fenix.. :)

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: fenix.. :)

Příspěvekod Pelko » 16 úno 2016, 09:36

jaj hopla, furt zabúdam že NB majú chronický problém s nosníkmi v motorovom priestore :)
keď to potom vyvaríš a poriadne (a relatívne pravidelne) navoskuješ zvnútra tak už by sa tam snáď voda nemala zrážať a mohol by byť pokoj
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: fenix.. :)

Příspěvekod cavan » 16 úno 2016, 10:38

hej hej... no.. chcem ho opravit pomocou tych repaplechov co ponuka m8rinek, vlastne v plane je to komplet cele osetrit, cele napravy, ale tak.. to je u mna momentalne trosku dlhsi proces.. mam dolezitejsie vydavky.
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: fenix.. :)

Příspěvekod cavan » 17 úno 2016, 21:06

tak.. a testujeme..
IMG_7661.JPG
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: fenix.. :)

Příspěvekod elektron » 17 úno 2016, 23:05

Ked som Ti posielal tie matice, chcel som sa spytat ci nebudes pokracovat aj s butterfly-om :) Ake to je? Je to citelny rozdiel?
16 ND ceramic, recaro, bilstein
99 NB 1.8 vvt BP-Z3 turbo, 240hp, VICS, 6speed, 3.6 lsd, ME221, bosch EV14, Koni, brake swap
ex 00 NB 1.8 coldside mp62, 210hp, MS2 MSlabs
ex 90 NA 1.6 116hp
Uživatelský avatar
elektron
 
Příspěvky: 360
Registrován: 13 dub 2010, 22:36
Bydliště: Zilina

Re: fenix.. :)

Příspěvekod Dejvid » 17 úno 2016, 23:34

Tak trošku si myslím, že by se mi butterfly na mym autě taky líbil. Jsem zvědav, jak moc to bude znát na autě ;)
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: fenix.. :)

Příspěvekod cavan » 18 úno 2016, 09:01

BB som mal v plane hned od zaciatku, ale momentalne mam trochu iny vacsi projekt ktory mi do toho zasahuje. kazdopadne tento kus kt. mam na aute ma iste muchy, kt budu vychytane na dalsich kusoch.. predsa len je to prototyp..

co sa tyka tuhosti, ako moc citelny rozdiel to je zatial povedat neviem, mam na tom najazdenych zatial len par km, aj to povacsine po obchvate bratislavy, tzn telativne rovna cesta. kazdopadne auto az tak nevrzga pri prejazde nerovnostami. najvacsi test je zatial pre mna vjazd na parkovisko cez najazd, mam teraz HT a doteraz bolo pocut ako sa auto kruti, vrzgalo to vovnutri, a to sa uz teraz nekona, takze je to urcite lepsie.. :)
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: fenix.. :)

Příspěvekod Dejvid » 18 úno 2016, 23:12

No super, to jsou v podstatě informace, který potvrzujou, že tohle přesně potřebuju :D Tuhost karoserie je to, na co si vždycky chvíli zvykám, když do mazdy přesednu z daily auta, ale to se dá čekat u auta bez střechy. Ale když to jde aspoň částečně vlepšit, tak jsem pro ;)
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

nevada

Příspěvekod cavan » 04 dub 2017, 14:50

maly update sa udial aj v tomto vlakne, tak som sa rozhodol co to napisat.

kedze som mal v oktobri mensiu nehodu a fenix zostal stat, rozhodol som sa prerusit svoju abstinenciu a zaobstaral som si nahradu tento krat v podobe edicie nevada.

co sa vlastne stalo.. debil na striebornej alfe romeo z liptovskeho mikulasa sa mi rozhodol nedat prednost na zuzeni cesty do jedneho pruhu, zrejme nestacilo ze som bol 3/4 auta pred nim, tak aby som predisiel nehode, nudzovo som zabrzdil a pustil ho s tym, ze ho vyucim v najblizsej zakrute kde viem ako a kolko mozem ist.. teda, vedel som, za sucha.. aj som ho vyucil, ale potom zauradovali starsie gumy a spinava mokra cesta, teda hlavne tie gumy, a nasledne ma zaca lpredbiehat moj vlastny zadok. zrovnal som, ale v tej rychlosti ma hodilo do opacnej strany a skoncil som mimo cesty. pretekar na alfe ani nezastavil ci zijem.. chvala bohu sa nikomu nic nestalo, teda okrem mojej mazdy. odniesla si to hlavne kasna ktora je prehnuta. a samozrejme dvere jeden predny blatnik a cely predny naraznik plus dalsie veci. investicia do oprav by bola vysoka, a preto som sa rozhodol ze auto odhlasim a dam si chvilku pauzu.

potom ale prisiel ten pocit, kedy mi to zacalo chybat a zacal som hladat nieco pouzitelne.rozmyslal som nad kupou NA s tym ze swapnem komponenty z fenixa. medzicasom, kedze som sa prestahoval, som zacal hladat nieco na com budem chodit do prace, nieco vacsie.. outback / legacy +lpg, a potom som sa opat vratil k NBFL. kopec krasnych aut za skvele ceny okolo 2000€, ale daleko, az pri holandskych hraniciach, no a nakoniec som nasiel na mobile.de tuto nevadu.
farba, celkom ujde, stav, vyzerala bez nejakej vyraznej hrdze, mala polamany a oskrety predny naraznik. zvari sa a prelakuje. je to sice len 1.6ka, ale co na tom, kopec ludi chodi na 1.6 a nestazuje sa, AndreFux ma dokonca podpichol slovami "slysel jsem ze konecne mas tu spravnu motorizaci".. a ako bonus, ma to LPG. viem ze pre vacsinu by to bola skor prekazka, ale planujem ju mat ako daily do prace, a zaparkovat v Bratislave s velkym autom je niekedy dost umenie,takze idealna kombinacia a takisto na tom chcem robit dovolenky a vylety, tak preco nie. bola v norinbergu, cize blizko a cena tiez prijemna.
no a nakolko mam toho v praci vela, a malo dovolenky, dohodol som sa s Jancim (skhaluz) na dovoze a prihlaseni za co sa mu chcem este raz podakovat. momentalne uz 2 tyzdne cakame na velky TPa s tym spojene dalsie veci... byrokracia v tomto state je jednoducho uzasna, hlavne aby ludia platili dane a nedostavali za ne sluzby.. ale mohol som si priplatit.. len 333€ a mam to do 3 dni.. :roll:

IMG_9655.PNG

IMG_9656.PNG

IMG_9657.PNG

IMG_9659.PNG

IMG_9660.PNG


o co sa teda vlastne jedna?

je to rocnik 2003, motor 1.6+LPG, velke brzdy, 16" kola. najazdenych cca 220 000km, latkove sedadla, latkova strecha, nie vinyl, bez klimy. hrdza klasicky na podbehoch, ale nosniky zdrave. skrabance laku..

a co je v plane?

v prvom rade zakladny servis, teda vymena komplet olejov, vodna pumpa, klinove remene.
oprava predneho naraznika
vyvarenie prahov
vystriekanie dutin
strecha uz je dolu, kedze auto stalo, je trochu zaplesneta, potrebuje vycistit, a ma dierky ktore sa chystam zalepit. jedna je ako od pera a druha ma asi 2cm
servis LPG
a kedze mam darcu organov, dojde na vymenu diferencialu za LSD, vymena brzd (na phoenixe boli zrepasovane + mali pancierove hadice), klima, ktoru aj konecne spojazdnim a casom poprehadzujem aj ostatne serepeticky ako door bushing, button start, niektore doskriabane interierove casti atd.
samozrejme, uvidime co este sa vyskytne, kazdopadne chystam sa uzivat si ju..

ps: ak by mal niekto zaujem o velke brzdy alebo 16" kola, kludne sa ozvite.. :)
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: fenix.. :)

Příspěvekod tomybandit » 04 dub 2017, 16:37

Aj cez to vsetko cim si si presiel sa opat tesim ze si sa na to nevykaslal a planujes jazdit dalej. Tesime sa na jazdu :)

Tie dutiny budes striekat sam, cim? Alebo komu to das robit?
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: fenix.. :)

Příspěvekod cavan » 05 dub 2017, 07:39

tie dutiny dam robit asi petovi, ak na to bude mat veci, este som sa s nim o tom nebavil..ale nie je to nic narocne.. bolo tu niekde aj vlakno, ak sa nemylim mojzo o tom co-to popisal..
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron