Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod gramo » 24 črc 2017, 13:48

Při zařazené rychlosti je motorem zastavený kardan a tím i talířové kolo v diffu, takže točení jedním kolem se přes satelity přenáší na druhé kolo v opačném směru.
Na neutrál je to podobné, kardan něco váží a nechce se mu točit, takže se zase druhé kolo roztočí opačně. Při pomalém roztáčení se přece jen dá do pohybu a s tím se roztočí i druhé kolo stejně. Na vyzkoušení torsenu by bylo potřeba, aby druhé kolo někdo držel.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 24 črc 2017, 16:01

Právě to jsem čekal, že i na neutrál se bude druhé kolo točit opačným směrem. Ovšem tady "stojí" a roztočí se jen na tu citovečku, a to stejným směrem. A když cuknutím "zrychlím", tak "zastaví". A prosím, když to druhé kolo někdo bude držet (nebo ho spustím aby se dotklo země), cože se stane?
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod gramo » 24 črc 2017, 17:34

nojo, nepozorně jsem četl... když ho bude někdo držet, asi se toho moc nezmění, když se ani tak netočí. :oops:
Ale aspoň jsem našel názorné video, jak to má fungovat :)

https://www.youtube.com/watch?v=JEiSTzK-A2A
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 29 črc 2017, 19:40

Kvíz na sobotní večer: Kde je mazda?
_20170722_215228.JPG

Červenohorské sedlo je po rekonstrukci kus parádní silnice, která doslova ohromí. Je široká, přehledná, velká výzva pro jakýkoliv stroj. A řidiče! V mém případě kombinace kvalitní dráhy a skvělého auta ukázala, že v řidičských dovednostech mám blíž ke kopitu, než Sebastianu. Nu což, aspoň to vím. :oops:
DSC_0362.JPG

staré čhs.png
pro porovnání stav v 2013

Samosebou doporučení k návštěvě komukoliv z kamakoliv. V srpnu v hotelu u parkoviště se budou konat něco jako borůvkové hody. Jinak kolem na stráních ty malé kulaté sladkosti rostou!
_20170729_185218.JPG

Taky je moc pěkný výšlap ze sedla k Vřesové studánce pod Červenou horou. Tak pevnější botky sebou.
_20170722_221926.JPG
Kamenné okno poblíž Vřesové studánky
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod gramo » 30 črc 2017, 23:29

Dnes jsem tam jel taky a na straně od Jeseníku nahoru jsem si říkal, že když to tam někdo zná a šlápne na to, že je to nemravně rychlá silnice. Dolů ke Koutům už jsme jeli většinu cesty na kochačku za oktávkou...
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Pochtli » 31 črc 2017, 08:42

Otázka zní - jak blbě jsou nastříkaný pruhy, tj. (ne)možnost předjíždět? Hádám, že jako obvykle - ti co jedou dolů mají minimum možností.. Za mě to tam bylo nejlepší bez čar, jen holý široký kus asfaltu.
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 31 črc 2017, 11:14

ČHS má tu výhodu, že mezi vracečkami jsou regulérní rovinky s přerušovanou. A díky bohaté šířce se dá předjíždět i tam kde je plná. Stalo se mi, že dvě auta předemnou při brždění před vracákem si najela na pravou stranu, čímž mi udělala prostor - teda aspoň jsem to tak chápal. Zvedl jsem ruku na thx a pohodlně je předjel bez přejetí plné čáry. Takže otázka spíše zní - mají ty naše peklostroje dostatek síry .. teda síly k předjíždění naftových kombíků plných výletníků? :D

gramo: znát to tam snad ani nemusíš. Prostě plnej za zatáčkou, mazec do kopce, vyčíhnout brzdný bod před vracákem a pak už jen brzdit a zároveň tam klátit ty správný kvalty. A právě tohle "zároveň" mi nejde :roll:
Vtipné je, že se prostě jen vyjede kopec, ale nahoře smrdí brzdy :)
Naposledy upravil Tomin dne 31 črc 2017, 11:16, celkově upraveno 1
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod cafe-racer » 31 črc 2017, 11:16

Tomin : diky za inspiraci, byval to muj oblibeny celodenni vylet. Ted po oprave to musi byt pecka na svezeni.
Pochtli : jsem proti davat ceskym debilnim ridicum jakoukoliv moznost vysvetlovat si silnice po svem. V Rakousku jsme na tom tak "dobre" az nam museji psat ceske cedule o jizde vpravo (jak na okreskach tak na dalnicich), takze dobra myslenka by se zmenila v nehody zpusobene matlaky co proste nutne musi nacpat svuj vergl vsude bez ohledu na to jak to situace umoznuje. Rad jezdim s (mozna falesnym) dobrym pocitem ze plna cara aspon nekomu zabrani v potencialne nebezpecnem manevru.
Kdo si veri a/nebo zna situaci v miste + na sebe vezme riziko, muze predjizdet i tak.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 31 črc 2017, 11:29

Cafe: To je prča! :D Souběžně jsme postli svoje příspěvky na stejné téma, ale s rozdílným pohledem na věc. Znovu opakuju pro všechny kdo to budou číst posléze - dali jsme to sem ve stejný čas, takže kafe nereaguje na to co jsem psal výše. :D
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod dopr » 31 črc 2017, 11:31

Souhlas. ČHS jsem jel na zacatku brezna, kdyz uz bylo temer hotove a byla to pekna jizda, i kdyz osobne mam radeji trochu uzsi silnice. Kvalita asfaltu je ale super.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků