Fernie a Rudá potvora (NA6) - 1.8, 6-speed a LSD

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Fernie a Otloukánek (NA6)

Příspěvekod Fernie » 09 led 2016, 18:34

Člověk prostě nemůže mít hezký věci... Nedávno jsem začal shánět přední blatníky. Není to tím, že bych někam Mazdu poslal já. Kdyby to tak bylo, tak teď nebrečím, že nemůžu mít pěkný věci. Nějaký hodný člověk se totiž rozhodl, že mám moc rovný levý nárazník a že to tak nemůže nechat být. Tak si o můj krásný a rovný blatník rozesral zadek svého Accordu.
IMG_20160109_162004071[1].jpg

IMG_20160109_162011308[1].jpg

Ach jo.
Takže tímhle oficiálně křtím svou Mazdu na Otloukánka...

A co se zimy s Mazdou týká, tak je to vlastně docela v pohodě. Zapůjčené zimáky sice kloužou víc, než by se mi občas líbilo, nadruhou stranu člověka to jemné zavlnění zádě občas vážně baví...
Přílohy
IMG_20160109_162106457[1].jpg
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Fernie a NA6

Příspěvekod car2n » 09 led 2016, 19:44

naprosto to samy se mi stalo na parkovisti. samozrejme vinik odjel a me zbyly jen oci pro plac. cejtim s tebou

naposledy me podobna oprava stala 8tis s lakovanim a to mi prijde trochu dost, na to, ze se to muze stat kdykoliv znova
Uživatelský avatar
car2n
 
Příspěvky: 402
Registrován: 24 led 2011, 01:38

Re: Fernie a NA6

Příspěvekod MacTeine » 09 led 2016, 23:45

Nápodobně, přesně v den prodeje/podpisu smlouvy k mojí Freye nějaký *** švihnul čímsi ostrým do LP blatníku. Sice malý důlek se kterým by šlo žít, ale s odštíplým lakem v dost velké ploše, takže to stejně bude muset na přestřik. Už pomalu peněženku připavuju na to, že to půjde někdy časem společně s blatníkama ke klempířovi a do lakovny :roll:
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Fernie a NA6

Příspěvekod Fernie » 11 led 2016, 23:44

Doufám, že se to podaří pořešit díky stejně barevnýmu blatníku, ale představa, že bych snad sháněl originální díly a lakoval... Uf, to se mi otvírá kudla v kapse.

Ale snad bude veseleji. Na konec ledna už je v plánu postarat se o tu trochu koroze, co Otloukánka trápí. Když to dobře půjde, tak se vymění i blatník a pak šup na STK :)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Fernie a NA6

Příspěvekod Fernie » 08 úno 2016, 17:20

Poslušně hlásím, že rez z prahů byla vymýcena. Zároveň Otloukánek přišel o netěsnej vejfuk a dostal nátěr na nápravnice. To je dobré, velmi dobré! A jakou radost jsem měl, když se ke mně Otloukánek po několika dnech vrátil.

Ale jak to tak bejvá, tak se občas objeví něco, co člověka nepotěší. Občas dokonce nasere. A občas si i říká, že to snad sakra není možný. Aktuálně si říkám: Doprdelekurvapráce, proč je na tom autě všechno tak zasraně hovadsky zarvaný! Při dnešním sundavání stahovačky jsem si vzpomněl na to, jak jsem sundaval šroub z vany, abych vypustil olej. Kdyby ta stahovačka šla alespoň tak! Aniprd, s malou ráčnou sem si ani neškrtl, takže čištění stahovaček proběhne až se mi domů vrátí velká gola. To stejné zjištění mi velice zakalilo výměnu volantu za menší OMP. Ty podělaný šroubky prostě vyžadovaly extrémní násilí. A aby to bylo ještě veselejší, tak z jeden z nich se rozhodl, že bude mnohem větší sranda, když bude mít místo šestihranu kolečko. No nic. Momo prozatím zůstává. Nevím, kterej Helmut s tím co dělal, ale s takovou sílou to musel bejt pravej árijec. Nebo pravej čech, kterej prostě všechno zarve. Ach jo.

