Renee: NA 1993 1.6 85kW

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod hroche » 06 úno 2018, 12:08

jsem se těšil že budu první co má samosvor a 6ti kvalt v 1,6NAčku a Fernie mě teď předběhl. To už nebude ono být druhý :cry:
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Fernie » 06 úno 2018, 13:11

Promiň, za to může pattrufins, já chtěl prve jen samosvor :D

Edit: Ale pokud nemáš připravenej náhon, tak ti ho můžu zorganizovat, už mám know how :)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod m8rinek » 06 úno 2018, 14:41

Prelisovat kolečko? Tomu se dnes říká know how? :D
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Fernie » 06 úno 2018, 15:23

Přelisovat kolečko? Ale hovno, mechanický náhony nejsou lisovaný. A ano, přehodit kolečko za správné a taky to, že ty housingy tacháčů jsou lehce odlišné, takže i když náhon z RX-7 má fungovat, tak nefunguje. Pokud nepřendáš kolečko s osou do náhonu z NA.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod m8rinek » 06 úno 2018, 15:59

Teď jsem měl kolečko z NA v ruce a je normálně nalisovani na kovové hridelce. Následně bych vzal nahon z Nb a zkrizil :D
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Fernie » 07 úno 2018, 22:22

Jo, tak to nejde. Přinejmenším ten náhon, co mám doma, má to kolečko menší.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Renee » 30 črc 2018, 19:15

Milý deníčku.
Ještě jsem to nerozbil. Na jaře jsem chvíli špekuloval s tlumiči, skládal jsem sady Sportive Bilsteinů v různých stupních rozkladu, no nakonec jsem se rozhodl pro jediné rozumné řešení a koupil jsem si MeisterR. Samozřejmě jsem k tomu dospěl pár týdnů poté, co Muzzy udělal GB, takže jsem čekal skoro dva měsíce než je vůbec naskladnili... Ale nakonec přecijen :)
Obrázek

Jsou fakt super, myslel jsem si že budu chtít je mít vyšroubované co nejvýš a nastavené naměkko, protože jezdím jak stará bába a mám strach z každého hrbolu, ale nakonec jsem víceméně přenechal iniciativu Muzzymu který výšku našteloval podle mě ideálně, a tuhost mám nacvakanou okolo 10 cvaků od nejtužšího nastavení. Paradoxně mi auto přijde mnohem komfortnější než kdy bylo, a to i na městský příprc.

Když teda pak auto mělo docela hezkou výšku, začaly se 14" daisies zdát docela ztracené v podbězích a navíc mi je strašně vyhejtili kluci na K&K, a tak nastala turbo akce kdy jsem od m8rinka odkoupil dost pěknou sadu 15" NB enkeiů, nechal je obout do nějakých gum a najednou mám z auta nejhezčí NAčko jaký znám :)
Na nějaký umělecký focení a aranžmá jsem nikdy nebyl, takže prostě vypadá nějak takhle:
Obrázek

Ty gumy jsou nějaké Kumha, co stály pod litr za jednu. Původně jsem už měl v košíku AD08R, ale kluci co mě trochu znají mně to rozmluvili že na moje šolíchání je toho škoda, čímž mi ušetřili asi 5 tisíc. :D Osobně teď mám dojem že na starých R14 s Vredesteiny Sportrac 5 jsem se cítil trochu jistěji, ale z mojí hlavy je takové hodnocení úplně irelevantní a pro klidnou jízdu na ty laciné Kumha nemám žádný hejty. Rovnou jsem si nechal R15 kola zapsat do TP přes SCC, resp. pana Plessingera, cena za ten papír od něj byla 1400 korun.

Auto mi takhle začátkem prázdnin sežralo docela neplánovaných 30 tisíc, ale dobře že je to tam protože vypadá fakt skvostně (otlučeně, ale skvostně).
Sezónu snad takhle dojezdím bez nějakého nečekaného tuningu, protože mi na to nezbývá moc peněz. Přes zimu bych svůj projekt, který nikdy neměl existovat, rád dokončil instalací 6q převodovky (doufám si na mě vzpomene m8rinek až nějakou bude mít) s lehčím setrvákem, vrzající podvozek snad nechám po Šáfově vzoru komplet opískovat a hodit do nějaké hezké barvy a osadit novými siláči a rád bych nasadil frame rails. Doufám že toho co nejvíc opravdu zvládnu a příští sezónu budu mít auto, jehož potenciál daleko předčí potencál svého řidiče. :)

Ještě na konec hodím fotku z Masters of Rock kde mně letos poprvé MXka dělala společnost, a současně jsme tam oslavili dvouleté výročí, protože cestou z předloňských Masters jsem si ji vyzvedl u Rastyho. :) Ještě letos bude tato metalová MX-5 k vidění na Rock Heartu, pak už pokoj našim uším a budem raději jezdit :)
Obrázek
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod TeeJay » 30 črc 2018, 19:29

Moc pěkný. A výška, úplnej ideál, takhle si představuju to svoje. Já si nějakej štelovák stejně budu muset taky koupit... :D
Jen na tyhle kompletní repase pozor, mám takovej pocit, že až to na svým autě všechno povyměňuju a doodrezím poslední zbytky (a že už toho moc nezbývá), tak s ním nebudu chtít jezdit v takovém a makovém počasí a stane se z toho fakt letní víkendovka, což je sice super, ale na druhou stranu trošku škoda... :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod Fernie » 30 črc 2018, 19:56

Jdidovoleprdele, jo? :) Meistery jsou boží, jezdí ti to fakt hezky a taky to chci... I když... možná ne...
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Renee: NA 1993 1.6 85kW

Příspěvekod hroche » 30 črc 2018, 20:53

Renee píše: a tak nastala turbo akce kdy jsem od m8rinka odkoupil dost pěknou sadu 15" NB enkeiů, nechal je obout do nějakých gum a najednou mám z auta nejhezčí NAčko jaký znám :)


si dovolím nesouhlasit nejhezčí NA mám přece já 8-)

jsem zvědavej jestli mě necháš někdy svést ať mám možnost porovnání
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků