Drzko - Šmoulina 1.8 NBFL Sportive

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Drzko - Šmoulina 1.8 NBFL Sportive

Příspěvekod drzko » 05 říj 2017, 13:42

Čaute,

síce som sa ešte nezbavil červenej, ale že budem kupovať ďalšiu som vedel hneď ako som vyliezol z vraku :D
Takže čakanie na zlé správy z poisťovne o výške plnenia som trávil na webe prezeraním inzerátov. Nastavenie bolo jasné a záležalo od výšky plnenia:
určite NBFL, ak by som dostal len pár € tak v najhoršom prípade nejaká 1.6 za pár stoviek a prerobenie s pomocou dielov z červenej,
alebo 1.8 ideálne Sportive za vyššiu cenu, ale v stave kedy do nej nebude treba veľa investovať - za takú som bolo ochotný zaplatiť.
Potom prišlo vyrozumenie z poisťovne, ktoré ma príjemne prekvapilo, takže bolo jasné že pôjdem do možnosti č.2 :mrgreen:

V lete som ale nemal moc času, pretože som bol takmer nonstop v robote. Našiel som si ale náhodou jeden piatok čas a pozrel autobazar.eu. Skoro ma kleplo, pretože tam svietila bledomodrá Sportiva 200km odo mňa, za cenu ktorú som bol ochotný dať. Inzerát bol nahodený deň predtým, rovno som tam telefonoval a na ďalší deň ráno si dohodol obhliadku a preveril možnosti odjazdu. Všetko vyzeralo byť OK, takže som narýchlo dal dokopy hotovosť, zbalil seba a ženu do doprovodného vozidla a vyrazil do dedinky pri Hliníku nad Hronom.

Na mieste sa ukázalo že auto je dovoz z AT a chalan ju kúpil od nejakej pani, ktorá bola v AT susedou jeho sestry. Inak veľmi príjemný človek, mal vlastnú dielňu, takže mi to hneď u neho aj zdvihol, všetko vyzeralo byť OK, auto v stave akom bolo na obrázku, takže sme si rovno tľapli, spísali zmluvu a mohli sme sa už s dvoma autami vydať na cestu domov.

Haluz je že je to už druhá Sportive, ktorú mám a nie sú na nej žlté Bilsteiny :D :D

Auto je hrdzavé na klasických miestach, prahy plus dekel, má zopár kozmetických chýb, sú na ňom číre odrazky (ktoré svietia, yaaaay!) a smerovky, Postert duplex s dosť dobrým zvukom a vymenená strecha.
Dostal som k nemu HT a zimné gumy, čo mi v kombinácii s už načatou karosériou nasadilo zimného chrobáka do hlavy.

Cesta domov (po diaľnici pre krátkosť času) len potvrdila že podvozok je iný - dokonca aj v porovnaní s červenou - mäkší, húpavejší, auto sa viac norí na predok keď idem na brzdy a aj do zákrut je to citeľné.

Nasledoval prepis cca dva alebo tri týždne od kúpy, počas ktorých auto jazdilo a ja som viac a viac prepadal čaru Postertu v tuneloch :D

File 05-10-2017, 13 12 14.jpeg

File 05-10-2017, 13 11 02.jpeg

Ani nie týždeň od prepisu som cestou do práce zastavil chodcom na prechode a zozadu to do mňa poslal 21-ročný pičus na 100-ročnom Peugeote :evil: :evil: :evil:
Už v späťáku som videl že to nemá šancu ubrzdiť, takže som sa mu pokúšal uhnúť čo najviac na kraj, ale aj tak mi zachytil ľavý roh a rozjebal veko kufru, svetlo, blatník, nárazník a ešte trafil aj výfuk.

