Pelko BRG LE 92'

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod Pelko » 01 kvě 2015, 19:56

Zdravím vospolok

Už zopár mesiacov mi v garáži zavadzia táto zelená ropucha, tak mi napadlo že by som tu mohol semtam otravovať vo vlastnej téme.
Priviezol som si ju na začiatku roka, pri ceste tam bolo krásne "jarné" počasie, no cesta naspäť akoby sa všetci čerti ženili. Asi nemusím nikomu vysvetlovať aké to bolo ísť pár stoviek kilometrov na letných gumách a zasnežených cestách :roll: Ak som nezošedivel vtedy, už ma neprekvapí nič.

Ale sme tu, živí a zdraví.
Kára je 92ka (čiže už long nose crank naštastie :) ),takmer v stock stave, pochádza z nemecka pravdepodobne po jedinej majiteľke (aj nejaká tá serviska ktorá už smrdí starinou sa nájde :))
Čo sa týka auta, je veľmi zachovalé. Všetko funguje, interiér je takmer bezchybný, na podvozku nieje smietka hrdze - všetko pekne ošetrené.
Motor bol trošku od oleja ktorý pochádzal od tesnenia veka ventilov, ale inak všetko vyzerá bezproblémov.
Čo sa hrdze týka, tak je chytené sú prahy ala štandardné slabé miesto MX5iek. Inak po hrdzi nieje ani chýru.

Ale samozrejme nemôže to byť až také jednoduché, že?! :D
V nemecku bývalá majiteľka asi niekoho trochu nahnevala, nakoľko auto niekto poznačil s kľúčom na laku na väčšine panelov :roll:. Uvidím či sa s tým bude dať niečo robiť, ale psychicky sa už chystám na celolak.
A taktiež sa niekto snažil dostať do auta cez plátenú strechu v ktorej si s nožíkom spravil otvor. Je to síce pekne zašité, ale výmena plátna je v pláne.

A plány? Určite pôjdem inou cestou ako väčšina ľudí tuna (aspoň to budeme mať pestré na zrazoch :) ) - žiadne úpravy, plánujem ísť do stock stavu.

Prikladám dáke rýchle výcvaky, lepšie fotky budú až bude všetko podľa mojich predstáv.
Pokračovanie už čoskoro :)

brg.png

brg2.png
Naposledy upravil Pelko dne 03 kvě 2015, 00:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod Bass.Boi » 01 kvě 2015, 20:47

Moc peknej kousek :shock: :!:
Kolik ma nabehano, jestli to neni tajne ? 8-)
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod Pelko » 02 kvě 2015, 09:23

Nabehaných má niečo cez 160tisíc
Bude s ňou ešte dosť práce kým ju dostanem do podoby akú si v hlave predstavujem, ale našťastie to vyzerá iba na kozmetiku :)
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod Pelko » 03 kvě 2015, 12:48

Veľký servis zanami - rozvody, vodná pumpa, sviečky, motorový olej, filtre, vačkové semeringy, semering na kluke, tesnenie pod vekom ventilov...
Ešte ma čaká CAS tesnenie a olej v prevodovke a difáku, ale tuna ma zabrzdil menší problém kde by som potreboval radu skúsenejších.

Na spodku prevodovky sa totiž objavili kvapky oleja. Kamarát si je takmer istý že ich deň predtým utieral, čiže sa to zrejme nahromadilo znovu. Vie niekto odkiaľ by to mohlo unikať?
Přílohy
IMG_20150502_175231.jpg
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod AndrewG » 03 kvě 2015, 13:01

je to práve od toho CAS....veľmi jednoduchá výmena , zaberie ti tak 5 minut...avšak zakresli si polohu voči motoru :D(proste rovná čiara fixkou) povolíš jeden šrób vytiahneš CAS, rozrežeš povodné tesnenie nožom, dáš nové a dáš spať... trochu sa popasuješ s triafaním spať na vačku ak si to dobre nenaznačiš (čital som o ludoch čo to triafali pol hodinu, mne to zabralo asi 5minut)
pekny navod tu :
http://rallyways.com/specialty/cas-o-ri ... -oil-leak/

inak je krásna, teším sa že ďalší pekný kúsok blízko pri mne...tak sa hádam uvidíme čoskoro niekde ;)
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod Pelko » 26 črc 2017, 21:42

Sto rokov som to tu neapdejtol (ani sám neviem prečo :) ).
Ja a mazda sme si žili v harmónii, nakupovali sme všemožné doplnky a robili sme si navzájom radosť.
Za celú dobu čo ju mám som nemal jediný problém, najspoľahlivejšie auto s akým som doteraz mal tú česť.

Ale teraz k veci. Chcel by som na všetkých apelovať aby ste to na našich rozbitých cestách neprehánali, a radšej šli na okruh. Ja som sa o tom presvedčil na vlastnej koži, kedy mi nerovnosť na okraji vozovky (pred apexom zákruty) rozhodila riadenie, dostal som sa do protismeru kde som predným lavým kolesom vbehol do trávy, nasledoval šmyk ktorý som síce chytil ale vďaka privysokej rýchlosti auto pokračovalo nekontrolovaným spôsobom na "spiatočku" do lesa. Ja a aj auto sme mali veľké štastie, netrafili sme napriamo žiadny strom, a "zaparkovali" sme to priamo do močiara/bahna ktorý vlastne auto zachránil. Nakoniec sú škody na aute vzhľadom na vážnosť karambolu doslova smiešne. Rozbitá hmlovka, prasknutý plast pod ŠPZ, a prevalený blatník (škoda toho stromu).
Odteraz ak dostanem chuť na adrenalín, idem smer okruh :)
Přílohy
DSC_0096.JPG
DSC_0070.JPG
DSC_0034.JPG
DSC_0032.JPG
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod Fernie » 26 črc 2017, 22:26

Posíláme pozdravy z lesa... :D
Obrázek

Jinak teda doufám, že tobě se nestalo nic, ale to by ses asi pochlubil... :)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod Pelko » 26 črc 2017, 22:51

Vidím že máme hubárky :D
Ja som zdravý ako repa :)
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod Robo96 » 27 črc 2017, 07:31

to sa vyklepe :) ale schoval si ju do toho lesa pekne aby ju vidiet nebolo a nebola hanba :))
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Pelko BRG LE 92'

Příspěvekod Renee » 27 črc 2017, 07:33

Pelko, extra respekt jestli jsi na silnici vyjel sám bez pomoci :D
Každopádně dobře že se ti ani autu nic nestalo. Já teď taky jezdím jako páprda potom co mně od podobného výletu "zachránily" svodidla.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků