Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Libor » 22 bře 2016, 14:42

Tak jsem si konečně udělal čas, abych zde ukázal svoje auto. Ve skutečnosti je to zatím moje druhé auto. Za mlada jsem chvíli jezdil s felicií po rodičích. Před 11 lety jsem si koupil svoje první auto, mazdu 6, kterou mám do teď. A když jsem si ji kupoval, a nebo i pak chodil do mazdy na servis, tak jsem pokukoval po vystavené MX-5, ale nenapadlo mě, že jí někdy budu vlastnit. Nakonec jsem si loni řekl, že život je krátký, že si udělám radost a místo nové šestky si koupím MX-5. Stará šestka už vydržela 200 tis. km a tak snad ještě dalších 100 tis. km bez zásadních investic vydrží. Koukal jsem na inzeráty a zjistil, že MX-5 je docela levná. Nejdřív jsem si říkal, že koupím NBFL, pak jsem se ale rozhodl pro NC a postupně jsem zvyšoval nároky až jsem původní vyhrazený rozpočet 200 tis. Kč překročil o 100%. Rozhodl jsem se pro pevnou střechu, protože auto budu používat i jako daily car a parkuju venku (sice je parkovácí stání kryté, ale veřejně přístupné).

Náhodou jsem narazil na jeden inzerát z Berlína. Červený NC s černýma kolama (přesně tahle kombinace se mi líbila nejvíc), dvoulitr "f plný" - model sports line. Zajel jsem se tam podívat a s prodávajícím jsem se dohodl, že ji beru. Auto je z roku 2011 a najeto mělo 40 tis. Kč a ještě je chvíli v záruce. Jediný, co jsem přidal, bylo automatické rozsvícení světel. Sice pořád svítím xenonama, ale kazit vzhled dodělavánýma led světílkama se mi nechce.

Rodiče začali autu říkat mazlík. Asi proto, jak jsem se s ním "mazlil", když jsem ho přivezl z německa: umyl jsem ho, navoskoval, ošetřil těsnení, kožedý sedačky a pod.

Protože je auto docela nový, tak jsem pořídil i havarijní pojištění. Pojistil jsem ho u Allianz, kde mám i mazdu 6 a tak jsem mohl využít bonus i na další auto. Zvolil jsem sezonní pojištění, nemám pojištěné 3 měsice (prosince - únor). Jezdit můžu, ale na pov. ručení je spoluúčast 90%, na havarijní 100%. U sezónního pojištění dává Allianz slevu 5% za nepojištěný měsíc, v mém případě 15%, ale i tak pojištění celkem stoji 10 tis. Kč.

Tadu je pár fotek

1_P1110138a.jpg

2_P1110140a.jpg

3_P1110127a.jpg

4_P1110137a.jpg

5_P1110160a.jpg

6_P1110143a.jpg


P.S. To číslo není pravý, trochu jsem si pohrál ve photoshopu.
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Bass.Boi » 22 bře 2016, 16:35

Ouu, kraska, tohle je presne muj ideal na dalsi mx-5 ;)
At slouzi, preju spoooooustu zabavnych km ! 8-)
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod mastercs999 » 22 bře 2016, 16:49

Krásná, krásná, moc se mi líbí ;)
Konečně zas někdo vybral NCFl, NC před faceliftem mi tak pěkný nepřijde :D
Uživatelský avatar
mastercs999
 
Příspěvky: 194
Registrován: 25 zář 2012, 19:30

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Safa » 22 bře 2016, 16:52

Zrovna včera jsme se s kolegou hospodským shodli na Autíčkáři, že NCFL s PRHT je prostě asi ta nejkrásnější Miata ze všech (podle nás dvou, samosebou). Krásné, gratuluji. Červená jí moc sluší. A těším se na nějaký budoucí společný výlet, zvlášť když jsme krajani... ;)
Jinak ta pojistka je docela darda - ta desítka je jen za havarijko, nebo dohromady s povinným včetně všech bonusů, co jsi mohl uplatnit?
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Libor » 22 bře 2016, 17:49

to Safa: pojištění je včetně povinného a s bonusama (které mám maximalni). Sejít se určitě musíme, máme toho hodně společného. V lednu jsem oslavil čtyřicítku, což jsi někde psal, že ty taky. Teď mi nevyšly kafe&kary, ale příště tam snad budu. Nebo na nějakým pražským zcuku.
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Safa » 22 bře 2016, 18:17

Libor píše:Sejít se určitě musíme, máme toho hodně společného. V lednu jsem oslavil čtyřicítku, což jsi někde psal, že ty taky. Teď mi nevyšly kafe&kary, ale příště tam snad budu. Nebo na nějakým pražským zcuku.

To je náhodička. :) Ještě bych dodal, že na fóru jsme se objevili taky chvilku po sobě a auta pořídili taky tak. A navíc obě z Německa... :D
To "FL" ti trošku závidím, ale já prostě zdvojnásobit budget nemohl, už nebylo kde brát...
Upřímně: jsem šťastný za to, co mám.
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Smolda » 22 bře 2016, 19:17

Ahoj :) Gratuluju, je to opravdu krasavice. Přeju, ať dělá samou radost. Až bude čas, tak můžem někam vyrazit.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod TeeJay » 23 bře 2016, 00:53

Fakt hezká, červená NCčka se mi vždycky líbila a NCfl ještě s černými koly je dokonalost sama :) ať tě baví.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod tomybandit » 23 bře 2016, 10:44

velmi krasna ;) ...mne trosku vadia tie cierne disky, ked to splyva s gumou mam pocit ze to vyzera ako ako ofroad,heh :D ..mozno by to xcelo nejaky cerveny pasik okolo disku ak je este kam nalepit, vidim ze tie luce siahaju az ku koncu.
Ale fakt pekna, malo km, takmer nove auto...A tie sedacky su bozie :)
Nech prinesie vela zabavy a dlho sluzi ;)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Libor » 23 bře 2016, 16:29

Díky všem za pochvalu. Miatu jsem kupoval s tím, že jí budu mít na furt, do důchodu :) . Nejsem člověk, co často střídá auta. Před koupí jsem hledal reálné zkušenosti mezi soft a hard topem, hlavně na forum.miata.net. Dočetl jsem se, že i hard top není úplně tichý, ale ve skutečnosti je to v pohodě i na dálnici. A i na dálnici se dá jet se staženou střechou. Až tak moc nefouká a ten hluk se dá chvíli vydržet. Já jsem totiž s kabrioletama neměl zkušenosti, tohle je moje první. Sedačky recaro jsou tvrdší, ale kupodivu i na delší cestu pohodlný. Držej jako blázen. Když jsem po první jízdě v miatě přesedl do mazdy 6, tak jsem v první zatáčce měl pocit, že ze sedačky vypadnu :) . Vevnitř je to pořád cítit novou, hlavně kůže, super. Trochu jsem se bál 17" kol, na rozbite silnici to trochu nadskakuje, ale jinak je to v pohodě a drží, jak má.
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků