Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Gali » 14 lis 2016, 19:17

Pardon upsal jsem se mam taky jen seda.. slo o to ze technikovi prisla ta barva spis do zelena :D a dnes uz se pise jen barva.. takze i kdyby to byla kdysi pastelova zelena dnes uz by mela byt zelena..
Nicmene pokud je nas vic s sedou tak jsem klidny..
Gali
 
Příspěvky: 72
Obrázky: 5
Registrován: 22 úno 2016, 18:10

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 14 lis 2016, 22:15

No uvidim :) Asi je to hlavně o tom, co za technika provádí kontrolu na STK. Hnidopich si vždycky něco najde.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 07 úno 2017, 19:23

Tak už jsem konečně taky nainstaloval voltmetro-olejo-ukazovač :) Šlo to celkem snadno a s výsledkem jsem maximálně spokojený.
Přílohy
20170207_174631.jpg
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 29 srp 2017, 07:43

Aby to nevypadalo, že se vůbec nic neděje, tak udělám takový menší update. Mazdička zatim parádně slouží a rozdává radost. Lijeme akorát benzín ochucený VIFem. Dokonce mezi intervaly výměny oleje nepozoruji úbytky.
Letos jsme zatim stihli (čti Muzzy stihl) udělat rozvody + vše co k tomu patří. Rovnou se udělal po cca 9k km olej a filtry. Tímto mu velice děkuji za parádní práci a v budoucnu k němu určitě ještě zavítám. Další drobnosti se odehrály v interiéru, a to výměna horního a spodního "shift boot". Vrchní se tvářilo OK, guma na spodním už byla slušně popraskaná. Výměna zabrala i s hledáním šroubováku a klíče cca půl hodinky, takže paráda. I levoruký člověk jako já to zmákne napohodu. Když už jsem měl rozdělaný tunel, zapojil jsem na rádio magickou krabičku, která umí nasát hudbu z flashky nebo AUX vstupu. Doteď jsem poslouchal hudbu z transmitteru přes rádio - kvalita žalostná. Teď je to mnohonásobně lepší, ale částečně mě to i zklamalo - pokud je na flashce hudba nahraná rovnou a ne rozkouskovaná po složkách, má s tim převodník problém (asi přeteče buffer) a hudba chvíli hraje, pak se odmlčí a opět chvíli hraje. Když je hudba ve složkách (např. podle alb), hraje to krásně. Jen musim vždy manuálně přepnout "na další CD", když album dojede na konec, jinak začne hrát od začátku. Možná to jde někde přenastavit, aby následovalo další "CD", ale to jsem zatim nějak dopodrobna nezkoumal.
Minulý týden jsem si taky hezky pohrál s lakem. Doteď jsem nepoužíval clay a musim říct, že to byla chyba - toho bordelu, co se tim z laku dostalo...docela jsem koukal. Odteď už pojedu celou proceduru i s clayem. Lak je teď jak zrcadlo. Foto bohužel nemám (pouze před), protože jsem si s tim hrál až do večera. Pak už jsem jen únavou padl.
Přílohy
20170819_153257.jpg
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 11 lis 2018, 17:36

Tak letošní sezona super, jezdilo se hlavně po ČR (Orlické hory, Jeseníky a hlavně kratší výlety kolem Prahy) a pár dní jsme strávili ve Vysokých Tatrách - celá cesta z Prahy do Tater a zpět byla super, ani jeden kilometr jsme nejeli po dálnici (vlastně asi 5 jo, při zpáteční cestě jsem omylem najel na dálnici u Žiliny, kde to bylo trošku rozkopaný a já lehce zazmatkoval).
IMG_44091.JPG
Cestou do Tater

Bohužel mi letos časově nevycházely žádný srazy, K&K, vyjížďky a podobný hromadnější akce, tak se snad pro příští sezónu polepšim.

Za celou sezonu se naštěstí nevyskytl žádný vážný problém, pouze na jaře při výměně oleje a filtrů se znova muselo udělat jedno gufero, přes které lehce utikal olej.

Největší novinka je asi lešení od Lukáše Sauberera, potom takový drobný detail v podobě tažného oka od Destructora. Montáže rámu jsem se trošičku obával, přece jenom nemám zrovna nejlepší prostory a nářadí, ale šlo to až překvapivě lehce, obzvlášť když má člověk dobrý pomocníky :) Rám od Lukáše můžu jedině doporučit, vše krásně sedlo. Jen teda musím sehnat co nejdřív windschott, bez něj dovnitř zatraceně fučí a teď při teplotách +-10°C to neni žádná hitparáda...
20180614_201421.jpg
Jak jí to bez značky sluší, holce mojí...

IMG_20181107_191730.jpg
Když má člověk pomocníky, jde to skoro samo :-D

IMG_20181111_151854.jpg
Konečně hotovo.

Plánů na příští sezonu by bylo více než dost, tak uvidíme, co dovolí finance.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků