Froggy by Muzzy

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Muzzy - NA 1.8 BRG

Příspěvekod Muzzy » 21 dub 2016, 07:03

Ta hadice je takovej slepenec no.... Na druhou stranu krome Zka u chladice je vsechno novy, tak snad to bude ok. Navic se hadice v jednom miste dotyka kastle ( vzadu pod sanim) a tohle reseni ma tu vyhodu, ze presne na tohle misto vychazi kovova spojka a hadice se neprosoupe :twisted:

Jinak jsem si samozrejme rikal, ze termostat uz v aute snad menit nebudu :D
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Muzzy - NA 1.8 BRG

Příspěvekod Muzzy » 03 črc 2016, 07:32

Kdyz uz v nedeli do prace, tak alespon mazdou :D
Přílohy
IMG_20160703_072412.jpg
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Froggy by Muzzy

Příspěvekod Muzzy » 17 črc 2016, 18:15

Konecne vyzbylo chvilku casu, abych tady aktualizoval. A protoze uz je to opravdu dlouho, tak se na aute odehralo celkem dost zmen. A protoze nechci psat kilometrovy prispevek, zkusim to rozdelit do nekolika a davkovat to postupne :)

Zacnu rovnou tim, ze moje lepsi polovicka mazdu prejmenovala. Nove je to tedy zabicka :lol: Trochu jsem to zmuznil a vznikl z toho froggy 8-) Vedle zabaka mam teda doma jeste svini a berusku, hotovej zverinec...

A ted uz k tem zmenam. Po reroutu jsem se pustil do denniho sviceni. Rozhodl jsem se pro montaz switchback LED, jelikoz mi tato varianta prijde jako nejmene invazivni a nejlepe funkcni. Cinska sada samozrejme nema uplne 100% funkcnost, takze svetla sviti i pri potkavackach. Na druhou stranu vykou led a ostatni funkce jsou bez problemu. No, az ukonci Fernie vyvoj vlastni sady, tak to predelam :) LED jsem nainstaloval do origo blikacu; denni sviceni je tedy zlute (doufal jsem v lepsi vysledek) a blikac je hoodne oranzovy. Video jsem postoval do technicke sekce... Doted me nikdo za tohle reseni nezprudil, tak snad OK a k zeleny se zluta hodi :D
switchback LED.jpg
mazda compatible LED, made in China

LED on car.jpg
na aute


Nasledovala vymena svicek
ngk.jpg
a pri vylete do drazdan jsem zazil zajimave setkani na benzinove pumpe :twisted:
dresden race meet.jpg
dresden race meet2.jpg
dresden race meet3.jpg


A to pro dnesek staci, pokracovani zase priste. Na zaver teda jeste jedno foto pod kopcem :)
pod kopcem.jpg
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Froggy by Muzzy

Příspěvekod Muzzy » 18 črc 2016, 22:55

Tak dalsi postup je tady:

podarilo se mi dotahnout do funkcni podoby opravu strechy, i kdyz jeste je stale potreba dolepit nejaka mista a opravit kousky nad dverma. Mel jsem uplne odtrzene zadni okno. Po pruzkumu jsem zjistil, ze okno je z vyroby pouze nalepene na strechu, usoudil jsem tedy, ze podlepenim novym kusem strechy musi oprava fungovat. Jako lepidlo jsem pouzil TipTop cement sc2000 na gumotextilni dopravnikove pasy, zatim funguje dobre. Postup oprav:
strecha1.jpg
strecha2.jpg

Priznam rovnou, ze doted jsem strechu nedodelal. Jak to zaclo byt funkcni, cloveku se rapidne snizi motivace :roll: Puvodne jsem myslel, ze opravou prodlouzim zivotnost treba o rok a pak koupim novou strechu. Po tom kolik jsem tomu ale venoval casu, to MUSI vydrzet sezony alespon 3....

Dalsi na radu prisel OEM airbagovej volant. I kdyz nejsem zadnej dlouhan, pri meziplynovani bylo prostoru opravdu malo. A taky je to celkem kormidlo, ani nemluve o vaze :twisted: Na bazosi jsem sehnal Luisi Falcon prumer 310mm za 400. Velikost volantu uz nebude problem....
Koupil jsem beznou tuning nabu a pustil se do airbag defeat. Na kabliky pred konektorem jsem nacvakal fastony, odpor jsem vyresil podobne a schoval do stahovaci buzirky a to vsechno se mi veslo pod krytku konektoru. Elegantni reseni :)
airbag defeat.jpg
airbag defeat2.jpg

A takhle to vypada v aute:
volant.jpg

Z fotky se to nezda, ale pres volant neni moc videt na budiky, coz se asi vzhledem k velikosti dalo cekat. Na rizeni je ale bozi. Uz tak prime rizeni je ted jeste rychlejsi, na okruh to bude okej ;)

Tady jeste jedna pracovni fotka - zabicka veze nahradni organy pro berusku :lol:
zabicka a beruska.jpg
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Froggy by Muzzy

Příspěvekod TeeJay » 18 črc 2016, 23:29

Jen na okraj, rychlé řízení není vždycky žádoucí, zejména při vysokých rychlostech chceš přesnost, ne přehnanou citlivost, která z rychlosti plyne :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Froggy by Muzzy

Příspěvekod Muzzy » 19 črc 2016, 08:30

S tim nemam problem ani ve vyssich rychlostech. S mazdou teda jezdim max 160 - 170 tacho. Spis me stve neviditelnost budiku pri jizde na beznych komunikacich a proto asi zustane jenom na okruhy ;)
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Froggy by Muzzy

Příspěvekod Pavel260 » 19 črc 2016, 10:13

slušná zásoba magnetů :D
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Froggy by Muzzy

Příspěvekod vhml » 19 črc 2016, 10:39

Kolik je vlastně průměr origo volantu? Mě právě při výměne volantu zatím poříd vadí absence airbagu.
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Froggy by Muzzy

Příspěvekod Tommy014 » 19 črc 2016, 11:13

vhml píše:Kolik je vlastně průměr origo volantu? Mě právě při výměne volantu zatím poříd vadí absence airbagu.


U NB myslím 380. Už 350 je dost znát
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Froggy by Muzzy

Příspěvekod Muzzy » 19 črc 2016, 12:55

Puvodni ctyrraminko s bagem melo neco jako 363 mm. S airbagem mi prijde, ze moc na vyber nemas.....
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 31 návštevníků

cron