File 05-10-2017, 13 12 44.jpeg

Takže ani nie po mesiaci mám doma ďalšiu rozbitú MX-5 a podľa technika čo bol obhliadnuť škodu s podozrením na totálku :x
Každopádne to idem dať opraviť, ale neskutočne ma to sere. Uvidíme ako to bude prebiehať, pretože tentokrát bolo auto vinníka poistené v Kooperative...
Ďalšie fotky a progres dodám, deň pred búračkou mi prišiel rám od Cybula, plus sa chcem pozrieť na tie tlmiče/pružiny
Naposledy upravil drzko dne 05 říj 2017, 15:16, celkově upraveno 1
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: Drzko - Šmoulina 1.8 NFL Sportive

Příspěvekod TeeJay » 05 říj 2017, 14:04

Taková pěkná a zase taková smůla. Ty jsi snad přitahuješ :D alespoň to tentokrát nevypadá tak hrozivě.
Tak ať zase brzy jezdíš! :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Drzko - Šmoulina 1.8 NFL Sportive

Příspěvekod Robo96 » 05 říj 2017, 14:09

boha tak to je riadna smola, a zrovna ten zadny roh, kde sa repas plechy nerobia, ale zase ak je to miesto ok na cervenej, aspon budes mat darcu. dufam ze si toho sraca umlatil hrebenom
inak co sa tyka tlmicov tak to zrejme pani mala v servise a vymenili jej bilsteiny "po zivotnosti" za nejaky inu nahradu
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Drzko - Šmoulina 1.8 NFL Sportive

Příspěvekod m8rinek » 05 říj 2017, 14:20

Neprijemna rana :(
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Drzko - Šmoulina 1.8 NFL Sportive

Příspěvekod drzko » 05 říj 2017, 16:16

Robo96 píše:boha tak to je riadna smola, a zrovna ten zadny roh, kde sa repas plechy nerobia, ale zase ak je to miesto ok na cervenej, aspon budes mat darcu. dufam ze si toho sraca umlatil hrebenom
inak co sa tyka tlmicov tak to zrejme pani mala v servise a vymenili jej bilsteiny "po zivotnosti" za nejaky inu nahradu


musim ju ist pozriet do garaze, ale co si pamatam tak na tom aute nie je jediny panel ktory by nebol poskodeny, takze velke sance tomu nedavam
co sa vinnika tyka, moja prva reakcia bola taka, ze sa zamkol v aute a zavolal policiu...
tiez si myslim, len je sranda ze som uz dvakrat narazil na rovnaky pripad
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: Drzko - Šmoulina 1.8 NFL Sportive

Příspěvekod drzko » 05 říj 2017, 16:17

m8rinek píše:Neprijemna rana :(


ty do toho vidis, spravit to pojde nie?
teda, spravit ide skoro vsetko, ale vidis tam nejake zasadne komplikacie?
v mazde prvy odhad ceny za opravu 4000+ € :o
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: Drzko - Šmoulina 1.8 NBFL Sportive

Příspěvekod m8rinek » 05 říj 2017, 16:51

Asi bych se rovnou vybodl na hrdinství s taháním, sehnal kus karoserie z nebouraného auta a spáchal to dohromady. Pokud není nakrčené nic jiného jinde tak jde jen o roh, který netrpí na korozi tak by to mohlo jít hezky...

Nástřel ceny:
100e světlo
100e kapota
80e nárazník
50e díl blatníku
400e práce
300e lak

Myslím, že do 1200e by jsi se měl vejít...
Naposledy upravil m8rinek dne 05 říj 2017, 17:41, celkově upraveno 1
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Drzko - Šmoulina 1.8 NBFL Sportive

Příspěvekod drzko » 05 říj 2017, 17:05

svetlo mam z cervenej,
kapota by sa mozno tiez dala pouzit z cervenej,
blatnik idem pozriet..
hlavne je teraz nakolko to odhadne poistovna..
1.8 NBFL
drzko
 
Příspěvky: 353
Registrován: 20 říj 2013, 13:51
Bydliště: Bratislava - Záhorská Bystrica

Re: Drzko - Šmoulina 1.8 NBFL Sportive

Příspěvekod m8rinek » 05 říj 2017, 17:41

Nechat opravit rozpočtem a poskládat si to;).
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Drzko - Šmoulina 1.8 NBFL Sportive

Příspěvekod Pochtli » 05 říj 2017, 19:18

Nezávidím, hodně k nasrání :?
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 58 návštevníků