mikee's mx5 nbfl 1.6 '02

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: mikee's mx5 nbfl 1.6 '02

Příspěvekod mikee19 » 28 čer 2018, 13:22

Vsetky diely pripravene, strekovace z RX8 nahodene a auto s nimi uz chvilku pobehalo. Nahadzoval som veci postupne, ak by kvoli niecomu auto prestalo behat, vedel by som, co to bolo.
Medzicasom Torsen T2 z Japonska dorazil a supol som ho do auta.

Tak a mohli sme sa vrhnut na turbo. Do garaze som prisiel o 12:00 a odchadzali sme nieco po 01:00. Bez dobre vybavenej dielne a zrucneho mechanika, ktory dokaze rozumne uvazovat by to bud nebolo mozne, alebo by to trvalo 3-4x dlhsie

Nahodenie zvodov. Este vidno tazkopadne rychle riesenie povodneho sania:
Obrázek

Clocking turba. Subaru ma inak smerovany housingy, takze to bolo potreba nastavit, aby vstupy-vystupy vzduchu a oleja smerovali spravnym smerom:
Obrázek

A turbo osadene na test:
Obrázek

Obrázek


Najstrasidelnejsia uprava je navrtanie olejovej vane pre zvod oleja z turba. Museli sme demontovat kompresor klimy aby sme sa k tomu poriadne dostali:
Obrázek

Obrázek

Obrázek


A konecne vsetko pozapajane:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nesiem zabudnut aj na custom drziak na wastegate ktory Tiby vyzvaral na mieste a je nadherny a neohne ho nic.


Potom, ako sme to zlozili, nechali rohrat a povypalovat vsetky tesnenia, pasty, hlinikove spreje, som prvykrat zacul ten krasny zvuk - stu tu tu tu

https://youtu.be/Zsgg1z4m2dg
NBFL 1.6 '01 | ME221 | Revent Turbo kit + TD04 | RX8 Yellows | Torsen T2 | AD08 | TR Lane RollBar
Uživatelský avatar
mikee19
 
Příspěvky: 264
Registrován: 17 úno 2013, 13:19
Bydliště: Kosice

Re: mikee's mx5 nbfl 1.6 '02

Příspěvekod mikee19 » 28 čer 2018, 13:24

Dalsie kroky boli vymena oleja, sviecok, ... proste servis. Napojenie boost solenoid-u, ...

No a potom sa to stalo. Kombinacia: mokra vozovka, teploty okolo nuly, lacnejsie zimne gumy, turbo a ja, sposobila, ze som takto dopadol. Nastastie sa nikto nezranil. Auto dostalo ranu na pravu prednu napravu (ramena, tehlica vsetko nove). Disk bez problemov - Enkei je Enkei :)
Odniesli si to aj dvere a zadny blatnik.

Obrázek

Auto stalo dllllho a robilo sa na nom. Asi po 2.5 mesiaci bolo hotove, ze ho zoberiem na lak, no spojkove valce vypovedali poslusnost. To sa stava, ked auto dlho nechate tak a nejazdi. Bola to celkom sranda, nebyt schopny vyradit rychlost, alebo zaradit ked sa chcete pohnut. Takze komplet vymena aj s kvapalinou.


Auto aktualne vyzera ako niejaky cigansky povoz s troma roznymi farbami, ale mne je to jedno.
Ake su dalsie kroky:
1. Doladit riadiacu jednotku, aby sa auto spravalo ako OEM.
2. Nahodit novu spojku od Competition Clutch urcenou na 1.8. Samozrejme budem menit aj zotrvacnik za ten z 1.8 :). Spojka uz je na ceste ku mne a s nou menim aj vsetky tesnenia/gufera a loziska medzi prevodovkou a motorom.
3. Naladit Boost Soleniod pre pracu v Close Loop mode, aby som si vedel specifikovat, ake tlaky chcem mat pri ktorej zaradenej rychlosti, ...
4. A potom pojdem ladit auto na vykon a mozno aj na brzdu, nech viem, kolko to tlaci, lebo vsetci sa to pytate a ja neviem, kolko to ma konikov. Mne je to jedno, ale ved no sak no :)
NBFL 1.6 '01 | ME221 | Revent Turbo kit + TD04 | RX8 Yellows | Torsen T2 | AD08 | TR Lane RollBar
Uživatelský avatar
mikee19
 
Příspěvky: 264
Registrován: 17 úno 2013, 13:19
Bydliště: Kosice

Re: mikee's mx5 nbfl 1.6 '02

Příspěvekod Andy4 » 30 čer 2018, 12:12

Tota cesta kosí MX5 rad radom. :(
fully restored NB '98 1.6 LSD
Uživatelský avatar
Andy4
 
Příspěvky: 357
Obrázky: 2
Registrován: 10 čer 2011, 13:59
Bydliště: KE/KS

Re: mikee's mx5 nbfl 1.6 '02

Příspěvekod m8rinek » 30 čer 2018, 12:26

Máš odtok z turba strašně nízko ve vaně, obával bych se sáknutí...
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: mikee's mx5 nbfl 1.6 '02

Příspěvekod mikee19 » 01 črc 2018, 08:40

robil som to presne podla navodu no niesom expert
NBFL 1.6 '01 | ME221 | Revent Turbo kit + TD04 | RX8 Yellows | Torsen T2 | AD08 | TR Lane RollBar
Uživatelský avatar
mikee19
 
Příspěvky: 264
Registrován: 17 úno 2013, 13:19
Bydliště: Kosice

Re: mikee's mx5 nbfl 1.6 '02

Příspěvekod mikee19 » 02 črc 2018, 13:40

m8rinek píše:Máš odtok z turba strašně nízko ve vaně, obával bych se sáknutí...


Ahoj, co myslis tym saknutim?
NBFL 1.6 '01 | ME221 | Revent Turbo kit + TD04 | RX8 Yellows | Torsen T2 | AD08 | TR Lane RollBar
Uživatelský avatar
mikee19
 
Příspěvky: 264
Registrován: 17 úno 2013, 13:19
Bydliště: Kosice

Re: mikee's mx5 nbfl 1.6 '02

Příspěvekod mikee19 » 13 črc 2018, 09:52

Ahojte. Saga pokracuje.

Dokoncil som montaz Catch Can-u:
Obrázek

V Utorok ide do auta nova spojka (od jedetoshop.cz) so zotrvacnikom z 1.8. A ked uz bude prevodovka vonku, tak samozrejme tesnenie klukoveho hriadela a hriadela prevodovky sa vymenia:
Obrázek

Dalsim krokom bude ladenie Close Loop pre Boost Solenoid a mozme zacat tlacit viacej atmosfer do motora = onroad ladenie palivovej mapy + predzapalu pri vyssich tlakoch.

No a potom mozno pojde zaplatit meranie vykonu.
NBFL 1.6 '01 | ME221 | Revent Turbo kit + TD04 | RX8 Yellows | Torsen T2 | AD08 | TR Lane RollBar
Uživatelský avatar
mikee19
 
Příspěvky: 264
Registrován: 17 úno 2013, 13:19
Bydliště: Kosice

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků