OndřejS 1996 Black Miata

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod OndřejS » 26 črc 2019, 01:41

Tak dneska konečně po měsíci dokončeno, vyvařeno, smontováno :) Vyskytnul se problém s tím, že mi drhne levé přední kolo o fléru. Přitom jsou obě namontovány ve stejné výšce a od kraje ke kraji.. možná jsem zvolil moc macaté pneumatiky :( Ale ty 14" jsou nádherné, takže to musíme nějak vyřešit.

Zítra jde na lak a bude konečně provozuschopná.
ObrázekObrázek

Odesláno z Huawei P9
96 Miata - 1.8l - Black/Tan http://ondrejsedlacik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
OndřejS
 
Příspěvky: 194
Registrován: 04 říj 2015, 17:40
Bydliště: Krmelín (OSTRAVA)

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod Koubelec » 26 črc 2019, 07:27

Vypadá to fakt dobře. V kombinaci s tím black/tan interierem to je přesně můj šálek kávy. 8-)
94 NA 1.8
Koubelec
 
Příspěvky: 54
Registrován: 01 zář 2018, 17:10
Bydliště: Pardubice

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod TeeJay » 26 črc 2019, 08:26

Větší odklon a třeba to bude dobrý :) a jestli to je při zatáčení, tak holt vejš auto nebo převrtat fléry. Je to boj, vyřešit všechny nedokonalosti způsobené úpravami, ať je to co je to. Taky se s tím potýkám. ;)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod OndřejS » 27 črc 2019, 19:04

TeeJay píše:Větší odklon a třeba to bude dobrý :) a jestli to je při zatáčení, tak holt vejš auto nebo převrtat fléry. Je to boj, vyřešit všechny nedokonalosti způsobené úpravami, ať je to co je to. Taky se s tím potýkám. ;)
Je to boj :D Snížíš auto, začne dřít o lemy. Ok, chceš to vyřešit fléry, začne dřít o blatníky při zatáčení.. nekonečné.
Kolikrát si říkám, že bych to vrátil do origo stavu, ale pak se na to auto podívám a všechno mě přejde :)
Teď chci právě upravit blatníky aby se posunuly kousek dozadu a při nejhorším budu muset převrat fléry o kousek dál.
Odklony už mám na 2° předek a 2,5° zadek a zadek už nedostanu níž. Chtěl bych to zvednout, ale na to už bych chtěl nové coilovery akorát teď rozvažuju/šetřím mezi HSD Dualtech a nebo Monotube..u Monotube se mi ale strašně líbí barvy a taky cena :D


Odesláno z Huawei P9
96 Miata - 1.8l - Black/Tan http://ondrejsedlacik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
OndřejS
 
Příspěvky: 194
Registrován: 04 říj 2015, 17:40
Bydliště: Krmelín (OSTRAVA)

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod TeeJay » 27 črc 2019, 21:19

Jojo :) ale když je to pak všechno vyřešené, tak je to k nezaplacení - jak jízda, tak radost z vlastní práce.

Koukni ke mně do vlákna. HSD Monopro mám - vyšroubováno na bezpečné maximum (tzn. 2,5 cm závitu zašroubováno) a furt je to moc nízko na daily ježdění, kde se potýkáš s příkrými vjezdy a sjezdy do a z nadzemních a podzemních garáží. Frame rails to pochytájí, ale i tak mě škrtání netěší.

Dualtech bych nekupoval, je to dvouplášťovej tlumič. :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod OndřejS » 27 črc 2019, 21:46

TeeJay píše:Jojo :) ale když je to pak všechno vyřešené, tak je to k nezaplacení - jak jízda, tak radost z vlastní práce.

Koukni ke mně do vlákna. HSD Monopro mám - vyšroubováno na bezpečné maximum (tzn. 2,5 cm závitu zašroubováno) a furt je to moc nízko na daily ježdění, kde se potýkáš s příkrými vjezdy a sjezdy do a z nadzemních a podzemních garáží. Frame rails to pochytájí, ale i tak mě škrtání netěší.

Dualtech bych nekupoval, je to dvouplášťovej tlumič. :)
Sleduju poctivě :D
Tobě to krásně ladí s podvozkem. Mi by se hodila ta zlatá, ale taky jsem přikloněný k monopru. Teď mám koni Sport s eibachem + podložky a je to i tak nízko. Zadek mám dokonce utopený ve flerach. Ale už budou určitě unavené pružiny. Chtěl bych to rovnou vyřešit HSDčkem. Frame ralily určitě potřebuju, nosníky musím ošetřovat každý rok před zimou, jak je mám dodřené.

Odesláno z Huawei P9
96 Miata - 1.8l - Black/Tan http://ondrejsedlacik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
OndřejS
 
Příspěvky: 194
Registrován: 04 říj 2015, 17:40
Bydliště: Krmelín (OSTRAVA)

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod OndřejS » 30 črc 2019, 21:41

Po dvou měsících vyvařování, tvarování plechů a natírání ve snaze vymýtit veškerou korozi v lemech a prazích, už jsem po tom co jsem auto složil a drhlo, neměl sílu nic řešit. Chtěl jsem Mazdu zapálit a hodit z útesu :D

Drhnutí nakonec vyřešeno přihnutím blatníku a převrtáním fléry potom všechno nalakovat a složit.

Mazda hotová!



Obrázek

Víc foto na rajčeti

Odesláno z Huawei P9
Naposledy upravil OndřejS dne 16 dub 2020, 06:14, celkově upraveno 1
96 Miata - 1.8l - Black/Tan http://ondrejsedlacik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
OndřejS
 
Příspěvky: 194
Registrován: 04 říj 2015, 17:40
Bydliště: Krmelín (OSTRAVA)

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod Robo96 » 31 črc 2019, 08:40

love it
ako sa zmenilo riadenie, nelietaju predne kola moc dopredu/dozadu pri zatacani s takym rozsirenim?
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod Myso109 » 31 črc 2019, 09:25

Nie je to sice uplne moj styl, ale bez ohladu na to je to masaker. Fakt paradna ;)
1992 NA 1.6 85kW Brilliant Black
Uživatelský avatar
Myso109
 
Příspěvky: 131
Registrován: 07 zář 2017, 16:42
Bydliště: Trnava

Re: OndřejS 1996 Black Miata

Příspěvekod OndřejS » 31 črc 2019, 15:08

Oo, ďakujem :)

Řízení se změnilo poměrně dost, odpružení hodně změklo, ale i vzhledem k vysokému profilu je auto jistější v zatáčkách, krásně si zaklekne a drží. Zdá se mi ale trošku tupější v řízení a pocitově malinko hůře brzdí, což by měl být důsledek nárůstu scrub radiusu, ale zase to může být hodně zkreslené přechodem na vyšší profil pneumatiky.
Za mě ale určitě pozitivní změna.



Odesláno z Huawei P9
96 Miata - 1.8l - Black/Tan http://ondrejsedlacik.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
OndřejS
 
Příspěvky: 194
Registrován: 04 říj 2015, 17:40
Bydliště: Krmelín (OSTRAVA)

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků