ťukance není příliš velké.

Teplota se díky těm dírám výrazně snížila, takže já jsem spokojený. Na nový celohliníkový chladič teď nemám zbytečné peníze v rozpočtu.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 111 návštevníků