bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod PavelS » 13 bře 2017, 22:55

Paráda - pěkná práce je na tom vidět - líbí se mi jak do toho jdeš :)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod bkralik » 02 kvě 2017, 22:00

Tak po nějaké době zase nějakej update!

Hlavní událostí byl pravděpodobně vzrůst teploty začátkem dubna. Ne že by Mazda v nižší teplotě nefungovala, ale bylo stále nutné nastříkat opravené prahy a protože dnešní akrylové barvy potřebují k vytvrdnutí rozumnou teplotu, musel jsem si holt počkat. Na apríla jsme teda naložili MXku na podval, dojeli na emise, na technickou a nechat namíchat lak. Na dílně jsem potom půl dne uklízel a vysával (což bylo stejně k ničemu, ale alespoň máme uklizeno) a konečně, po cca čtyřech měsících, dokonal poslední krok opravy prahů. Výsledek můžete zhodnotit sami:

Obrázek

Když už byla Mazda odzimována, byl čas se začít věnovat dalším blbostem, které se za zimu nahromadily. Jako první přišlo na řadu handsfree Parrot. Jak můžete tušit, nechtěl jsem ho ani tak kvůli telefonování (na to je v Miatě fakt kravál), jako spíš kvůli schopnosti přehrávat hudbu z flashky nebo z telefonu po bluetooth.
A protože já jsem já a nechtěl jsem lepit Parrotí display na palubní desku, rozhodl jsem se pro jeho zabudování místo Miatích hodin. Došlo tedy k jejich vykuchání, vyřezání starého plastu, vyfrézování nového plexi-okénka na CNC, jeho začernění sprayem, zabudování displaye a finálnímu sestavení. Výsledek - první NB se "seriovým" handsfree :P - můžete vidět níže:

Obrázek

S finální podobou jsem opravdu moc spokojený, funguje to excelentně, vypadá to snad ještě lépe, prostě povedená blbinka 8-).
1.6 NB (rv. 2000) Twilight blue - Španělka

další šroty:
Mazda RX-8 (rv. 2006, 1.3 wankel, 170 kW) - WinterCar
Alfa Romeo GTV6 (rv. 1980, 3.0 V6, ~ 130 kW) - Červená - Historik hysterik
Uživatelský avatar
bkralik
 
Příspěvky: 126
Registrován: 24 črc 2015, 20:08
Bydliště: Královehradecko

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod gramo » 02 kvě 2017, 22:40

Tak to se povedlo, vypadá to jakoby to tam dávali už v Hirošimě :)

Šly by tam vrátit original hodiny, nebo je to nevratná změna?
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod bkralik » 02 kvě 2017, 23:04

Bohužel to je nevratná změna, originální hodiny mají hned pod plexisklem plastový "rám", ve kterém drží display a který vede tlačítka. Do toho jsem musel podle šablonky vyfrézovat tvar toho parrotího OLED displaye, aby tam šel dát. Navíc originální plexisklo je k tomu plastu lepené, přičemž po oddělání to lepidlo nejde dolů, takže ho tam není jak přilepit zpátky.

Na druhou stranu, ty hodiny nejsou nic extra cenného, mám pocit že se dají cca za pětistovku koupit. A vyměnit to je otázka deseti sekund. A úplně přinejhorším, není problém v číně koupit stejný display jakou používá parrot (je to klasický oled 128*32 px), přibastlit k tomu mikrokontrolér (třeba arduino nebo stm32) a udělat tam hodiny svoje...
1.6 NB (rv. 2000) Twilight blue - Španělka

další šroty:
Mazda RX-8 (rv. 2006, 1.3 wankel, 170 kW) - WinterCar
Alfa Romeo GTV6 (rv. 1980, 3.0 V6, ~ 130 kW) - Červená - Historik hysterik
Uživatelský avatar
bkralik
 
Příspěvky: 126
Registrován: 24 črc 2015, 20:08
Bydliště: Královehradecko

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod cavan » 03 kvě 2017, 08:39

vyzera to pekne. ale stale mi vrta v hlave otazka, preco si nevymenil radio?
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod bkralik » 03 kvě 2017, 10:03

Protože jsem s tím aktuálním Alpine naprosto spokojenej. Hraje pěkně, vypadá stylově oldschoolově a udrží si kanály v paměti i při odpojené baterce. Což je věc, která opravdu potěší , když obvykle přes zimu auto odstavujete...

Kdybych chtěl to rádio nahradit celé, tak jedině jiným Alpine (ty náhražky typu Sony a Pioneer, to snad nemůže nikdo myslet vážně), ale nejlevnější Alpine s rozumnými parametry (zadní USB, rozumný display, bluetooth) stojí cca sedm tisíc. A to se mi za rádio fakt dávat nechce, ten Parrot stál něco pod dvojku. Navíc, takhle je to daleko víc krádeži-odolné - teď nemám problém zastavit před fastfoodem a dojít se najíst s otevřenou střechou. Kdybych tam měl rádio za takové prachy, asi bych si to netroufnul.

A poslední argument pro, Parrot se ovládá přes bezdrátové dálkové ovládání, které si můžete nalepit kam chcete. Já si ho hodil vpravo od řadící páky a cítím se teď, jako kdybych měl iDrive :P
1.6 NB (rv. 2000) Twilight blue - Španělka

další šroty:
Mazda RX-8 (rv. 2006, 1.3 wankel, 170 kW) - WinterCar
Alfa Romeo GTV6 (rv. 1980, 3.0 V6, ~ 130 kW) - Červená - Historik hysterik
Uživatelský avatar
bkralik
 
Příspěvky: 126
Registrován: 24 črc 2015, 20:08
Bydliště: Královehradecko

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod cavan » 03 kvě 2017, 15:03

jasna vec.. kazdemu vyhovuje ine.. kazdopadne to tam mas pekne zabudovane, a cudoval som sa skor nad tym ze sa ti s tym chcelo babrat.. :D
ja tam mam blaupunkt. vie to 2x usb, bluetooth, HF, dokonca cita SD karty co sa mi ohromne paci. kvalita zvuku.. ja som spokojny, v mazde aj tak asi nebudem mat "hudobny orgazmus" co mi vadi je ze tam zacina odchadzat potenciometer na ovladani.. ale to by sa mozno dako dalo spravit..
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod bkralik » 03 říj 2017, 01:05

Ale ale, co se to objevilo u Králíka doma?
Obrázek

Co jsem si to teda koupil? Všichni jistě poznali, že jde o samosvorný diferenciál, konkrétně značky OBX. Technicky to je helikální LSD (helical lsd), prakticky čistá čínská kopie diferenciálů Quaife. Kvalitativně to samozřejmě na originál nemá, ale ve světě tuzingových Hond je to překvapivě populární a 200 koní by to mělo s přehledem vydržet, drtit a lámet se to začne až nad 350 hp.

A jak jsem k takové obskurní věci vlastně přišel? To si takhle o vánocích řeknete, že by to sakra chtělo ten samosvor. Jenže v čechách nikdo nic neprodává (a když už, tak za tolik, co se mi za to nechce dávat) a co čert nechce, na Amazonu zrovna probíhá výprodej samosvorných diferenciálů OBX přesně pro Miatu. Tak se domluvíte s kamarádem na dovozu kontejnerem (s obyč poštou a clem by se to nevyplatilo), zaplatíte, uvedete adresu někde v USA a čekáte. A čekáte. A čekáte. A pak někdy v létě se dozvíte, že slibovaný kontejner asi hned tak nebude. Už jsem chystal slzy, že budu muset vypláznout těžké prachy za poštu a clo ocelového ingotu, ale díkybohu mám hodné kamarády - ukázalo se, že dotyčný má úplně náhodou cestu do dané lokace v USA a vezme mi diferenciál do kufru do letadla...

Montáž aktuálně čeká na dodávku ložisek a oleje, ostatní věci (mikrometr 180 mm, hodinky se stojánkem, otiskovací barvu) už mám. Takže držte palce, ať se mi pak hruška diferenciálu nerozskočí!

PS: Máte někdo tip na Loctite na pojištění šroubů kola stálého převodu?
1.6 NB (rv. 2000) Twilight blue - Španělka

další šroty:
Mazda RX-8 (rv. 2006, 1.3 wankel, 170 kW) - WinterCar
Alfa Romeo GTV6 (rv. 1980, 3.0 V6, ~ 130 kW) - Červená - Historik hysterik
Uživatelský avatar
bkralik
 
Příspěvky: 126
Registrován: 24 črc 2015, 20:08
Bydliště: Královehradecko

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod mojžo » 03 říj 2017, 11:52

No super :)

Akurát mám tip. o týchto OBX diferenciáloch som čítal že sú občas od výroby zle poskladané.

Tu je o tom viac info:
https://www.miataturbo.net/suspension-b ... lsd-56707/
Naposledy upravil mojžo dne 03 říj 2017, 12:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: bkralik - 1.6 NB Twilight blue - Španělka

Příspěvekod bkralik » 03 říj 2017, 11:57

Jojo, o tomhle vím, dokonce už mám doma i tu opravnou sadu kónických předpínacích podložek z http://rbryant.freeshell.org/obx_washers.htm. Zatím to stojí na tom, že ty šrouby jsou asi zalepené nebo dotažené do mrtě a nemám ořech na golu s tímhle imbusem, abych se do toho opřel. Ale každopádně dík :)
1.6 NB (rv. 2000) Twilight blue - Španělka

další šroty:
Mazda RX-8 (rv. 2006, 1.3 wankel, 170 kW) - WinterCar
Alfa Romeo GTV6 (rv. 1980, 3.0 V6, ~ 130 kW) - Červená - Historik hysterik
Uživatelský avatar
bkralik
 
Příspěvky: 126
Registrován: 24 črc 2015, 20:08
Bydliště: Královehradecko

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 návštevníků