miata von igor

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

miata von igor

Příspěvekod Igor » 27 led 2013, 12:09

Takže jak jsem předeslal v původním topicu, otvírám zde slavnostně další část týkající se vlastnictví mojí mx5. Budu sem psát hlavně o rady a vaše drahocené zkušenosti. První příspěvek pojmu jako takový referát, takže deme nato.

K čemu mx5?


Pro radost, nic jinýho v tom není. Všichni to máme stejný. Moje vidina je taková, že auto budu používat jako 2. a to jen za pěkného,nejlépe letního :) počasí. Sice mám sadu zimních kol, ale s největší pravděpodobností je obratem prodám. Moje mx5 sníh a sůl nepoznala v Německu, nepozná to ani v čr. Řekl bych že z takových 90 proc. budou okresky a zbytek okruh. Přeci jen bydlím 1,5km od Masarykáče :).

Úpravy, opravy


Ačkoliv nejsem mechanik, tak mě auta baví a to tak moc, že bych rád pouhé vlastnictví povýšil na samosprávu:-). Myslím, že spousta z vás to má opět podobně. Prostě a jednoduše bych se o autě rád naučil co nejvíc a chtěl bych být schopnej si co nejvíc případné práce a oprav udělat sám.

První 2 věci, který hodlám řešit přes zimu jsou volant a sedačky. Asi mám nějaký nepoměr těla, ale do auta se vejdu vážne hodně natěsno. Při zatáčení si volantem holím koule a hlavou olizuju strop. Asi tak. Volant nebude problém, ale sedačky potřebuju píchnout. Co od sedačky požaduju?

1. Aby šla co nejníž = získání místa. Má někdo zkušenost s našroubováním do podlahy? Pojezdy bych nejradši zachoval, ale když nebude zbytí. http://www.sportovnisedacky.cz/aktualni-nabidka/ ? Znáte/neznáte? Vejdou se vůbec do miaty? Ikdyž to si asi přeměřím sám.
2. Pohodlná! auto sice bude na víkendy, ale žádnej kamennej kostitřas nechcu ani vidět
3. Vícebodový pásy. Opět bez zkušenosti. Ale třeba toto? http://www.sportovniautodoplnky.cz/4-bo ... cervene-2/ . Tuším správně, že bude potřeba harness bar? Já nějakou tyčku za sedadlama mám, ale co je to přesně, kdo ví? Foto přidám.
4. Ikdyž to nerad otvírám, tak cena. Recara za 10k/kus bohužel mimo realitu

Poslední úpravu kterou bych rád udělal je instalace Rollbaru. Minulej rok tuším zde někdo organizoval group buy z anglie, bude se to opakovat? Já bych se hned přidal..

Budoucnost

Možná jsem to měl nazvat spíš snění :-)..Sem bych zahrnul: jiný kola, shodit podvozek, brzdy, výfuk a trochu poštelovat motor. Dál to ale nemá cenu rozvádět, sám ještě nevím.

Nevím jestli na všechnu tuhle hromadu otázek otevírat nový témata, nebo to nechat zde. Nerad bych ale celý forum zaspawnoval svýma slintama :)..Pokud je něco už odpovězeno jinde na foru, stačí poslat odkaz. Než jsem se zeptal, samosebou jsem to tu prolezl, nicméně to nemusí ještě nic znamenat.
Igor
 
Příspěvky: 323
Registrován: 05 led 2013, 12:19
Bydliště: Brno

Re: miata von igor

Příspěvekod Mike » 28 led 2013, 13:58

Ohledně sedačky:
řešilo se tu ubraní výplně pod půlkama, čimž se dostaneš až několik centimetrů dolů. Cesta je to nejsnažší, nejlevnější a zachováš originální vzhled...
Miata v zimě: toho bych se nebál, když to člověk opláchne od soli. Není to přešlchtěný Ferrari, ale auto pro denní užití. 365 dnů radosti:) I když ono je to hodně o povaze. Jsou lidi, který by nevyjeli v zimě bez čtyřkolky a pak jsou lidi, který v zimě jezdí na mašině. My jsme někde mezi...taky si lidi klepou na čelo když v minus pěti jedu se staženou střechou a směju se jak po lobotomii:)
S tim okruhem v Brně bych byl opatrněj...Miata je na něj docela pomalá. To je pro auta tak od dvouset koní na tunu - do tý doby z toho má člověk spíš takovej pocit jako když jede na dálnici a občas ostře zatočí...alespoň tak to přijde mě. Pro Miatu je ideální třeba Mýto...Most je dle mýho tak na hraně.
Jinak to, že tady budeš řešit motor je asi docela jedno, když se tu řeší všechno všude:D
Funkční rollbar za pěknou cenu tu inzeroval Geroge...
Hodně štastnejch kilometrů
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: miata von igor

