zarudlá Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

zarudlá Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod Akydam » 05 kvě 2017, 19:47

Tak jsem se asi před měsícem konečně rozhoupal a po letech váhání jsem si udělal radost a pořídil svoji vysněnou mx-5 NA.
Na doporučení jsem si ji nechal dovézt od pana Jůdla, kterého asi bude řada z vás znát.

Stanovil jsem si limit 75tis. a podmínka byla aby měla servo a nebyla žlutá nebo bílá a aby to byla aspon silnější 1.6tka. Během týdne mi Zdeněk zavolal, že má pro mě vyhlídlou US verzi, která by měla mít novou střechu a je na ní hardtop s kterým by byla tedy dražší. (nakonec jsem si ho nevzal) Na auto se jel podívat, zavolal, řekl jak to vypadá - tedy klasika zadní lemy se budou muset udělat a najeto asi 130tis mil. Po německý stk a řada faktur. Celej natěšenej jsem na to kývnul :)

Miatku mi přivezl na podvalu za mírný poplatek až před barák :)

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1133.jpg


No, z německa měla udělaný jakýsi "tuning" a splňuje euro2, takže eko 3tis což bylo příjemný. Na stk i úřadě mám naštěstí známé, takže vše proběhlo bez problému - bál jsem se, že budou problémy s tím, že je to US verze.. Dostat na papíry mě celkem stálo 7tis.

Jakmile jsem měl značky letěl jsem na základní servis - tedy olej v motoru, v převodovce a diffu. přetěsnit víko, nové svíčky a kabely. Zanedlouho jsem zjistil, že poslední díl výfuku je KO, takže i ten jsem dal nový.

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1228.jpg


UNADJUSTEDNONRAW_thumb_122d.jpg


Bohužel nějaký magor narouboval výškové repráčky do tapců a tím je zničil viz foto, tak to budu chtít časem vyřešit..

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1141.jpg


Koa co tam mám se mi nelíbí jsou na nich zimáky a ani nemam v plánu s mazdou jezdit v zimě, takže jsem si sehnal stará BBS z golfa Mk2 GTI, myslíšm, že jí budou slušet :)

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1268.jpg


A přítelkyně mi k narozkám koupila tyto blinkry z UK, hrozně se mi líběj a studenej vzduch taky neuškodí :)

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_126d.jpg


Co se týče zásadního technickýho problému, tak ten mám jeden.. a to že se mi značkně klepe řadička při rozjezdu. Njevíc když mám kola v rejdu, ale dělá to i když jedu rovně. Silentbloky na motoru se zdají být OK. Na difu uplně nevím to chce pořádně vyzkoušet.. Na ty mam spíš podezření. NEvím jestli by to mohl dělat kardan? Nějaké typy?

Jinak jsem z Poděbrad, takže jestli je tu někdo z okolí pište :)
Naposledy upravil Akydam dne 14 čer 2017, 18:01, celkově upraveno 1
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Re: Moje červená Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod P2M » 07 kvě 2017, 10:26

Krasavice, hodně štastných km! :)
2008 black NC 2.0 Niseko SoftTop
Uživatelský avatar
P2M
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 kvě 2016, 22:01
Bydliště: Praha

Re: Moje červená Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod Akydam » 08 kvě 2017, 18:22

P2M píše:Krasavice, hodně štastných km! :)


Díky :)
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Re: Moje červená Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod luv » 08 kvě 2017, 21:31

.
Naposledy upravil luv dne 11 dub 2021, 19:51, celkově upraveno 1
luv
 
Příspěvky: 248
Registrován: 22 zář 2015, 02:50

Re: Moje červená Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod Renee » 09 kvě 2017, 07:52

Hele spravit ty tapecy v NAčku je s trochou snahy a šikovnosti otázka 200Kč a dvou hodin... Jak je to rovná placka tak stačí to sundat a nastřílet na to nastřelovačkou další vrstvu koženky nebo jiného kýženého materiálu. :)
Ať jezdí :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Moje červená Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod Akydam » 09 kvě 2017, 19:02

Renee píše:Hele spravit ty tapecy v NAčku je s trochou snahy a šikovnosti otázka 200Kč a dvou hodin... Jak je to rovná placka tak stačí to sundat a nastřílet na to nastřelovačkou další vrstvu koženky nebo jiného kýženého materiálu. :)
Ať jezdí :)


jasný věc :) to udělám. Díky
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Re: Moje červená Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod Akydam » 09 kvě 2017, 19:03

luv píše:jedna z mala miat v CR :)

bál jsem se, že budou problémy s tím, že je to US verze.. Dostat na papíry mě celkem stálo 7tis.


je skoda, ze zakon v tomhle mluvi jasne a musi se uznavat jak STK tak osvedceni o registraci ze vsech clenskych statu EU, ale stejne clovek potrebuje zname :(

Co se týče zásadního technickýho problému, tak ten mám jeden.. a to že se mi značkně klepe řadička při rozjezdu.


otazka jak moc .. to mozna vubec neres. jinak tam jsou jeste srouby, ktere vedou skrz PPF subframe a prevodovku do kastle - mozna nedotazene po nejakem servisu?



Mě právě přijde, že jich tu zas tak málo nění. Rád bych zjistil jaký je její původ v US, jestli se to dá. No na STK to bylo za uplatek a rikal, ze by byl problem, ze nejsou homologovany zrcatka a pásy a že nemá mlhovku. Přitom má udělanej německej štítek a byla po STK v německu. Nechápu no. Teď už je to jedno :)

Jinak na tom rámu je to dotažené dobře.. musel bych ti poslat video aby jsi viděl, jak se to klepe. je to debilní a nepříjemný. Až se s tim někdy blbě rozjíždí.
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Re: Moje červená Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod Winie » 10 kvě 2017, 09:20

Vítej a ať slouží.
Co se týče homologace zrcátek a pásů, tak jsou to keci, nejspíš jen proto, aby z tebe vytáhnul prachy. Nikdo tohle na dovozové STK nekontroluje. Mlhovku si tam dodělej, protože za tu, tě budou jebat i příslušníci.

Opravdu platí, že pokud nemá to auto krátký VIN (import z japonska) a má již platnou registraci v EU, tak to auto musí bez keců přihlásit i pokud je to pravák.
S tím klepáním řadičky dej video. Takhle tu všichni budeme vařit z vody. Bude to nejspíš diferenciálem, nebo uložením převodovky.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Moje červená Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod Pelko » 10 kvě 2017, 10:39

Winie píše:Co se týče homologace zrcátek a pásů, tak jsou to keci, nejspíš jen proto, aby z tebe vytáhnul prachy. Nikdo tohle na dovozové STK nekontroluje. Mlhovku si tam dodělej, protože za tu, tě budou jebat i příslušníci.

U nás mi kontrolovali dokonca dátum výroby pásov a čelného skla (a možno ešte aj niečo iné) a porovnávali ho s rokom výroby auta či to sedí a nieje to skladačka. :D Éčka sú samozrejmosť.
Takže v porovnaní s nami máte ešte riadne voľné ruky :)
Uživatelský avatar
Pelko
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 říj 2014, 23:50

Re: Moje červená Miata NA 1.6 85kw r.v.91

Příspěvekod Akydam » 10 kvě 2017, 21:41

Winie píše:Vítej a ať slouží.
Co se týče homologace zrcátek a pásů, tak jsou to keci, nejspíš jen proto, aby z tebe vytáhnul prachy. Nikdo tohle na dovozové STK nekontroluje. Mlhovku si tam dodělej, protože za tu, tě budou jebat i příslušníci.

Opravdu platí, že pokud nemá to auto krátký VIN (import z japonska) a má již platnou registraci v EU, tak to auto musí bez keců přihlásit i pokud je to pravák.
S tím klepáním řadičky dej video. Takhle tu všichni budeme vařit z vody. Bude to nejspíš diferenciálem, nebo uložením převodovky.


Ahoj, mlhovku dodělám. Video jsem nahrál na youtube tady odkaz: https://youtu.be/t81kq4VLJ-8
Jinak uložení převodovky na tom rámu co tam je se zdá bejt v pohodě, motorem jsem cloumal a nezdá se že by byl nějakej silák na motoru KO. PRostě mi přijde jak kdyby to šlo od kardanu respektive od diferáku, někdy je cejtit jak se to tam převalí divně nebo nevim jak to popsat no. Je to nepříemný, i se blbě kvuli tomu rozjíždí. S tou STK máš teda asi pravdu, ale řeš to a dohaduj se no.
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron