Zimbicova Majda

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Zimbicova Majda

Příspěvekod zimbic » 06 kvě 2017, 12:25

Tak konečně jsem se po letech nekonečného šetření a čekání dočkal. Pořídil jsem si svoji malou MX-5.

Jak to všechno vlastně začalo? Sotva mi zaschly noty už jsem koukal po něčem co mě z řídícího polena změní na pana Řidče. Uplynulo pár let a řidičské náčiní nikde, auto jsem sice měl, ale nic co by rozvíjelo mé řidičské dovednosti. Až jsem jednou na kafe a karách potkal Fernieho. NAčko jsem viděl poprvé naživo, auto bylo malinké roztomilé a mělo stahovací střechu což mě tenkrát tak nebralo protože jsem v žádném autě bez střechy nejel. Tak jsem kolem auta pokukoval a vyptával. Zajímalo mě jak to jezdí tak jsem se ptal jestli by mě Fernie nesvezl. Popravdě auto mě naprosto uchvátilo tak od té chvíle jsem měl hlavu plnou jen mx-5.

Uplynul nějaký čas a najednou mi Fernie píše, že je na forum na prodej trochu obouchané, zašlé červené NA. Přesně takové jsem chtěl.Tak jsem ho byl omrknout. Naneštěstí mi nepřišli peníze a měl jsem nečekané výdaje a tak malinká mx5 putovala do jiných rukou, ale jsem rád, že dělá radost novému majiteli a je o ní hezky postaráno (zdravím Reneeho :D). Tak uběhlo pár měsíců a já se byl podívat na další NA na druhé straně naší republiky. Auto bylo za dobrou nabídku a pan majitel byl velice férový, ale bylo docela dost hnilé a po zpočítání nákladů to bylo mimo můj dosavadní rozpočet. Navíc to bylo po faceliftu a tam se mi nelíbí palůbka, do Načka mi sedí víc ta před faceliftem. Tak už jsem to s těmi mrkačkami vzdával, začal jsou koukat i po NB. Na bazoši byla naprodej NB 1.8 před fl s rollbarem a TA podvozkem v mém rozpočtu. Po chvíli dokonce slevnila a tak jsem neváhal a volal. Bohužel mě někdo předběhl a auto si odvezl o den dřív. Sakra to už je druhé auto, které mi uteklo. Tak jsem si, že budu čekat než se objeví nějaká slušná nabídka a zatím budu šetřit. Do třetice to sakra už musí vyjít! Netrvalo to dlouho Fernie píše, že jeho kamarád se rozhoduje jestli bude prodává sovje NA. Tak jsem neváhal na auto se jel co nejdřív podívat. Bylo tošku zašlé s děravou slídou ale vše vypadalo jinak až na mírnou korozi a pár nedostatků docela dobře. Tak do třetice všeho dobrého, stačilo složit cash na stůl podepsat pár papírů a jelo se vesele domů.

A co jsem si to vlastně koupil? Je to předělaná US mx-5 z roku 1991 85 kW.Je trošku rezavá(prahy lehce a dvě dírky zespodu pod řidičem). Jede docela hezky nic nemlátí ani nebouchá, jede docela svižně. Krom posilovače a ABS nemá žádnou výbavu a to mi naprosto vyhovuje aspoň je to minimalistické a nemá se co pokazit. Na autě jsou nějaké homemade DLR, nájezd 120 500 km. Střecha má děravou slídu ale k autu jsem dostal novou jen se musím přinutit ji vyměnit. Popravdě je na miatce ještě plno práce (hlavně karosařiny), ale s tím se počítalo je to přece jen 26 let staré auto. Jsem naprosto spokojen, koupil jsem si jedno z aut co jsem vždycky chtěl. Úpravy žádné v brzké době nechystám, než využiji všechen výkon a dotlačím auto na limit tak to nějaký čas potrvá, spíš budu ladit provozní věci , aby vše bez problémů spolehlivě fungovalo.

seznam TO DO:
vyvařit prahy a podlahu
vyměnit Olej v motoru difu a převodovce (hotovo)
vyměnit střechu
rozleštit a navoskovat (hotovo)
zbrousit kit na rámu okna a podívat se jak to vypadá pod ním (hold okno bude muset asi ven)
vyměnit brzdovku
vyměnit všechy filtry(hotovo)
vyměnit silentbloky motoru
občas se ozve spojkové ložisko takže časem půjde na výměnu
repráky jsou vychrčený takže by je to chtělo nahradit lepšíma
udělat geometrii
gumy nejsou zrovna ideální na mokru je to klouzando takže bude to chtít časem nové
přidělat mlhovku a sehnat originální přepínač
opravit spolujezdcovu stahovačku (hotovo)
promazat zámky a mechanismy stahovaček (hotovo)
vytepovat interier
zklepat a pořádně přidělat SPZ (hotovo)
zrenovovat plasty vevnitř i z venku (hotovo)
nádrž je rezavá takže zrenovovat nebo koupit druhou
nové ventilové víko je nějaké svařované
nové těsnění pod svody a ventilové víko
zavařit a omotat svody
sehnat zimáky a hardtop
zbavit se nálepek a zbytků lepidla z oken (hotovo)
odstranit povlak z kol (hotovo)
přivařit utrhlý držák výfuku
ucpaný odtokový kanálek u nádrže (hotovo)
časem natahat nové kabely
sehnat neprasklou středovou krytku
se staženou střechou se mi klepe řidičovo okno když je nahoře a dělá randál

Na závěr bych chtěl poděkovat mým kamarádům za to že mi poskytnou dílnu, nářadí a že mi pomůžou tam kde jsem s mechanickou prácí krátký. A speciální poděkování Ferniemu za to, že mě k mé Majdě pomohl a teď je chudák terorizován tisícem otázek a dotazů :lol:
IMG_7622.JPG
IMG_7626.JPG
IMG_8027.JPG
předtím
IMG_8029.JPG
IMG_8092.JPG
IMG_8096.JPG
IMG_8097.JPG
IMG_8098.JPG
docela to prokouklo
1991 NA 1.6 85kW
zimbic
 
Příspěvky: 28
Registrován: 26 dub 2017, 13:06

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod Akydam » 06 kvě 2017, 15:19

Hezký :) mám prakticky stejnou. US verzi, ale nepředělanou. chvíli jsem si zvykal na míle, ale popravdě bych ji nepředělával na EU look..
Akydam
 
Příspěvky: 80
Registrován: 27 led 2016, 00:39

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod P2M » 07 kvě 2017, 10:27

Dneska samé červená NA tady, koukám, tak hodně zábavy a radosti z ní! :)
2008 black NC 2.0 Niseko SoftTop
Uživatelský avatar
P2M
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 kvě 2016, 22:01
Bydliště: Praha

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod zimbic » 08 kvě 2017, 10:52

Akydam: Já ji koupil už předělanou, ani mi to nějak nevadí jen zadní díl na SPZ by se mi líbil US, americký SPZ se mi líbí víc. Tachometr mám v kilácích i v mílích takže pohoda. :D

P2N: No mě byla barva jedno a skoro každé NA je červené :lol: . Tajně jsem doufal v bílou nebo BRG se světlou střechou, ale s mým rozpočtem jsem si nemohl moc vybírat. Díky radost a zábavy přináší hodně mám z ní velkou radost. :)
1991 NA 1.6 85kW
zimbic
 
Příspěvky: 28
Registrován: 26 dub 2017, 13:06

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod Renee » 09 kvě 2017, 08:15

zimbic píše:A speciální poděkování Ferniemu za to, že mě k mé Majdě pomohl a teď je chudák terorizován tisícem otázek a dotazů :lol:

Ten Franta si dobře sere do bot když takhle shání Mazdy obyčejným smrtelníkům. :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod Fernie » 09 kvě 2017, 10:01

Hele, co sem si rozlomil páteř, tak si dost pískám, protože poskytuju tak maximálně konzultace :D
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod zimbic » 29 čer 2017, 14:02

Vypadá to, že jsem se flákal ale naopak stihlo se udělat pár věcí. Vyměnila se lišta na pravém okně (okno nedrncá na rovné silnici ale musím ho utáhnout ve stahovačce, na nerovné silnici stále drnčí). Sehnal jsem lišty, které jsou zevnitř kapoty kvůli dešti. Majdalenka dostala taky novou brzdovku a ventilové víko a ten plast pod ním. Včera jsem si přivezl novou sadu gum a přišlidárečky z IL takže přípravy do Mýta vrcholí. :D

IMG_8135.JPG


Na řadu přišla i děravá střecha. Ta mi dala hodně zabrat. Někdo inteligentní přivařil windschot přímo v autě ke stylebaru takže ty šrouby nešli povolit. Po vic jak hodině páčení jsem jeden krajní dostal ven a dva středové ale ten poslední bude chtít velké násilí takže ke slovu přijde pan bruska.

Velké poděkování a ódy patří mému zachránci Františkovi, bez jeho šikovných rukou bych střechu nenatáhl. :lol:

IMG_8317.JPG
střecha před, trošku tekla

IMG_8318.JPG
to zas někdo kutil

IMG_8319.JPG
hold to vyřeší jen pan bruska!

IMG_8320.JPG
jak Majdalence ta nová střecha sluší
1991 NA 1.6 85kW
zimbic
 
Příspěvky: 28
Registrován: 26 dub 2017, 13:06

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod Fernie » 30 čer 2017, 00:23

zimbic píše: Velké poděkování a ódy patří mému zachránci Františkovi, bez jeho šikovných rukou bych střechu nenatáhl. :lol:


Tak, hodný! :D
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod PavelS » 30 čer 2017, 05:58

Jak to, ze na seznamu není "zbavit se stylebaru"??? :D :D

Ale jinak - červený NA, závist!!! :D :twisted:
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Zimbicova Majda

Příspěvekod Fernie » 30 čer 2017, 09:36

PavelS píše:Ale jinak - červený NA, závist!!! :D :twisted:


Hele, jako, jestli chceš, já si to s tebou za tu černou vyměním :D
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků