Dejvidovo MX-5tky...

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod Dejvid » 21 bře 2015, 22:41

Dovolená končí a hlavní práce, které jsem chtěl na autě udělat jsou hotové...
Ve čtvrtek jsem dostrojil předek, nárazník, nadkolí atd. Bylo hezky, tak šla střecha dolu a hurá na menší projížďku. A když byl zahřátej olej, tak jsem ho rovnou vyměnil.
V pátek jsem si půjčil stahováky na pružiny a dal se do výměny zadních tlumičů. Na pravé straně to šlo celkem dobře, ale vlevo to byla past vedle pasti. Povoluju tlumič v rameni, šroub ale nevylejzá. Hmatem jsem zjistil, že je v rameni "matice", která je v plechový kleci, která shnila a matice se protáčí. Telefon m8rinkovi, kterej řekl: "Přivez rameno, problém vyřešíme". Tak jsem se dal do vymontování ramene, nicméně mi trvalo víc jak 2 hodiny, než jsem ho z auta dostal. Nejtěžší bylo dostat ven spodní čep, zarezlej v těhlici, po chvíli přemlouvání tyčky stabilizátoru jsem si zase připomněl, že někdy je lepší použít jako klíč flexu.. Nicméně se podařilo, u m8rinka jsme problém vyřešili, ale objevil jsem další věc,které jsem si předtím nevšiml. Na tlumiči je prasklá pružina. Takže jsem z m8 vymámil seriový pružiny, co mu zbyly ze Sportive. Díky :D
V sobotu jsem zase vyndal pravej tlumič, abych vyměnil obě pružiny, vše už šlo jak po másle, takže výsledek jsou nový tlumiče, zánovní pružiny a nový tyčky z.stabilizátoru a jako bonus dva z osmi excentrů rozhejbaný kvůli geometrii, kterou doufejme auto absolvuje příští týden ;) Pak jsem jen vyměnil brzdovku, auto jen narychlo umyl od prachu z broušení a vyluxoval.
A co Mazdu ještě bude čekat?
- oprava stahovaček, aby chodily tak jak mají
- dořešení úchytu stylebaru (je uchycen jen na krajích)
- výměna vodní pumpy (s největší pravděpodobností se jedná o zdroj nepříjemného hluku od motoru)
- repas startéru a alternátoru
A pakliže se něco dalšího nevytelí, tak bych rád s autem jezdil..
Překvapilo mě, kolik pozornosti to auto během jednoho odpoledne co jsem s ním jezdil přitáhlo :D
Přílohy
n.JPG
n (1).JPG
Bez střechy to bylo fajn svezení..
n (2).JPG
n (3).JPG
Vrcholově opravené rameno..
n (4).JPG
Moc původních dílů jsem nepoužil...
n (5).JPG
n (6).JPG
Po umytí celkem prokoukla..
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod m8rinek » 26 bře 2015, 01:18

Je to nějak vysoko :D.
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod Dejvid » 28 bře 2015, 09:03

Taky si řikám, že by to mohlo bejt nižší, ale pak potřebuju zvednou předek a tak tak dám hever pod nápravnici, tak si zas řikám, jak je to sakra nízký už ve standartu :D
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod hava » 02 dub 2015, 08:54

Hezky ses do toho pustil. Dobre se na to kouka :)
Uživatelský avatar
hava
 
Příspěvky: 349
Registrován: 07 říj 2013, 06:27
Bydliště: Praha

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod Dejvid » 06 dub 2015, 22:29

Díky, teď sice práce trochu zpomalej, přes sezonu bych rád spíš jezdil ;) Ale v plánu je do další sezony udělat generálku náprav ;) A navíc mam rozpracovanej ještě jinej projekt, na kterym postupně pracuju už 3 roky, tak to nejde všechno najednou :)
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod Dejvid » 06 dub 2015, 22:43

V pátek jsem si taky vyzkoušel Majdu v Sosnové,musim říct, že okruh je ideální příležitost, jak zjistit, jak se auto chová a naučit se s ním zacházet. Časy nic moc, ale užili jsme si to, ikdyž to nebylo zcela bez újmy. Odřenej přední nárazník(půlka příchytek je fuč) a SPZtka a bouchnutá hrana pravýho prahu před zadním kolem.. Holt tam maj moc vysoký obrubníky, naštěstí to ale dopadlo ještě celkem dobře ;) A nutno podotknout, že jsem zrovna neřídil já :D Jako omluvu jsem ji v sobotu dal nový zapalovací kabely od Bosche a celej interier vyčistil a vyluxoval ;) A protože mam spotřebáka v lakovně, tak s ní v kuse jezdim už skoro týden a musim přiznat, že po počátečních "rozpacích" už mě to auto začíná celkem bavit ;)
Přílohy
ssosneni1520132.jpg
ssosneni1520036.jpg
ssosneni1530031.jpg
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod Dejvid » 22 dub 2015, 22:19

Hlásim další pokrok v opravě Majdy, vyměněna vodní pumpa. Původní byla totiž zdroj onoho zvuku, jako když se něco točí na sucho, bez mazání. A ten zvuk byl ve výsledku to, že se axiálně vysunula vrtulka a opřela se o válec... Dále proběhla výměna popiskujícího alternátoru Hitachi za překontrolovanej a vyčištěnej Lucas, výměna startéru, protože původní při startování štěkal tak, jak neměl. Takže se z motoru stal celkem slušněj tichošlápek, škoda jen toho popiskujícího zánovního spojkovýho ložiska :D
Přílohy
20150422_201845.jpg
Oleštěné místo na středu vrtulky a pak ta čárka na ploše jsou místa styku s válcem motoru...
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod Dejvid » 06 kvě 2015, 19:46

O víkendu jsme s Majdou absolvovali první větší výlet, cca 600km do Hustopečí a zpět. Zjistil jsem, že v tý naší republice jsou silniceve strašnym stavu, protože i na seriovym podvozku je oproti Octávce cejtit kde jakej hrbol. Ale co se požitku z jízdy, je to prostě super ;) Během jízdy jsem přišel na pár dalších nedostatků (něco lupe od přední nápravy), dneska jsme zdiagnostikovali volnou tyčku stabilizátoru, silenty na spodních ramenech taky nejsou nic extra. Ale to se časem dá do pořádku ;) Přikládám pár fotek z cest... Kdyby se někomu zdálo divný, že je tam nějak moc starejch škodovek, tak tobyl Jarní Škodaslet a vzhledem k tomu, že kupátko mam teprve čerstvě po laku, tak jsem se účastnil s japoncem ;)
Přílohy
s1.JPG
s1 (7).JPG
s1 (20).JPG
s1 (23).JPG
s1 (26).JPG
s1 (35).JPG
Naposledy upravil Dejvid dne 07 kvě 2015, 16:19, celkově upraveno 1
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod m8rinek » 06 kvě 2015, 19:49

Máš ty fotky nějak malý ;)
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Dejvidovo 1.6 NB

Příspěvekod Dejvid » 18 čer 2015, 22:35

Konečně jsem se v uplynulých dvou dnech dostal k tomu, co jsem měl v plánu už od jara a sice vyčištění a promazání mechanismů stahování okýnek, teď už jezděj jak po másle ;) Ataky jsem konečně dopřichytil stylebar i u prostřed. Doposud byl chycen jen na dvou šroubkách na krajích a samovolně se mohl sklápět...
Doposud vše, zítra m8rinek doveze frame raily, tak jsem zvědav,jakdlouho vydržej v regálu :D
Přílohy
P6181152.JPG
Dejvid
 
Příspěvky: 288
Registrován: 09 lis 2014, 15:29
Bydliště: Jičín

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] a 39 návštevníků