Příspěvekod kousmen » 28 led 2013, 14:40

Jsem rád, že se zadařilo. Tak ať jezdí a dělá jenom radost. ;)
Jak jsem ti říkal, tak se na rám taky chystám a to právě na rám od G5 jak píše majk...
A docela rád bych viděl nějaký fotky, tak nezapomeň časem něco cvaknout. ;)
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: miata von igor

Příspěvekod Igor » 28 led 2013, 14:56

Dík za reakci.
Ubrání výplně pod půlkama znamená vykuchat sedačku? Ve zkácené verzi? :-). A podstoupil někdo tento zákrok? Popravdě zrovna co se těch seslí týče, tak mi 2x o originální vzhled nejde. Navíc řidičova sedačka u mýho auta je už docela použitá, potrhaná bočnice atd. S klidným svědomím ji tudíž za nějakej pohodlnej posaz vyměním. Navíc bych rád nasadil ty vícebodový pásy. Možná si někteří klepou na čelo, ale je to můj klukovskej sen a mx5 mám proto, abych si přesně tyhle sny splnil :).
S okruhem v Brně máš úplnou pravdu, párkrát už jsem se po něm projel a miatka tam bude spíš k smíchu. Přirovnání s dálnicí naprosto souhlasí .Nadruhou stranu zažils Brno třeba za dešte? :-) . To bude těch 130 koní tak akorát. A to jsou ty podmínky na který si počkám.
Ohledně celoročního provozu. Vůbec mi nejde oto, že auto nemá střechu, nebo hnanej zadek. Jde mi oto, že v těch našich s prominutím sračkách trpí. Většina myček za mrazu vypnutejch, navíc auto mi stojí sice pod střechou, ale venku, takže nikdy pořádně neuschne, atd. Na celoroční užívání mám Vitaru. Ta je primárně zadokolka. 4x4 si řadím sám, jen když je třeba. Zkus si představit co dělá hnanej lehkej zadek, tuhá zadní náprava a žádný ESP za věci. Já si stím na sněhu jezdím defakto permanetním smykem :-). Takže co se sněhovejch radovánek týče, mám jich dostatek..
Igor
 
Příspěvky: 323
Registrován: 05 led 2013, 12:19
Bydliště: Brno

Re: miata von igor

Příspěvekod Igor » 28 led 2013, 15:02

Dík kousmene. To ty a tvá miata byly ten poslední hřebíček do pomyslné rakve :-)). Jen podotknu, že bych rád rám, kterej padne i pod softopy se skleněným oknem a nejlépe i hardtop ( ten sice nemám, ale strašně se mi líbí a chápete co to může znamenat:)). Jinak nevím jesi je standart to skleněný okno, nebo to tam někdo dal předemnou jako aftermarket? Fotek pár přidám, ale zatím jen z cesty. Nemám teď doma foťák.
Igor
 
Příspěvky: 323
Registrován: 05 led 2013, 12:19
Bydliště: Brno

Re: miata von igor

Příspěvekod Igor » 28 led 2013, 15:16

Igor
 
Příspěvky: 323
Registrován: 05 led 2013, 12:19
Bydliště: Brno

Re: miata von igor

Příspěvekod Pavel260 » 28 led 2013, 15:17

ahoj, gratuluji
ram od G5 mam na aute, je staveny tak aby byl funkcni s HardTopem, Softtopem a to jak se slidou tak se sklem ;)
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: miata von igor

Příspěvekod Pavel260 » 28 led 2013, 15:18

máš tam strechu z NB proto to sklenene okno ;)
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: miata von igor

Příspěvekod kousmen » 28 led 2013, 15:19

Já tuším, že se do softtopů dávalo sklo u NBček a snad i s vytápěním. Jinak právě ty rámy co Georgee nabízí nemají problém s ničím, takže jakákoliv střecha se nasadí jak nic... Tak je to ostatně u většiny "běžných" rollbarů.
Edit: no tak jsi mě předběhl. :lol:
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: miata von igor

Příspěvekod Igor » 28 led 2013, 15:21

Krásná zpráva s tím rámem. A střecha vypadá jako nová, takže mi bylo jasný, že se něco událo. Jen jsem se při koupi zapomněl optat co :-).
A ten rám od G5 vypadá skvěle musím říct..
Igor
 
Příspěvky: 323
Registrován: 05 led 2013, 12:19
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 45 návštevníků