Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 23 kvě 2019, 14:15

Chlapi, díky za postřehy. Ale s tím nesdílným řízením si hlavu nelámu, natož abych mu jeho nemluvnost vyčítal. Už jsem tu psal, že mi tento "nedostatek" nebrání si jezdit jako pán i bez tohoto našeptávače. A rozhodně to nemíním hledat někde v přímkách a úsečkách geometrie. Jednak vůbec netuším jakou mám - nebo bych měl mít - rád geometrii, ale vím co po ní potřebuji. Aby auto jelo rovně a zbytečně se nesjížděly gumy. Mám trochu obavy nějak šahat do nastavení podvozku, když se teď zdá víceméně dokonalé. Krapet by neškodilo přiostřit reakce na volant - proto strongflex. Trochu ubrat náklonům - proto tužší stabilizátory. A špetičku posílit brzdy - proto lepší desky. Víc už neplánuju a měnit nehodlám. :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod TeeJay » 23 kvě 2019, 20:45

Ono pro ty ostřejší reakce na volant nejsou jen silentbloky podvozku, ale především pneumatiky a pak pružiny a tlumiče. Řekl bych, že až pak jsou velikostí vlivu silentbloky, pokud ty gumové nemáš namaděru :D A pokud ti aktuální geometrie vyhovuje, bylo by ideální ji změřit, abys věděl, k čemu se vracet :) ale chápu, kam těmi špetičkami směřuješ. Jenže problém je, že to přesně uděláš, a pak zjistíš, že by to chtělo ještě trochu a ještě trošku a najednou jezdíš na stavítku za 25 :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod cafe-racer » 24 kvě 2019, 11:02

Když máš pochyby o kvalitách řízení MX-5, sedni na chvíli do auta s elektrohydraulickým posilovačem řízení (nejlépe Škodná z Mlhavé Bolehlavi) a zase přesedni zpátky do NC. Netřeba nic ladit :-)
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 25 kvě 2019, 23:33

Ale o tom zde již dobré 2 roky hovořím, Mlho! :D O tom desateru božích utrpení při přesednutí do běžného koncernového wágnu, který se rozhoupe už při samotném nasednutí. O posledním soudu v první zatáče, kdy po otočení kormidlem se dlouze nic neděje, pak náhle mohutný náklon a teprve pak - jak po smilování - se začne měnit směr, vždy s nejistým výsledkem. O tom, jak bych v kombíku taky rád špéroval a místo toho se zadní náprava vleče jak po obrně. Smutný příběh!
A že "mám pochyby o kvalitách řízení MX-5"? To netuším jak se k tomu došlo. Já, který naopak těm kvalitám důvěřuje až moc. Ostatně mám už tři příhody, které to dosvědčují. Jak najdu čas, tak je sem nějak popíšu. :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 26 kvě 2019, 23:34

Dnešní vyjížďka na Vysočinu byla úplně, úplně ... moc krásná! [smajlík se srdíčky místo očí]

_20190526_213020.JPG
hipsteřina jak prase :-)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod cafe-racer » 27 kvě 2019, 08:36

Kde kupuješ Club Mate ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 27 kvě 2019, 08:53

http://www.sklizeno.cz ;)
Víc mi ale chutná moštové matéčko z F.H. Prager http://www.pragercider.cz/22-limo
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 01 čer 2019, 23:16

Dobrá zpráva! Často tu žehrám na bolení zad při řízení Mazdy na trasách delších než 100km. Pořídil jsem si proto v Lidlu za 169,- "viskoelastický" polštář z paměťové pěny. V pátek jsem s ním ujel 250km a docela spokojenost. Nahrazuje mi bederní opěrku, která je v mazdě nenastavitelná resp. není žádná. Je poměrně silný na tloušťku, ale díky vysoké elastičnosti se dobře přizpůsobí. Taky je dost dlouhý, takže obepne celou zádovou partii a tělo v sedačce jakoby víc zaaretuje - usadí. A jako bonus už na záda netáhne průvan mezi opěrákem a sedákem sedačky, což bylo v chladnějším počasí dost citelné.
Nevýhody - trochu rozhodí nastavení sedačky. Ze začátku jsem furt něco šteloval a nemohl si zvyknout na zvláštní posez. Ale ke konci jsem polštář používal při původním nastavení. Jeho ideální pozice je několik cm nad sedákem, takže nejde ho jen položit a opřít o opěradlo, ale musí se podržet ve správné výšce a pak teprve se o něj opřít. Což se zpravidla nepovede na první pokus a tak to musím za jízdy několikrát popřesouvat. Pak mi taky vadí hrozné barvy ve výběru, ale to je estetická nepříjemnost. Stejně většinu času pobude v kufru a vytahovat jej míním, jen když bude nejhůř.

DSC_0115.JPG

https://www.lidl-shop.cz/MERADISO-Visko ... p100256195
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 07 čer 2019, 23:37

Ten moment, kdy je páteční podvečer, rafika tachometru neopouští rozmezí 80-90, žádné sportovní pilotování a žádné meze adheze, nízké slunko už nepálí a jen příjemně hřeje, okno dole a loket venku, všude voní bílý květ černého bezu, vlasy hladí pověstný vítr, vepředu nezdržuje šnek a vzadu nesere závodník, podvozek i v takové podlimitní rychlosti ctí dvojjediné přikázání - sloužit a bavit, na celý svět huláká pomalá píseň, a právě v tento moment hrudník opouští takový ten svíravý až úzkostný pocit, který se přes pracovní týden nastřádal a list papíru je zase - na chvíli - čistý. Někdo chce motýle, já doporučuju MX-5 ❤

_20190607_220432.JPG
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Safa » 08 čer 2019, 12:53

A co teprve, když na polní cestu zatočíš, zastavíš, květy bezu daleko od silnice natrháš, domů přivezeš a mnoho litrů bezového sirupu vyrobíš... ;)
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 71 návštevníků

cron