►Banji - NA6 91◄

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod Banji » 12 bře 2015, 19:13

Nazdáááár, tak jsem teda nakonec usoudil, že vdechnu novou mízu starému zanedbanému autu.
Dnes jsem se plácl přes kapsu a pořídil si modrou kočku, ročník (asi) 91, protože byla poprvé přihlášená v lednu 92.
Klasicky 1,6 85kW.
Tak, a teď k autu.
☼ Mazda je otuzená jak pouťový atrakce. Resp. 16" kola a na nich 215/40 gumy, tvrdý pružiny jak beton, takže v kolejích to tahá a na nerovnostech to bolí celý auto a moji krční páteř.
☼ Dále tu máme super tjůnink z doby kdy začal brázdit americký silnice náš hrdina-nebožtík Paul Walker a tím je LED podsvícení pod autem, aby toho nebylo málo, tak ještě navrtal nárazníky a do nich najebal milion LEDek, vpředu bílý, vzadu červený. :evil:
☼ Interiér je na mě až moc modrej, OEM sedačky potažený modrou kůží, nepořádně namodro nastříkaná středová konzole a větrolam. :evil: Volant je taky jinačí a ještě danej nakřivo, ale origo je v kufru (aspoň že tak).
►Lak je super, koroze téměř žádná, až na vytečenou brzdovku v místě pod posilovačem brzd. Bože, zabte ty lidi.

PLÁNY:
1, nová spojka, bo ložisko volá o pomoc
2, nový brzdy, bo já volám o pomoc
3, jiný kola, bo všeci voláme o pomoc
4, výměna náplní, bo jistota
5, sedačky, neonky a ostatní chujoviny prodat.
6, lak na brzdovkou exponovaný místo

A dál se uvidí, co se posere. :D

Tímto vás žádám o rady ohledně prvotní údržby a podrobnější kontroly. :)


PIC_0660.JPG


PIC_0662.JPG
enášestcéé
Uživatelský avatar
Banji
 
Příspěvky: 246
Registrován: 21 zář 2014, 20:52
Bydliště: Hen tam nekde na Hané

Re: ►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod Honzik1984 » 12 bře 2015, 19:56

gratulace, krásná barva
Obrázek mx-5 NA 1,8 BRG
Honzik1984
 
Příspěvky: 371
Obrázky: 1
Registrován: 31 črc 2011, 20:41
Bydliště: ústecko

Re: ►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod dopr » 12 bře 2015, 23:32

Klasicka barvicka na NAcko. Libi se mi. Talk at slouzi a rozdava radost!
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3488
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: ►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod hroche » 13 bře 2015, 07:48

jako bych na fotkách viděl tu mojí :D
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: ►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod kousmen » 13 bře 2015, 09:11

To je ta, co visela na tipcars už tak pět let? Na ten tjůnink byla dosti drahá. Rád vidím odhodlání k její záchraně. Takže ať se dílo daří. ;)
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: ►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod bmxdave » 13 bře 2015, 12:54

Velká gratulace, konečně ji někdo koupil :) snížení a kola se mě libí-taková pěkná motokára :-) nechal bych, barva snad nej z prvních NA. Na tacho bylo jen málo přes 100tkm tušim, vypadá to na origo nebo ne?
bmxdave
 
Příspěvky: 889
Obrázky: 1
Registrován: 28 led 2012, 17:34
Bydliště: Hodonín

Re: ►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod Banji » 13 bře 2015, 14:18

Kola jsou na pohled sice super, ale to auto podle mě ztrácí tu hravost. Jinak týpka jsem stáhl na ceně, tak aby to bylo rentabilní. Stav tacho je nějakých 108 tis. podle kontrol stk od r. 2008 kilometry sedí. Resp. v česku se s tím moc nejezdilo, jestli to stočili než to přivezli z DE už nezjistím. Ale má to i servisku a údaje sedí. :D
enášestcéé
Uživatelský avatar
Banji
 
Příspěvky: 246
Registrován: 21 zář 2014, 20:52
Bydliště: Hen tam nekde na Hané

Re: ►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod Gomez » 13 bře 2015, 14:23

Respekt, kamaráde..při Tvém úvodním příspěvku jsem se notně pobavil ;) :-D

Tak přeji hodně zdaru, ať přináší pokud možno jen radost..
Jedinečnost každé přítomnosti se neustále obětovává nějaké budoucnosti..
NB 12/1999 - 1.6 - ex
NC 12/2005 - 2.0
Uživatelský avatar
Gomez
 
Příspěvky: 318
Obrázky: 19
Registrován: 25 dub 2014, 17:37
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: ►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod Banji » 14 bře 2015, 21:24

Novinky z dnešního dne:

Auto jsem zvednul, že mrknu na ty brzdy, nějaký maso tam je, ale kotouče vypadají už dost jetý. Krapet jsem strhnul destičky, očistil a promazal třmeny, nastavil ruční brzdu a tak. Brzdí to o něco líp, no uvidím až najedu pár km.
No, auto mi zespod udělalo velkou radost, protože je tam jen pár flíčků koroze, výfuk v pohodě, siláče též a tož tak, jedinej nedostatek jsou promáčknutý podlahový nosníky a styřelý prachovky tlumičů, takže další věc do wishlistu, ale docela v poho, nevěřím že je to 24 let starý auto. :D
Vymontoval jsem neony (to vám byla anabáze s těma drátama.. :D)
Pak jsem se jal čistit odtokový kanálky, v pravým stála voda, a po prošťouchání na zem vypadly čtyři německý kokina. :D Na druhé straně byl kousnutej kus nějakýho plastu, asi obal od CD. :) Asi nějakej miatí analfabet.
Jinak v plánu zůstává spojka a olej, protože se ozývá slabý tik, tik, tik, tak pokud se to neutiší po výměně oleje, tak se na ně mrknu a pročistím je růčo-strůčo.

Ale zatím pozvolna vzhledem k rozpočtu. :)
enášestcéé
Uživatelský avatar
Banji
 
Příspěvky: 246
Registrován: 21 zář 2014, 20:52
Bydliště: Hen tam nekde na Hané

Re: ►Banji - NA6 91◄

Příspěvekod Banji » 16 bře 2015, 16:19

Další novinky:
Přehodil jsem kola na NB enkei 15".
Potěšilo mě zjištění, že pružiny jsou HR, rozhodně lepší než TaTechnix. :D
Brzdy stojí za pytel, takže jsem objednal EBC GreenStuff a čekám zásilku od LordaJamese s kitem na velký brzdy a kotoučema.
Dál objednaná spojková sada, brzdovka, olej Kastról 10W40, olejovej filtr.

Momentálně v plánu rozprodat nějaký ty věci, takže kdyby někdo chtěl origo volant MOMO v pěkným stavu, kola Brock 16", modrý neony, origo Enkei kola z NB (15"), nebo origo sicny potažený modrou kůží, dál pak budou na prodej brzdový třmeny, nechť se ozve.
Sedačky klidně vyměním za origo nebo za nějaký sportovnější, ale dokud nebudou nový sicny tak starý neprodám, to stejné s kolama. Kola sháním nějaký pěkný 14" optimálně s límcem. :) To jen pro info, kdyby někdo chtěl čenžovat.

mia.jpeg
enášestcéé
Uživatelský avatar
Banji
 
Příspěvky: 246
Registrován: 21 zář 2014, 20:52
Bydliště: Hen tam nekde na Hané

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 45 návštevníků