P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod P2M » 29 kvě 2016, 14:53

Ahoj všem, po téměř dvou měsících, co jsme si ji přivezli od Frankfurtu, cca čtvrt roce pročítání fóra(z toho asi měsíc s registrací), jsem se dokopal k založení tématu.

Původně jsem vzhledem k tomu, že jsme tři, hledal "něco" bez střechy a se čtyřmi sedadly, ale nakonec jsem po cca třech měsících hledání různých BMW 3er došel k závěru, že MX-5 bude to správné a ani to moc nebolelo a netrvalo. :) Logisticky to jde taky vyřešit, naše malá se bude vozit buď s jedním z nás, nebo ji pohlídá babička, nebo...časem se jeden z nás bude vozit s ní... :)

Původně jsem měl vyhlédnutou šedivou Galaxy Grey s takovým tím světle hnědým interiérem kousek od Mnichova, ale dva dny před schůzkou mi prodávající napsal sms, že mu jeho pojišťovací agent nedoporučuje auto prodávat ven z DE. To mě málem trefilo, ale za pár dní jsem to vydýchal a začalo se hledat dál. Jednu sobotu jsem narazil na černé Niseko u prvního majitele s komplet historií a nebourané. Niseko jsem cíleně nehledal, ale ani jsem se mu nevyhýbal. Kritéria byla hlavně nebourané auto u 1.majitele, který ví, jak se o auto starat. Hned jsem tam volal a po cca 15ti minutovém povídání, kdy jsem si ověřil, že pán má auta rád a nejde o nějakého uživatele, co jen jezdí, dokud to jezdí, jsme se dohodli rovnou na pondělí. Pána jsem si ještě prolustroval na netu, takže když jsme přijeli do jeho firmy a já přesně věděl, který z cca 5 lidí, co se tam motali, byl on, byl docela vykulenej. :) Nicméně všechno bylo tak, jak avizoval, proběhla zkušební jízda, prohlídka a nakonec i transakce s docela příjemnou úpravou ceny a poté obchůzka kolem značek a pojištění a v pozdním odpoledni jsem se jako nový majitel vydal směr Praha, kde jsem spokojený a přeci jen po dlouhém dnu unavený auto před půlnocí zagarážoval a jal zkusit trochu vyspat před běžným pracovním dnem, který mě čekal v úterý. :)

Zaskočila mne jen novinka, kterou jsem v 2008, kdy jsem si byl v Německu pro Focuse, nezaregistroval, a to je silniční daň, bez které mi na Zulllassungstelle nechtěli dát papíry. Daň se počítá dle délky pojištění, jde o pár EUR (u mne 11,-), ale musí se vyplnit bankovní údaje a podepsat formulář a po cca 14 dnech přijde z DE vyrozumění o vyměření daně, kterou si prý na základě vyplněného formuláře strhne celní úřad DE sám z vašeho účtu. No, zatím nic nestrhli, tak uvidíme. Hotově ani kartou platit nešlo, měl jsem sebou 3 karty vč 2 embosovaných (vše debetní, ne kreditní) a nechtěli mi je akceptovat... Zpočátku trochu šok, navíc pán na přepážce to na začátku chybně nazval jako DPH, což ve mě docela hrklo. :)

Takže se jedná o NC 2.0 Niseko 2008 v Brilliant Black s soft topem, kterou jsme pořídili od 1. majitele v DE (dostali jsem kromě komplet palubní literatury a servisní historie i prospekty a fakturu, když se auto kupovalo nové, ale model 1:18, co měl na polici v kanceláři ale nedal :D), který už měl na parkingu před firmou nového bílého Ford Mustanga (obhlídku jsem samozřejmě učinil pouze ze zdvořilosti :) ). Dovezli jsme ji pěkně po ose 11.4. s 84tis km. Cesta fajn, i když cca 2x 500km výlet si dokážu představit lépe, než v dálničních pruzích. :)

Autu nic nebylo, dovozovýma povinnostma jsem si prošel pěkně sám, bez ztráty kytičky a i přesto, že převozové značky jsem měl na měsíc, jsem už 26.4. držel v ruce RZ české a kruh se uzavřel. Od té doby jen radost v podobě cca 3000km.

Uvidíme, co tu bude přibývat, já doufám, že jen radost a starosti žádné. Rád se také přidám k nějaké projížďce, co se v Praze dějí, i když času moc není. :) Díky, že jste dočetli až sem. :)
2008 black NC 2.0 Niseko SoftTop
Uživatelský avatar
P2M
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 kvě 2016, 22:01
Bydliště: Praha

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod Smolda » 29 kvě 2016, 16:16

Další Pražák...vítej :D Mazdička vypadá luxusně, velká gratulace :) S časem jsem na tom taky mizerně, ale určitě někdy vyrazíme.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod Martyp » 30 kvě 2016, 11:54

Tak jsi se přeci jen dokopal k tématu..Tož vítej, kamaráde.. :) Jak jsi sám pravil, svět je malej...
Snad se tedy brzy potkáme.. :)
NB 1.6, 07/2000....Twilight Blue Mica
Martyp
 
Příspěvky: 61
Registrován: 13 dub 2016, 10:50

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod Maxton » 30 kvě 2016, 21:11

Ty avantýry při dovozu, co všechno se musí udělat ? Dovozová technická a pak už jen na úřad se zelenou kartou atd.. nebo je tam ještě nejaký krok ?

Sorry za OT

Maxton
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod cafe-racer » 30 kvě 2016, 21:41

Zajimava barevna kombinace. Ty skviry mezi kolama a blatnikama jsou sice nepekny, ale nesnizuj to ;)
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod PavelS » 30 kvě 2016, 23:46

Za mě naopak - zbav se jich - nebudeš litovat :D
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod P2M » 31 kvě 2016, 09:40

Smolda: Dky za přivítání, určitě se potkáme! :)

Martyp: Jj, trvalo to, ale přece. :)

Maxton: Přesně jak píšeš, udělat si dovozovou STK (vč. emisí), pojistku.

cafe-racer: Ta černá a hnědá se mi líbí! Měl jsem obavy, ale je to pecka. :)

PavelS: snížit to je jediná úprava, na kterou myslím, ty fuky jsou strašné. :) A musím se ti ozvat kolem to DRL, minulý týden jsem toho moc nestihl...
2008 black NC 2.0 Niseko SoftTop
Uživatelský avatar
P2M
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 kvě 2016, 22:01
Bydliště: Praha

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod P2M » 31 kvě 2016, 09:42

A skoro jsem zapomněl - včera jsem vyvezl naši malou slečnu a myslím, že jsem si zajistil velké a významné plus, po výletu nechtěla z auta ven. :)
2008 black NC 2.0 Niseko SoftTop
Uživatelský avatar
P2M
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 kvě 2016, 22:01
Bydliště: Praha

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod PavelS » 31 kvě 2016, 10:04

:D mít na své straně malou i velkou je základ
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod cafe-racer » 31 kvě 2016, 12:04

Nejdriv se svez ve snizeny. Aspon 100, nejlip jeste vic km at vis jak te to jinak sympaticky auto dovede zridit. A kdyz se ti to bude libit , snizeni nic nebrani.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 57 návštevníků