Andrew´s Red Miata - 1.9 VVT ITB NA

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod AndrewG » 01 srp 2014, 20:38

akoze bol som sa dnes vozit aj a otacal som sa sviznym sposobom bokom napred a myslim ze to bolo fakt krase ovladatelne a citatelne, co teda otvoreny diff nie je ani nahodou :D tak som dnes zase o nieco spokojnejsi, bol som to trochu prehnat teploty isli hore, dorazila mi už hadica z cadillacu na coolant re-route.... je to fakt neuveritelné, ako keby bola na toto robena, ide presne zo zadu rovno do chladiča. každopádne asi bude treba dať dole sanie, bez toho sa tam nedostanem a rovnako tak aj cievky a hádam sa tam nejako napchám. uvidím kedy sa do toho pustím, ale asi až keď bude auto na normálnych značkách, tieto mi končia za 9 dní a cez týždeň davam auto na prihlásenie...nejaka ta kladka stale piska ako aj pisal tuca, takze vymenim pumpu rozvody a ked to nebude ani jedna kladka tak potom ostava asi jedine alternator a starter ... alebo je na remen aj nieco ine este co by mohlo piskat (posilovac, olej pumpa, klimu nemam)? zacne to piskat tak cez 6tis ot takze dnes som tento zvuk zapocul prvy krat :-)

Inak včera sa u mňa v garáži ako som dával dole zásterky a trochu vysával a robil podobné kravinky zastavil sused čo má 2 datsuny 260z tak poobdivoval a že chcel minulý rok od nejakého pezinčana menom Michal myslím kúpiť jeho NA 1.8... to znamená že tu je ďalšie NA ktoré na fóre neni nehovoriac o tom že som v stredu tiež jedno strieborné stretol s nejakou pani, a viem ešte o jednom žltom... PeterS mi tiež ešte jedno spomínal... takže je ich tu celkom dosť, len sú asi zašité v garážach alebo neviem čo :D
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod PavelS » 03 srp 2014, 11:19

AndrewG píše:akoze bol som sa dnes vozit aj a otacal som sa sviznym sposobom bokom napred a myslim ze to bolo fakt krase ovladatelne a citatelne, co teda otvoreny diff nie je ani nahodou :D


Na začátku jsi psal, že nemáš zkušenost :D

Jinak vítej můj zdroji dílů :D a ať slouží - červená je super (ostatně jaká ne?) :D
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod PeterS » 03 srp 2014, 19:02

AndrewG píše: menom Michal myslím kúpiť jeho NA 1.8... to znamená že tu je ďalšie NA ktoré na fóre ... PeterS mi tiež ešte jedno spomínal... takže je ich tu celkom dosť, len sú asi zašité v garážach alebo neviem čo :D


no keď sa pozreš na bazoš tak tam je jedno ktoré som opravoval pred 3 týždňami je z Viničného ... to z PK je tiež červené a teraz ho nechal Mišo vyvariť zbaviť hrdze chodí tankovať na Gulfku tam ho môžeš občas stretnuť ;) a kopec iných MX-károv je tu v okolí

jo a k tomu svoru hej hej zabudol :oops: potrebuje odpor zabudol ale pri jazde je to hneď spoznať a myslím že T2 čo tam máš je super :!:
RX7 SA22C 1979
Miata USA 1989
MX-5 Impuls 2005
Uživatelský avatar
PeterS
 
Příspěvky: 388
Obrázky: 14
Registrován: 10 zář 2013, 19:51
Bydliště: západné Slovensko 20% + Južní Morava 80%

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod AndrewG » 05 srp 2014, 09:27

pavel, dufam ze zdroj dielov myslis tak ze ti dodavam diely, nie ze to rozstrelim niekde :D a nemam skusenost, akurat na whisperovej som mal moznost sa trochu pojasit a prislo mi to tahsie ovladatelne no :D no vcera som inak konecne zistil kde je problem so svetlami, oni stretavacky svietia meszi polohou dialkovymi a normalnymi... takze tam musim dat nejaku gulicku malu alebo co, nech je ta paka viac zatlacena...inak nejaku gulicku som tam nasiel tak mozno ma byt inde ako je, vcera som nemal cas to riesit tak hadam dnes a potom sa uz auto pojde prihlasit :-)
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod AndrewG » 13 srp 2014, 20:30

Tak si to tu ožívím, aby ste si nemysleli že nič nerobím a len vymýšlam výjazdy, na ktoré nakoniec neprídem :D
dnes sa makalo od rána od 10. ráno ma zobudil kuriér že má pre mňa balík a nakoľko mám toho naobjednávaného momentálne dosť, nevedel som čo to bude na 100%...
IMG_2547.jpg
Nardi deep corn 350mm Suede with red stitching

no nakoniec to bolo to čo som si myslel :-)
takže som sa vrhol na montáž. čakal som, že to bude veeľmi jednoduché kedže som kúpil Nardi naboj na miatu a nardi volant, no opak bol pravdou...
ako prvé som musel odstrihnúť konektor airbagu a klaksónu, kedže cez dieru, ktorú mal náboj sa ledva dostal samotný kábel, následne som vybehol do elektra v Modre, s tým že jazýčkový konektor nebude problém kúpiť v žiadnom elektre... veď je to úplná samozrejmosť...zase som bol mimo, pochodil som celkom 5 elektro obchodov v Modre a Pezinku, a nakoniec keď som sa išiel do autosúčiastok spýtať, kde je elektro tak ma napadlo sa spýtať či náhodou nemajú konektor aký zháňam a tadá..mali :-) takže som išiel domov všetko pozapájal (klaksón a airbag defeat, mimochodom ak by si niekto chcel spraviť na NA treba 3,2 Ohm rezistor) a išiel dať dokopy... zistil som že mi asi niečo chýba, kedže klakson sa nemá ako uchytiť na volant, tak som ho dal pod neho a je to fajn ako je :-D
po dotiahnutí, a výjdení z garáže som zistil, že mi samozrejme náboj dosť výrazne šúcha o plastový kryt ktorý je za volantom, takže sa činil dremel a plastový kryt som bol nútený vyrezať podľa náboja :roll: nevadí, hlavne že už to nešúcha (teda šúcha ale, už sa mi to nechcelo brusiť teraz, inokedy to doladím :-D )
takže úloha jedna vyriešená :-)
IMG_2552.jpg
:-)

Hneď to vyzerá trošku lepšie :P
Následne som sa pustil do výroby odtienenia sania.
Maketu z kartónu som si pripravil už pred pár dňami a následne som zháňal vhodný plech, zohnal som hlinikový 1mm hrubý rozumnej veľkosti a hlavne zadarmo, ešte že má otec tak super kolegov :-D
takže som všetko vyrezal ako bolo treba a napasoval to mi zabralo asi 2 hodiny, a možno aj trochu viac (presné výrezy na kapotu a podobne).
Nakoniec som plecho odmastil a na stranu od zvodou som nalepil teploodolnú fóliu zakúpenu od mojho drahého brata za 10€, diki bro.
Namontované naštartované, začala pískať ďalšia remenica alebo kladka :roll: takže to zajtra premažem a uvidím čo to povie, nevadí hlavne že sanie je vyriešené aj keď by to chcelo ešte trochu vystužiť, možno časom poriešime.
Na záver, som sa pustil do stieračov. Tie som zmontoval už pred 3 dnami a postuplne ich ošetril.
IMG_2539.jpg
potrebuje to komentár ? tie sú hádam ešte priamo z Hiroshimi

takže v praxi to bol výlet do farby laky v extrémnom lejaku, nákup šmirgľov od P80 až po P2000, týpek sa ma pýtal či idem brúsiť sklo a ja na neho že niee, len 20rokov staré stierače :-D
tak či tak ošmirgľované nalakované, preľakované čírim lakom a tadá, ako nové ...
IMG_2553.jpg
Opať žiarivé ako to má byť :-)

ako som vyššie spomínal bol som v tých autosúčiastkach tak som sa aj spýtal či nemajú na mazdu náhodou stierače a náhodou mali... takže zase stierame
IMG_2554.jpg
stierače

medzi časom som okrem toho aj namontoval lip, bohužial je to lamino tak uvidíme ako dlho ostane na aute, každopádne objednávam PUR z US tak či tak :-D
dnes som ešte na auto nalepil nálepku z garagestar, a už dávnejšie mazda náleku od georgeho, a takto teraz vyzerá fešanda :-)
IMG_2555.jpg
Kráska(aspoň z dialky :-D )

to je zatial všetko, v priebehu týždna mi prídu ešte prahové lišty "roadster" a nejaký ten semiš, tak sa budem učiť šiť, čo to už nechám hádam nabudúce, verím že to výjde 8-) a koncom tyzdna by mi mali dojst este dosticky a kotuce, tak mozno pozhanam rovno aj nejake hadice a poriadnu brzdovku... chalani co to nahanate na okruhoch aku brzdovku vozite ? mam doma asi liter modre ate, ta by mala byt udajne dobra, mate skusenosti s nejakou lepsou ?
ako mozete vidieť na poslednej fotke, stale som na prevozkach, dnes som zistil že mi končia až 15.8, bol som v tom že 11.8. ale čo mi to je platné keď stále čakám na papiere, ktoré mi prídu najskôr zajtra, ale skorej až piatok, tak dúfam že rovno aj so značkami, ale moc tomu neverím
Naposledy upravil AndrewG dne 13 srp 2014, 23:08, celkově upraveno 1
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod Igor » 13 srp 2014, 21:57

no pecka.ty stěrače musim taky spáchat. si mě inspiroval..a volant?škoda mluvit..hned bych si ho chtěl vyzkoušet!
Igor
 
Příspěvky: 323
Registrován: 05 led 2013, 12:19
Bydliště: Brno

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod LordJames » 13 srp 2014, 23:16

Na sterace se taky chystam dlouho :) Volant je ale ebay fake, za to ti tu origomilci daj za usi :-D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod Spider » 13 srp 2014, 23:19

Nemas teraz packy pod volantom prilis daleko od volantu? Ja som tiez riesil dilemu ci dam odsadeny, alebo nie. Nakoniec som dal bez odsadenia a je to akurat
Spider
 
Příspěvky: 286
Obrázky: 40
Registrován: 01 srp 2014, 16:46
Bydliště: Nitra

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod AndrewG » 13 srp 2014, 23:40

je to origo, ziaden fake, ak súdiš podľa lepidla že je to fake tak nie nieje :D a podľa tuhosti to fake tiež zrovna nebude :) a páčky sú tak že ich len tak tak dočiahnem :D ale to bola posledná vec čo ma zaujímala, chcel som to hlavne bližšie pri sebe a mať viac miesta pod nohami na tance na pedáloch :D
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod LordJames » 14 srp 2014, 00:03

podle lepidla a podle svu, tak to pardon, jestli neni :) kolik stal?
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 65 návštevníků