Zimbicova Majda

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod PavelS » 17 říj 2017, 23:40

Fernie píše:
PavelS píše:Ale jinak - červený NA, závist!!! :D :twisted:


Hele, jako, jestli chceš, já si to s tebou za tu černou vyměním :D


LOL - takhle jsem to nemyslel :D Jakože bych chtěl aby Blackie byla červená... :D trochu... doufám že to neuvidí Zed... :?
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod Fernie » 18 říj 2017, 12:21

PavelS píše:LOL - takhle jsem to nemyslel :D Jakože bych chtěl aby Blackie byla červená... :D trochu... doufám že to neuvidí Zed... :?

Ty ne, ale já jo :D
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod zimbic » 18 lis 2017, 14:44

Závěrem sezony jsem si dopřál dva trackdays. První byl 29.10. od redakce Autíčkáře. Ráno to vypadalo docela slibně, trochu poprchalo, tak si říkám mám obyč gumy které jsou na suchu naprd tak se alespoň sklouznu a natrénuju ježdění na vlhkém povrchu. Po cestě, ale propukl snad konec světa. :lol: Všude byly spadané stromy, padaly metráky vody a fučel strašně prudký vítr až jsem se bál, že mi uletí střecha. :shock: Vyjel jsem brzy ráno abych tam byl kolem 8, čekal jsem, že tam bude mín lidí. Jakmile jsem dorazil na místo byl jsem až zaražen, bylo nás 5. V komorním počtu se to drželo do oběda. Poté přestalo pršet a dráha pomalu schnula a začaly se sjíždět davy lidí. Kolem 3 se zase rozpršelo a k večeru bylo zase volněji. Celou akci jsem si náramně užil. Celý den jsem se klouzal a Mazda se držela statečně, dokonce mě jednou pouštělo na mokru Subaru WRX což beru jako svůj malý osobní úspěch. 8-) Za den jsem měl 12-15 jízd a Mazda mě odvezla tam i zpět bez jediného zaváhání.
IMG_9246.JPG
pray for rain!

IMG_9288.JPG

IMG_9289.JPG

IMG_9290.JPG

IMG_9291.JPG
1991 NA 1.6 85kW
zimbic
 
Příspěvky: 28
Registrován: 26 dub 2017, 13:06

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod zimbic » 18 lis 2017, 15:04

Druhý byl od Special Drive 5.11. Byl tak trochu neplánovaný, na Facebooku se vyskytla soutěž tak jsem to zkusil a vyhrál jsem druhé místo a s ním i půl dne ježdění zdarma. Na akci dojelo dost rychlejších aut ale i tak jsem si díky omezené kapacitě aut zajezdil. Zase jsem se něco přiučil a je super, že kluci mění varianty trati tak je to takové docela akční. Ted už přijdou zimáky, blbnutí na sněhu, klempíř a servis. Uvidíme co se stihne :?
IMG_9367.JPG
kadeřníci v akci

IMGP9286.jpg

IMGP9311.jpg

IMGP9323.jpg


Za půl roku co ji mám máme za sebou už 10 000 km. Dost věcí se udělalo a auto funguje o dost líp než sem ho koupil. Jsem šťastný, že jsem si ho pořídil. Bohužel, ted musím udělat trochu větší servis tak to moje studenstká šrajtofle bude věčně prázdná až do jara minimálně. :( Poslední dobou se mi rozpadla středová kaplička tak teď to už pár tisíc kilometrů vypadá vevnitř trochu punk. :lol:
IMG_9380.JPG
10 000 km za náma

IMG_9155.JPG
missile miata?
1991 NA 1.6 85kW
zimbic
 
Příspěvky: 28
Registrován: 26 dub 2017, 13:06

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod Fernie » 05 bře 2018, 16:31

Si tady přihřeju polívčičku.

Už ani nevím, co tomu autu udělal, ale začaly se ozývat hydroštely. A taky bylo rozhodnuto, že se bude servisovat a když už, tak pořádně. Zimbic nelenil a zakoupil sobě rozvodovou sadu, špatnou vodní pumpu a těsnění na vačky a kliku (špatný bylo jen to na kliku). Že prý jestli bych mu nepomohl. No pomohl... Udělal, protože on to nikdy nedělal. A co bych za nějaké bankovky nepomohl...
28642968_10211063535726168_1290215706_o.jpg
Už... skoro...

Takže se začalo odstrojovat. Je to Mazda, takže šrouby jsou buď dotažené nebo zarezlé, pokud je nepromazával unikající olej. Takže všechno až na domeček termostatu šlo v pohodě :-) V domečku se samozřejmě zatrhl šroub a tak se Zimbic rozhodl, že zakoupí sobě coolant reroute, když už se s tím dělám, ať mám trochu víc práce. No, proč ne. Nakonec to docela šlo všechno. Reroute nainstalován, hydroštely vyčištěny, rozvody nasazeny. A první start? No na brnk, sem přece chlapec šikovnej, že. Jako, jedna hadice od topení potřebovala novou sponu, stará už moc nedržela a hadici jsem rovnal. No a reroute trochu teče. Ale hydra až na jedno nemlátí a prej to jede moc pěkně (CAS jsem shodil a pak to naladil od ucha). Takže sukces.
28643404_10211065118485736_889130993_o.jpg
Hotovo! Skoro.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod zimbic » 14 dub 2018, 11:53

A jak to bylo dál? Propláchnul jsem chladící soustavu dokud netekla čistá voda. Před hydroštely se vyměnil výfuk a svody za neděravé . Samodomo duplex nahradil bosal. Hned se s autem dá líp žít a shodili jsme i nějaké to kilo. Bohužel při výměně výfuku jsem zjistil, že předfacelift a pofacelift mají jiný výfuk od downpipe a pofl kat nesedí na předfl downpipe. Tak začalo čachrování a vzhledem k nedostatku času, zkouškovém a psaní absolventské práce se to protáhlo na týden. S novým výfukem dostala pyjáta i nové siletbloky výfuku, tak zmizelo i to otravné cinkání.
IMG_9578.JPG
docela kanonáda


Půlku příběhu s hydroštely už tu napsal Fernie. Po složení motor cvakal a reroute tekl jak dunaj. Tak jsem se naštval a zakoupil na IL nové hydra, lambdu, gufera vaček a klikovky, čidlo na spínání ventilátoru. Tak proč si to nedat ještě jednou že? :D Jelikož je Fernie chlapec šikovná tak pyjáta funguje jak má. Takže třikrát sláva pro Františka :D , určitě měl lepší program na víkendy a večery v týdnu. Bohužel vodní pumpa byl nějaký zmetek a vydává pískavý zvuk skoro jako kompresor (takže teď se mě každý ptá jestli už jsem přeplňoval :? ). Po chvilkovém návratu na silnic se projevilo kuckání, to vyřešily nové svíčky a kabely.

A KONEČNĚ! se vyřešil problém s nefoukající saharou. Jelikož mám kamaráda co je tak trochu hračička tak mi složil z jednoho před smrtí a jednoho po smrti motorků jeden fungující. Takže jsme zase zpátky na silnici. Zimáky jsou ještě na autě, další sezonu už nedají tak proč se ještě nesklouznout. :lol:
IMG_9723.JPG
Sousedi moc radost asi neměli

IMG_9740.JPG
zipties engeneer

IMG_9716.JPG

IMG_9843.JPG
výletujeme

IMG_9855.JPG
měl jsem doma chvilku homokoutek, zapůjčené náhradní vozidlo.
1991 NA 1.6 85kW
zimbic
 
Příspěvky: 28
Registrován: 26 dub 2017, 13:06

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků

cron