A abych se potěšil ještě trochu víc, tak jsem chtěl vyměnit anténu. "Zkus ten vršek odšroubovat kombinačkama přes hadru." To zní samo o sobě docela slušně. Pak ale tlačíš, snažíš se a najednou se smekneš a škráb. Jejda, hele, škrábanec vedle antény. Asi sis tam měl dát víc hadru nebo co. Nebo nebejt takovej levej dement. No nic, tak jsem se zase trochu vyvztekal, pokračujeme příště!
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Fernie a NA6

Příspěvekod Fernie » 10 úno 2016, 01:27

Tak jsem se u vztekání, že se svýma levýma rukama nemám na žádný auto ani hrabat, dlouho nevydržel. Volant sice snahám o výměnu odolává, ale příště si na něj vezmu vrtačku a uvidíme, kdo se bude smát naposled. Doufám, ze ne volant. Jinak jsem se začal zabývat menší úpravou umístění SPZ vepředu a taky zavedením denního svícení. U prvního přemýšlím o umístění značky proklatě nízko, nebo o pomyslné otočení držáku, což by znamenalo omezení průtoku vzduchu ke chladiči. A to rozhodně nechceme, i když vzhledově to vypadá pěkně. Nakonec jen držák asi maličko upravím a značku zarovnám tak, aby její horní hrana byla zároveň s "linkou" na nárazníku. U druhého nejspíš navrtám blinkr a přidám žárovku. Blinkry zůstanou, obrysovky taky, stačí to jen dobře zapojit. A až se dokopu k rozdělání budíků, tak udělám úpravu teploměru, aby ukazoval reálnou teplotu.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Fernie a NA6

Příspěvekod spooon » 10 úno 2016, 01:56

úprava teploměru je fakt na chvilku stačí pájka a pár odporů za pár kaček
spooon
 
Příspěvky: 530
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Fernie a NA6

Příspěvekod drzko » 10 úno 2016, 11:48

Fernie píše:Tak jsem se u vztekání, že se svýma levýma rukama nemám na žádný auto ani hrabat, dlouho nevydržel. Volant sice snahám o výměnu odolává, ale příště si na něj vezmu vrtačku a uvidíme, kdo se bude smát naposled. Doufám, ze ne volant. Jinak jsem se začal zabývat menší úpravou umístění SPZ vepředu a taky zavedením denního svícení. U prvního přemýšlím o umístění značky proklatě nízko, nebo o pomyslné otočení držáku, což by znamenalo omezení průtoku vzduchu ke chladiči. A to rozhodně nechceme, i když vzhledově to vypadá pěkně. Nakonec jen držák asi maličko upravím a značku zarovnám tak, aby její horní hrana byla zároveň s "linkou" na nárazníku. U druhého nejspíš navrtám blinkr a přidám žárovku. Blinkry zůstanou, obrysovky taky, stačí to jen dobře zapojit. A až se dokopu k rozdělání budíků, tak udělám úpravu teploměru, aby ukazoval reálnou teplotu.


ja mam otoceny drziak a chladenie nie je problem.
ale uz dlhsie sa zamyslam nad konstrukciou uchytenia na pant - aby sa mohla znacka volne hojdat. a bude mat dve aretacie - viditelna pre pomahacov a zlozena dozadu do nasavacieho otvoru pre lepsie chladenie. ak by sa s tym niekomu chcelo babrat, lebo mne sa nechce :D
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: Fernie a NA6

Příspěvekod Honzik1984 » 10 úno 2016, 11:57

místo nějaké konstrukce na otáčení to mám na zip páskách trošku volněji a jde s ní hýbat, jak je potřeba. ;)
Obrázek mx-5 NA 1,8 BRG
Honzik1984
 
Příspěvky: 371
Obrázky: 1
Registrován: 31 črc 2011, 20:41
Bydliště: ústecko

Re: Fernie a NA6

Příspěvekod vojtiiisek » 10 úno 2016, 11:59

otočením značky do průduchu pro nasávání vzduchu nedoporučuji. Koupil jsem takhle NBFL se značkou v průduchu a po necelém roce musel měnit hadice k topení který to teplo nevydrželi. To že se motor nezahřívá když je tam umístěná značka neznamená že je to dobře ;) Jinak jsem uchýt na RZ udělal ze dvou stavebních ocelových L a drží! :D
NA > NBFL > NB > NC

*Se silným autem jsi rychlý na rovinkách, s lehkým autem všude* Colin Chapman
Uživatelský avatar
vojtiiisek
 
Příspěvky: 459
Registrován: 08 črc 2011, 19:58
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků

cron