Jindrova MX-5ka

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod Krivak » 24 bře 2015, 22:42

Pelko: každého baví jinej styl jízdy, i když pro tebe který má třebas radši grip to nemusí vypadat dobře tak někomu se více zamlouvá právě lehká přetáčivost miaty ;).
Uživatelský avatar
Krivak
 
Příspěvky: 586
Registrován: 11 zář 2014, 23:03
Bydliště: Praha

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod noose » 24 bře 2015, 22:47

Veet píše:Tak máme za sebou 10 000 km a v neděli jsme navštívili okruh, byla to paráda. To auto mi dělá čim dál tim větší radost :)

Zjistil jsem že 1.6 není vůbec žádný hendikep, alespoň né na Sosnový, navíc jsem jel na Matadorkách za pár kaček, věřím že s pořádným obutím by to bylo zase něco jinýho.

https://www.youtube.com/watch?v=nceMDBVp3SA

Za každou radu, co na jízdě změnit budu rád :) I když, ke konci jsem si odchyt instruktora a poslední tři jízdy už zase byli o něco lepší.

P.S. Až kamarád nahraje všechny videa, tak sem šoupnu crash imprézi


Pekna jizda pro zacatek :)
NA BRG
Uživatelský avatar
noose
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2014, 00:49
Bydliště: Praha

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod Pelko » 24 bře 2015, 22:50

Krivak píše:Pelko: každého baví jinej styl jízdy, i když pro tebe který má třebas radši grip to nemusí vypadat dobře tak někomu se více zamlouvá právě lehká přetáčivost miaty ;).

ok, to beriem. :) Ak ide o zábavu, všetko je v poriadku. Ak ide o časy na kolo, tak by som skúsil to čo som písal vyššie :) strata gripu je na uzavretom okruhu s pevným podkladom v drvivej väčšine prípadov pomalšia možnosť
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod seatik » 24 bře 2015, 22:54

Koukam ve 2:50 az 3:13 si pekne potahal moji bývalou 1.8 miatku :) jede ti to vazne moc hezky ;) diky za to videjko,udelalo mi radost :P
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod noose » 24 bře 2015, 23:00

noose píše:
Veet píše:Tak máme za sebou 10 000 km a v neděli jsme navštívili okruh, byla to paráda. To auto mi dělá čim dál tim větší radost :)

Zjistil jsem že 1.6 není vůbec žádný hendikep, alespoň né na Sosnový, navíc jsem jel na Matadorkách za pár kaček, věřím že s pořádným obutím by to bylo zase něco jinýho.

https://www.youtube.com/watch?v=nceMDBVp3SA

Za každou radu, co na jízdě změnit budu rád :) I když, ke konci jsem si odchyt instruktora a poslední tři jízdy už zase byli o něco lepší.

P.S. Až kamarád nahraje všechny videa, tak sem šoupnu crash imprézi


Pekna jizda pro zacatek :)



Jeste bych dodal, ze ti to jede fakt pekne ;)
NA BRG
Uživatelský avatar
noose
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2014, 00:49
Bydliště: Praha

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod seatik » 24 bře 2015, 23:03

Byly nejake vetsi skody na impreze? Na video se tesim :)
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod Veet » 25 bře 2015, 08:32

Seatik: No Impréza nedopadla nic moc :D Půlka předního narázníku byla pryč a celej bok včetně zrcátka byl pěkně pomuchlanej :) Vinu připisoval z velké části mě, protože mě pouštěl a já ho nepředjel. Na rovině jsem na to prostě neměl, tak jsem to vzdal. On pak zatáčku jel z vnější strany a koukal, jestli ho teda předjíždím nebo ne (nepředjížděl jsem ho) a mezi tím to prdnul do svodiděl :) No všechno snad bude vidět na videu, má je kamarád u sebe a postupně to nahrává na youtube, takže jsem to neviděl ani já.

Pelko: Jinak co mi instruktor vytknul bylo, že najíždět do zatáček mám později, a už nebrzdit při zatáčení, nebo aspoň zmírnit intenzitu právě kvůli nedotáčivosti. Prostě zkrátit čas mezi plynem a brzdou a co nejvíc se nasměrovat k nájezdu do další zatáčky :) Nevím jestli je to z videa patrný, ale právě, že skoro celou dobu jsem byl v nedotáčivým smyku, hlavně potom za sucha. Ale i mě pochválil, což mě velice potěšilo :D

No prostě ještě teď jsem z neděli nadšený, nejvíc mě potěšilo, že i na rovině se 1.6 držela dvoulitrovým NCčkám a v zatáčkách si je pěkně povodila :D Za 14 dní jedu znova a budu se snažit jezdit co nejčastěji, ty prachy za to prostě stojí :)

Teď přehodím téma, včera jsem si nechal nazout na předek gumy a jsou šišatý, takže mezi 100-120 to s autem poměrně dost klepe. Je to pro auto velký zlo, nebo jde jen o pohodlí? Nejraději bych je tam ještě 14 dní nechal a vyměnil je až po návštěvě Sosny.
Veet
 
Příspěvky: 371
Registrován: 12 zář 2014, 09:48

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod Pelko » 25 bře 2015, 09:44

Veet píše:Pelko: Jinak co mi instruktor vytknul bylo, že najíždět do zatáček mám později, a už nebrzdit při zatáčení, nebo aspoň zmírnit intenzitu právě kvůli nedotáčivosti. Prostě zkrátit čas mezi plynem a brzdou a co nejvíc se nasměrovat k nájezdu do další zatáčky :) Nevím jestli je to z videa patrný, ale právě, že skoro celou dobu jsem byl v nedotáčivým smyku, hlavně potom za sucha. Ale i mě pochválil, což mě velice potěšilo :D

Jo, v zákrute sa nesmie takmer nikdy brzdiť, jedine pri niektorých autách ide (ak to vodičovi vyhovuje) pomocou brzdy auto jemne zrotovať do zákruty, ale mazda medzi ne asi nepatrí.
To že si mal nedotáčavé a pretáčavé šmyky je práve kôli tomu tzv "overdrivovaniu" :) paradoxne treba ubrať nohu z plynu do zákrut, s plynom neprehánať a s volantom takisto čo najmenšie inputy :) ono to pôjde, základy sú dobré ;)

Ku gumám sa však musia vyjadriť povolanejší :)
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod mojžo » 25 bře 2015, 13:29

ja rád MX5-ke uberiem na tom správnom asfalte v strede zákruty. Pecka žúžo je to potom :)

Tá Sosnová je taký super! okruh, raz sa tam pôjdem povoziť.
Inak jazda šupa :)
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Jindrova MX-5ka

Příspěvekod MAXsport » 25 bře 2015, 15:27

Sranda, že někdo připisuje vinu za to, že je jelito, někomu jinýmu :D
MAXsportpneu.cz závodní pneumatiky s homologací na silnice
Polyspeed silentbloky pro MX-5 - Group buy polyurethanové silentbloky s různou tvrdostí pro MX-5
michal@maxsportpneu.cz
MAXsport
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 15 led 2012, 15:40

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 45 návštevníků

cron