Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Fernie » 16 zář 2019, 11:14

Jé, vidíš, dlužím ti odpověď na zprávu.

A jinak, já to říkal, že číňan udá a je to úplně mimo :)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 16 zář 2019, 12:24

Fernie: Ano ano, došlo na slova tvá! :)

Na vysvětlenou - psal jsem Ferencovi o nějaká moudra ohledně tohoto. Psal že na tyhle čínský wergly není spoleh a že je třeba vsadit na osvědčenou značku, třeba Osram, ale za patřičný peníz. Ano, teď už chápu tu cenovku u těhlenc osramek ve světle toho, jak tato čínská pakáž vypadá na omak a pak nemaká ani za mák :(
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod carlos999 » 16 zář 2019, 12:34

Kamarád ty osramky má a svítí podobně,jak ty čínské,mimo jiné ty co jsi koupil za 1111kč,tak ty na alikovi koupíš za 10 doláčů,tam je kupuje i ten prodejce
2007 black NC 2.0 expression

Daily:Octavia II 2.0 RS
Uživatelský avatar
carlos999
 
Příspěvky: 24
Registrován: 06 čer 2017, 22:30

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod RTjohny » 17 zář 2019, 00:21

Mhm, zajimava diskuse. Jsem zvedavy, co nakonec vyberes :) Ja jsem pro denni sviceni do zimniho auta ted koupil PIAA zarovky. S Osramy nightbreakery jsem nebyl uplne spokojen, hodne kratka zivotnost. Tak uvidim, kolik vydrzi tito japonci. Sviti pocitove lip nez ty Osramy.
Zkusenost s dalkovymi s nimi ale nemam :-/ Tak jen takovy tip a kdyby nahodou, dej vedet :-) Pri vymene bych se pak mohl inspirovat :-D
RTjohny
 
Příspěvky: 47
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 19 zář 2019, 09:53

Tak ještě mě neopustila myšlenka si v noci kvalitně dálkově zasvítit a vzhledem k prachmizerné nabídce tuzemských shopů jsem se za světlem vydal až do asie. A mám zatím tři zářné kandidáty

- PHILIPS LED H11 Ultinon Essential
- PHILIPS X-treme Ultinon LED H11
- OSRAM H11 LEDriving

S filipskovými žárovkami tady té řady -ikstrým- mám dobré zkušenosti, když sem jimi předloni nahradil vláknové žárovečky v předních parkovačkách. Ten rozdíl, který byl jasně zřetelný bych si představoval právě i v dálkových hi-beams. No uvidíme..

DSC_0586.JPG
vlevo vlákno - vpravo LED Philips


EDIT: K tématu se myslím skvěle hodí tato max-cool reklama na "výměnu vláknových žárovek za ledkové". Jako že by se Mařky obdobně hemžily kolem Mazděnky jsem si nevšimnul, ale jak ten pasr lítá s hadrem kolem auta, to jsem celý já a nestydím se za to :)
https://www.youtube.com/watch?v=rzwZU_lxWcE
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 27 zář 2019, 17:11

DSC_0429.JPG


Sto kurev! V práci jsem si včera kromě ostudy uřízl i prst *). Takže mimo věcí které rád dělám oběma, nebo aspoň pravou rukou, jsem teď diskvalifikován i z řízení sporťáků. A s Mazděnkou mám na nějaký čas doježděný. Zatímco v obyčejném golfu lítám dál jak šohaj, tak řízení "závodničky pětky" v tomhle stavu nepřipadá v úvahu!
Takže si k nectnostem MX-5 rovnou připišme NEJDE ŘÍDIT JEDNOU RUKOU. Při držení volantu obouruč vždy jedna ruka udává povel a druhá synchronně působí jako její tlumič. A neustále dochází k výměně těchto rolí. No a samozřejmě čím je řízení citlivější, strmější a rychlejší, tím víc vyžaduje takto zapojení obou rukou. A tohle asi nejvíc definuje rozdíl mezi obyčejných wágnem a úžasným roadsterem. Zatíco v golfu - teď to přeženu - nemá točení volantem moc vliv na chování auta a vše v pohodě obsloužím přední levou, tak v Mazděnce má vliv na sportovní pilotování - to nepřeháním - i síla úchopu věnce volantu. Což s dlahou na pochroumané pazouře se dávkuje poměrně blbě.
A to se mi musí stát zrovna na začátku toho nejpěknějšího období pro roadstery..

*)Prst nemám ufiklej, jen rozdrcenej - chtěl jsem mít pěkný začátek článku ;)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 15 říj 2019, 17:03

To byl teda roadster víkend! Po krátké dysfunkční periodě opět kypím zdravím, tak bylo záhodno něco udělat s těmi zbývajícími dvěma tisícovkami kilových metrů, které mi ještě zbývají do naplnění kvóty 10k/rok. Proto jsem se v sobotu vypravil na již tradiční podzimní výpravu do hlavního města, které říkám "na burgr do Prahy". Hlavním lákadlem je - nepřekvapivě - samotná cesta přes barevnou Vysočinu a malebnou krajinou podél horního toku Sázavy. Letos ovšem tuto trasu rozsekalo nespočet uzavírek a objížděk, takže jsem nerad upravil směr ale nakonec nelitoval. Třeba úsek mezi Chotěboří a Ledeč nad S. je doslova požehnaný. Velkou kaňkou na jinak příjemném dni je incident na zpáteční cestě. V dědině Ostrov nad Oslavou mi další pičus ZASE nedal přednost. Na křižovatce zastavil, rozhlídl a rozjel se mi rovnou před čumák. Jako sedět v ten moment v čemkoli méně obratném a mrštném (a jet něco v protisměru), zazvučel by crashmetal. Už jsem tu o NEVIDITELNOSTI Mazděnky psal, o předloňských třech námrdech. Loni mě provázelo štěstí a byť je to za letošek jen jeden případ, přesto už jsem na hrozivém čísle 4. Znovu opakuju, že v normálním autě se to nestává, z motorky si tohle nepamatuju a v Mazděnce za těch pár kilometrů už (koso)čtverec :(

Jinak se jelo opravdu krásně. Počasí se vyčasilo, jen od Tišnova až po Ždár byla festovní mlha a místy dokonce mrholilo, takže Mazděnka byla hned v to ráno jak prase. Na půlku října bylo docela teplo, přesto mimo polední čas bylo třeba topit a taky furt laborovat s přepínačem směru ventilace. Když dám polohu ruce-kolena-nohy, tak po chvíli se nohy začnou přehřívat. Přepnutí na ruce-kolena zase značí po chvilce chládek v nohavicích. Chtělo by to vyvážit. Možná ty spodní ofuky něčím přiucpat, aby z nich tolik nevalilo. Něco vymyslím.

_20191014_182836.JPG
někde za Chotěboří

DSC_0074.JPG
Beer & Burger u Čížků - Karlovo náměstí

_20191015_154739.JPG
farmářské trhy Náplavka
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 15 říj 2019, 17:09

A neděle byla taky supr čopr. Konečně se mi podařilo vytáhnout mladou paní na čerstvý vzduch a zároveň uskutečnit jeden z dalších restíků, na které jsem myslel ještě v předmazděnkovském období. V novinách kdysi vyšel přehled českých lázní a byla tam i mapka. Tak mě napadlo je pospojovat do pěkného výletu se zastávkami na krátkou prohlídku, fotku a ochutnávku místního pramene. A frčelo by se dál. Nyní se tak stalo a ano, bylo to pěkné až super. Pro začátek jsem vybral oblast Jesenicka, kde kousek od sebe leží pět středisek. Slatinice - Bludov - Velké Losiny - Lázně Jeseník - Karlova Studánka. Takže vřele doporučuju všem, jenž si chtějí u té své šplhnout, vybrat něco ve svém kraji, vyčíhnout počasí a takhle tématicky povozit :)

lazne.jpg

DSC_0080.JPG
Slatinice

DSC_0082.JPG
Bludov

_20191015_154849.JPG
Velké Losiny

DSC_0084.JPG
Lázně Jeseník

_20191014_183128.JPG
Karlova Studánka
Naposledy upravil Tomin dne 12 úno 2020, 18:15, celkově upraveno 2
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Andre_fux » 15 říj 2019, 17:13

Tomin píše: ...V dědině Ostrov nad Oslavou mi další pičus ZASE nedal přednost. Na křižovatce zastavil, rozhlídl a rozjel se mi rovnou před čumák. ...


Tohle je teď aktuálně nějaký národní sport.. Naposled mě tak vjela bába od benzinky, čumí na mě aspoň 2minuty a pak se pomalu v poklidu rozjede těsně před čumák. Za mnou nikdo nejel. No aspoň jsem si zkusil jak daily auto brzdí ze 100 na 30 km/m.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Renee » 16 říj 2019, 08:20

Máte si ty auta pořídit červený nebo jinak jasně barevný, ty vaše stealth mašiny aby člověk na silnici hledal :mrgreen:
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků