gramo - NB 1.8

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 09 led 2020, 17:47

Taky bych sem mohl po čase něco napsat...

Loni jsem vyčistil a promazal kolejničky okýnek, tak zase jezdí i v chadnějším počasí normální normálním tempem. Až mě překvapilo, jak snadno jdou ty dveřní tapecírunky dolů. A objevil jsem ten kousek filcu nebo koberce nebo co to je, co patří do té pidikapsičky pod madlem a u spolujezdce chyběl -- byl nalepený zevnitř na dveřní výplni :)

Mazda najezdila přes 200000 km, tak byl čas na nové rozvody. Při té příležitosti došlo i na reroute od Skidnation a nový hliníkový chladič od IL a repasi alternátoru. V rámci přípravy na tuhle operaci, která proběhla na podzim v BM Motors, jsem s předstihem vyhodil uhlí. Krom nepatrného odlehčení a patrného volného místa pod kapotou nepozoruju rozdíl, asi už to tam fakt k ničemu nebylo.

Zatím jsem jezdil jen v chladnějším počasí, jak se nový chladič a reroute osvědčí se teprve uvídí.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod gramo » 16 dub 2020, 15:31

Obrázek

Po proplachu chlazení, instalaci reroute, 85°C termostatu a chladiče z IL se i v příjemně teplých dnech rafika linearizovaného teploměru drží v polovině, to dřív bylo jen v chladných dnech, jinak byla běžně lehce za půlkou, tak to snad k něčemu bylo. Doufám, že o pár stupňů chladnější voda udrží o pár stupňů chladnější i olej, zatím jsem se přes 105°C nedostal, ale to ukáže až horké léto.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: gramo - NB 1.8

Příspěvekod Robo96 » 22 dub 2020, 08:30

skratim ti cakanie :) oleju to moc nepomoze, v lete som na trackdays mal vodu okolo 95 a olej klasicky 115-120, tam naozaj treba ten oil cooler :) inak pri beznom jazdeni to chladilo pekne na 88 vodu a olej pod 100
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků

cron