Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod blacklemon4 » 08 dub 2017, 21:49

mas link na model DRL co si nahodil?
Mazda NC 2.0 Expression B&W
Uživatelský avatar
blacklemon4
 
Příspěvky: 213
Obrázky: 26
Registrován: 19 kvě 2015, 22:24
Bydliště: Košice/Svidník

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Libor » 08 dub 2017, 22:32

Koupil jsem tyhle: https://www.alza.cz/hobby/compass-svetla-sviceni-4-high-power-led-d4473839.htm

Na montáž jsem použil plechy ze stavebnice Merkur :-)
drl1.jpg

Musel jsem sundat kolo a kousek podběhu.
drl3.jpg

Tady je vlevo ještě mlhovka, vpravo denní svícení.
drl2.jpg
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Libor » 09 dub 2017, 20:57

Ještě fotky.

Takhle to vypadalo s originál mlhovkami
svetla_mlhovky.jpg

A tady s DRL
svetla_drl.jpg
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Jirka » 09 dub 2017, 22:15

Libore, díky za inspiraci (i s tím merkurem :)

jak je tam řešeno spínání těch světel? Návod na alze není... je to "neinvazivní" indukční? Asi to vrátím do hry :-)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Libor » 09 dub 2017, 23:39

Tady je návod.
drl_navod.pdf
(871.09 KiB) 799 krát

Je to potřeba přímo připojit ke správným drátům. Já jsem rozebral pojistkovou skříň, našel ty správný dráty, odizoloval, připájel dráty od DRL a zaizoloval. I tu krabičku od DRL jsem strčil dovnitř pojistkové skříně.

Našel jsem, že nejlepší bude použít dráty, co vedou k relé. HEATER relé sepne při zapnutí zapalování a TAIL relé sepne při rozsvícení obrysových světel. Bohužel TAIL relé je až ve spodním "patře" pojistkové skříně.

Červený drát (napájení) od DRL jsem připojil k modro-oranžovému drátu, co vede k HEATER relé.
Černý drát (kostra) od DRL jsem připojil k černému drátu vedoucímu do HEATER relé.
Žlutý kabel (obrys. světla) od DRL jsem připojil k černo-zelenému drát vedoucí k TAIL relé.

Pokud se místo žlutého kabelu zapojí hnědý, tak při rozsvícení obrysových světel DRL světla pohasnou na 50% a fungují jako obrysová. Tohle už ale není úplně podle předpisů, protože tím pádem bych měl dvoje obrysové světla. A pokud bych odstranil žárovičky původních obrysových světel, tak zase tyhle LED obrysová světla nesvítí bez zaplého zapalování.
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Libor » 07 srp 2017, 11:21

Oživím svoje téma. Změnil jsem trochu image - tady je aktuální foto (najdi jeden rozdíl :-)):

mx5.jpg

Za pár dní to budou dva roky, co jsem MX-5ku koupil a to znamená, že musím na technickou.

Nejvíc mě teď ale trápí kovové cvakání od levého zadního kola. Dá se nasimulovat i když auto stojí a dva lidi auto rozhoupou. Vychází to někde od horního uložení tlumiče. V mazdě mi říkali, že to bude gumové pouzdro. Objednali to, vyměnili, ale pořád to cvaká. Prý to bude v tlumiči a má se vyměnit. Nechci ale kupovat tlumič, abych pak zjistil, že je problém jinde. Napadlo mě zkusit zaměnit pravý a levý tlumič a pak se uvidí, na které straně to cvaká. V mazdě stojí jeden tlumič 10 000 Kč, v ILku za polovic https://www.ilmotorsport.de/shop/article_detail.php5?aid=5994, ale mají jen na před FL a softtop. Jaký tlumiče dáváte na NCFL?
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod gramo » 07 srp 2017, 14:44

Začernil jsi "chrom" okolo masky? Mě se to líbí, chrom měl na autech smysl do 70. let, v dnešní době jsou to beztak jen nabarvený plasty a zbytečný cingrlátka...
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Libor » 07 srp 2017, 17:27

Jo, "nedobrovolně" jsem musel (mimo jiné :-)) vyměnil rám kolem masky, tak jsem koupil černě lakovaný. Nejen, že s k autu hodí víc, navíc byl i levnější. Ani se neptejte, za kolik v čechách v mazdě prodávají ten chromovaný :-).
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod hospodský » 07 srp 2017, 22:10

Já to bohužel už vím :mrgreen: I když mě to vlastně netrápilo, když to platila pojišťovna. Na kolik Tě teda vyšla oprava po té puse?
Die Kurvenstar
Uživatelský avatar
hospodský
 
Příspěvky: 459
Registrován: 28 črc 2014, 22:54
Bydliště: Valašské serpentiny

Re: Mazlík - NCFL 2.0 PRHT

Příspěvekod Libor » 08 srp 2017, 17:33

Samotný chromovaný rámeček (bez mřížky) stojí v mazdě 10 tis. Kč. V mx5parts.co.uk stojí chromovaný 5 tis. Kč a černý 2 tis. Kč. Sada s mřížkou 3 tis. Kč. Plus jsem ještě musel kupovat držák pod SPZ, chladič motoru, chladič klimatizace, trubku ke klimatizaci, nárazník, lakování apod., takže to stálo dost :-)
MX-5 NCFL 2.0 PRHT
Uživatelský avatar
Libor
 
Příspěvky: 185
Obrázky: 0
Registrován: 24 črc 2015, 21:17
Bydliště: Praha-západ

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 65 návštevníků