Winie´s Miata NA

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Winie´s Miata NA

Příspěvekod Winie » 05 dub 2018, 21:55

Tak optimismus mě lehce opouští. Dnes byl pokus číslo dvě a motor má docela problém se převalit přes startér.
V neděli startoval - točil normálně a teď, po výměně klapky za originál, má problém se protočit. Respektive se neprotočí. Že by jen tak odešel startér?
Zkoušeli jsme to na třech baterkách, takže baterií to není. Startér je z 1,6, nicméně dle dat by měl být stejný.
Kostry jsme prošli a také v pohodě.

Nějaké nápady?
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA - SWAP nestartuje

Příspěvekod PavelS » 08 dub 2018, 09:19

A ručně to protočíš?
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Winie´s Miata NA - SWAP nestartuje

Příspěvekod AndrewG » 08 dub 2018, 10:54

pretoci...
BTW winie, kedze predpokladam ze ani s novym starterom ti to nenabehne, bolo by dobre sa rozpisat co si ako swapoval....
CIEVKY mas 1.6 ?
vaha vzduchu ?
ECU? mal by si pouzivat 1.6 ak nemas standalone
iskru mas ? (skusaj to s nejakou starou svieckou idealne, nezabudni ze to potrebujes ukostrit o blok)
palivo mas ? (pocujes pumpu) ?
Ako stare mas kable a sviecky ? pouzival by som na first start urcite nove alebo take o ktorych vies ze fungovali a nie su stare zaroven.
step by step manual si pouzil udajne FM tak ak si sa ho drzal tak by to nemal byt problem ale podla toho co pises si ho bud necital alebo si ho zle pochopil

na CAS mas sipku, pokial ju das do roviny so sipkou na hlave tak by to malo minimalne nastartovat, ja to mam potocene ak si dobre pamatam cca 2-3mm od sipky v smere ku cievkam.

Idealne by bolo zohnat si standalone ECU (napr. taku ako predavam :D ) a pozriet ci mas vsetky signaly.ä

BTw este raz som si precital co si napisal...zaujalo ma to s tym prepajkovanim konektoru. 1.6 pouziva uplne iny typ TPS ako 1.8 ty mas prave zachovat 1.6 TPS a nic neprepajkovavat v pripade ze pouzivas ECU z 1.6
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Winie´s Miata NA - SWAP nestartuje

Příspěvekod Winie » 09 dub 2018, 08:52

Starter jsem koupil nový, tak ho zkusím někdy v průběhu týdne nahradit a uvidíme.
Ručně jsem motor protočil, takže kousnutý asi není.

Při swapu jsem se řídil manuálem z FM, jen s tou klapkou jsem se inspiroval ve videu od Luca car mods, který právě použil sensor z 1.8 https://www.youtube.com/watch?v=Q_h68t47-yo
Následně jsem to pak našel i na miataturbo.net, ale TPS by neměl mít vliv na start. Navíc chápal bych, kdyby točila a nechytla, ale né, že se ani neprotočí.
Vím, že 1.8 TPS je poťák a 1,6 je ON/OFF, ale signál na ON dává až při plném otevření (tohle jsme řešili už když jsme si hráli karburátory)

Cívky jsou 1.6, Váha 1.6, Ecu 1.6, svíčky jsou nové, kabely použité z 1.6, palivo jde.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA - SWAP nestartuje

Příspěvekod AndrewG » 09 dub 2018, 19:27

tak skus klapku na vahe rucne pohnut, pokial klapka nie je dostatocne otvorena tak ti nezapne palivovu pumpu - to by znamenalo v praxi vacuum leak a/alebo nizke startovacie otacky

PS: bol som v tom ze pôvodne hned po swape starter fungoval a motor sa tocil len nestartoval
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Winie´s Miata NA - SWAP nestartuje

Příspěvekod elektron » 09 dub 2018, 22:57

Ked nepretoci motor je problem so starterom alebo v napajani (ako si skontroloval kostru? resp. napajanie?) To ostatne co tu riesite je v tomto stadiu zbytocne. Vymena klapky tiez nema ziadny vplyv na cranking..
16 ND ceramic, recaro, bilstein
99 NB 1.8 vvt BP-Z3 turbo, 240hp, VICS, 6speed, 3.6 lsd, ME221, bosch EV14, Koni, brake swap
ex 00 NB 1.8 coldside mp62, 210hp, MS2 MSlabs
ex 90 NA 1.6 116hp
Uživatelský avatar
elektron
 
Příspěvky: 360
Registrován: 13 dub 2010, 22:36
Bydliště: Zilina

Re: Winie´s Miata NA - SWAP nestartuje

Příspěvekod Winie » 10 dub 2018, 09:16

Přesně jak píše elektron.

Kostry jsem kontroloval a všechny jsou jak byli na 1.6 (instalace zůstala)
Překvapilo nás, že ani altik a ani starter nemá vlastní kostru. Kostří se pouze za tu co je hned u baterky. Je to tak i na té 1.8 kabeláži co k tomu mám.

Jinak co se týče toho nechytání v neděli, tak si myslím, že to bylo špatně nastaveným CAS. Palivo tam jde.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Winie´s Miata NA - SWAP nestartuje

Příspěvekod AndrewG » 10 dub 2018, 19:20

to ze je problem so starterom povazujem za samozrejmost, a ako píšem predpokladám že ani po výmene to nepôjde a preto píšem čo ďalej skúšať...
mal som CAS nastavene už všeliak zle ale nikdy to nebolo tak zlé že by aspoň motor nezakašlal alebo sa neroztrisol cely a skapal
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Winie´s Miata NA - SWAP nestartuje

Příspěvekod Dacan » 10 dub 2018, 19:54

Co rozvody? Nedelali se?
Dacan
 
Příspěvky: 149
Registrován: 24 led 2015, 16:18

Re: Winie´s Miata NA - SWAP nestartuje

Příspěvekod Winie » 10 dub 2018, 21:33

Andy: Jo táááák, já myslel že pořád řešíš ten startér. Zkusím ten CAS a pokud ne, tak budu řešit tu klapku. Je to defakto jediná věc co tam může být problém.

Dacan: jj, rozvody jsou nastavené znovu. Motor byl rozpůlený. ale ty jsou 100% ok
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků