Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod m8rinek » 16 kvě 2016, 13:05

Tyjo, má pravdu ten chlapec... Jsem o tom vůbec nevěděl.... a moc nevím k čemu je to teda dobrý :D. Snad jen, když nechávám auto stát otevřené, tak aby mi do něj někdo jednoduše nevlezl...
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 16 kvě 2016, 13:38

m8rinek píše:Tyjo, má pravdu ten chlapec... Jsem o tom vůbec nevěděl.... a moc nevím k čemu je to teda dobrý :D. Snad jen, když nechávám auto stát otevřené, tak aby mi do něj někdo jednoduše nevlezl...


To byl asi ten hlavní důvod, proč to tak soustruzi v Japonsku udělali no. Obvykle tak auto nezamykám, ale když jsem dal DO neteři, aby mi zamknula (měla z toho mimochodem ohromnou radost :-D ), samozřejmě to nezmáčkla jednou, ale začala mačkat o 106 :mrgreen:
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 16 kvě 2016, 13:40

mikee19 píše:Na NBFL tam je "HOLD" - pre tempomat. Niekto sa na tom vysantil :)


Tempomat v mx-5ce....to je hodně ujetá představa :-D
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Safa » 16 kvě 2016, 16:21

Smolda píše:Tempomat v mx-5ce....to je hodně ujetá představa :-D

Proč ujetá? V NCFl vážně je. Na vlastní oči jsem to viděl... :)

Smolda píše:To zamykání do druhý polohy mi ukázal Šafa (díky :-D )

A mně to zase ukázal někdo z Pražských zcuků, myslím, že buď MacTeine, nebo noose - neboj, taky jsem to předtím nevěděl... ;)
Jinak ještě stále jsem nevyzkoušel, jestli ta "druhá poloha" nějak zamkne i páčky k otvírání kufru a víka motoru. Musím co nejdřív zkusit...

m8rinek píše:moc nevím k čemu je to teda dobrý

Já jsem celkem důvěřivý a třeba při nákupu nechávám střechu dole. Ta druhá poloha zajišťuje, že ti nikdo nebude hrabat po autě. Když nechám vytažená boční okýnka, tak se tam fakt asi poleze blbě. Jo, a zamykám přihrádky...
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 16 kvě 2016, 20:50

U mx-5ky mi to příjde ujetý, stejně jako automat (holt amíci...). A střechu osobně nechávám dole jen když na auto pořád vidim - třeba když platim na benzince. Lidi jsou zlý a nikdy nevíš, co za bezmozka půjde kolem.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod mojžo » 18 kvě 2016, 10:33

Ja by som tempomat chcel v NBčke, ak ho niekto nechcete, rád príjmem do daru :)
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod dopr » 18 kvě 2016, 10:47

Smolda píše:U mx-5ky mi to příjde ujetý, stejně jako automat (holt amíci...)

Az vezmes Mazdu na poradnej vylet nekam na druhy konec Evropy, tak se budes liskat, co ze jsi to o tom tempomatu rekl. Ja bych ho rozhodne bral, byt bych ho realne vyuzil jen 5x za rok. Ten pocit, kdy ti cestou na jih Italie tuhne pravy kotnik, hori ti pata a chytas krece do prave pulky neni nic moc :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 18 kvě 2016, 12:46

To je pravda....99% času bych ho měl vypnutý, ale když se člověk musí přesouvat X kilometrů po dálnici, to pak celkem příjde vhod :) Ale automat bych nepřekousnul.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 06 říj 2016, 21:40

Možná by si ta moje holka zasloužila menší update :) Ne že by se událo něco extra významného, ale nějaké drobnosti by se našly. Celou sezónu nám dělala samou radost a víceméně dostávala akorát pravidelně napapat benzínu, který jsem jí trošku dochutil VIFem. Začátkem září jsem nalepil lízátko a myslím, že jí to docela sekne. Taky přibyla jedna skromná nálepka, tu jsem ale ani nefotil....
Minulý týden jsem koupil leštěnku a impregnaci a téměř celý víkend jsem strávil leštěním a čištěním - leštěnku nechci minimálně do jara ani vidět :-D. Nakonec jsem mazdičku navoskoval. Lak sice vypadal i předtím hezky, ale teď vypadá snad líp, než když opouštěla továrnu. Když jsem se byl večer projet, kapota se leskla jak zrcadlo. Střechu jsem samozřejmě taky rovnou stříknul, i když už pomalu půjde nahoru hardtop.
Tento týden dostala nový motorový olej, olejový a vzduchový filtr. Servisák se mě ptal, jestli to leštím každý den :-D (viz o pár řádků výš). Až bude čas a nálada, nahodím nové vrchní a spodní těsnění řadičky a izolaci kolem. Potom mě v dohledné době budou čekat brzdy - repas a barvení třmenů (zatím vede zelená).
Toť asi vše, co se letos událo - od března jsme zatim stihli nalítat cca 15k km. Zatím budu jezdit dál, i přes zimu - ale jen když bude sucho nebo prašánek, jinak si bude lebedit v garáži. Do rozsolených sajrajtů ji tahat nebudu, to radši pojedu vlakem.
Jo a ještě si mazdička zahrála jednu z hlavních rolí při jedné drobné letní události :)

20161002_175522.jpg
Blízátko

213 DS7_0069.jpg
Holky moje :)

412 DS7_1321.jpg
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Safa » 06 říj 2016, 21:53

Gratulace novomanželům... ;)
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků

cron