Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod Maxton » 07 říj 2017, 19:43

Tímto bych vám chtěl představit nový přírůstek do mého vozového parku.
Po dvou sezónách v mém bývalém NB 1.8, kdy jsem se do koncepce a chování miaty naprosto zamiloval, jsem věděl, že jsem konečně nalezl to, co už jsem dlouhou dobu hledal. Auto pro mě vždy bylo lékem na každodenní chmury a nástroj k potlačení stresu. Zároveň však je pro mě řízení tím, čím pro někoho například křížovky, vždy jsem o něm chtěl co nejvíc vědět po stránce teorie, kterou můžu převést do praxe a bavit se. Proto jsem za těch pár let co řídím vyzkoušel uz hodně koncepcí, od silné předokolky, přez upravený terénní vuz, až po miatu. Každá koncepce je necim zajimava, ale postupem času jsem došel k tomu, že mi nejlépe vyhovuji "silne" atmosfericke zadokolky s muší vahou. A to byl důvod před dvěma lety k pořízení NBčka.
received_1364911540192063.jpeg
Po dotažení z Německa

Za ty dva roky mi to auto dalo strašně moc zkušeností, rohlíku na obličeji a v neposlední řadě i pár hnědých pruhů na textilu :-D Jednalo se o klasické nb na houpavem podvozku s petikvaltem a motorem 1.8 103kw. Takže naprosto tuctová sériovka. Postupem času jsem však zatoužil po tom, projet si s miatou evropu, avšak s pomalu 20 let starým NB, které ač bylo v dobré kondici tu a tam postihla nějaká závada většinou zapříčiněna starim auta jsem se na to necítil. Navíc jsem puvodne miatu porizoval coby vikendovku, ale hodne rychle se z ni stalo daily auto od jara do zimy, protože me najednou bavily i cesty do práce.
received_1934715566544988.jpeg
Pri odjezdu k novému majiteli

Takže tenhle rok padlo definitivni rozhodnuti sehnat auto stejne koncepce ale mladšího data narozeni. Podminka byla o něco silnejsi motor, samosvor a pokud mozno +- stejná váha. Na týden jsem měl půjčené na testování Subaru brz, které mě naprosto dostalo jizdne a hlavne tim, jak je "prakticke" na sportovni auto. A i když jsem měl možnost koupit zajímavý kousek s malým nájezdem za sympatickou cenu (na poměry brz) pořád to bylo daleko za mými momentálními možnostmi. Proto se brz odsunulo do škatulky vysněných aut, a třeba za pár let....
Ale to uz bude jina pohadka.
Začalo tedy intenzivní projíždění inzertních serverů v tuzemsku i zahraničí a shánění NCcka. Jako finanční strop jsem si stanovil 9000euro. A požadavky byli jasné, 2.0 sestikvalt, platena strecha a bilstein tlumice. Pokud možno i látkové sedačky. To se zdálo jako nadlidský ukol. Protože buď byli pěkná auta za nesmysl cenu, nebo za přijatelnou ale s nesmyslným nájezdem, a nebo byli pryč, než jsem stačil reagovat. Pomalu jsem to začal vzdávat a posouval koupi na zimní měsíce (coz by ale znamenalo, ze by se urcite sehnalo auto jezdene v zimě, což se mi uplne nelibilo) kdyz se na sportovnich vozech objevila moje vysnena (teda skoro :D ) Inzerat byl velice stručný s jednou nic nerikajici fotkou. Ale o to byl zajimavejsi text pod fotkou. 2.0 v plne vybave (krome keyless) bohuzel s koženými sedačkami, ale zato s najezdem pouhych 39000 km !
Hned druhý den jsem se vydal na cestu a na místě vypadala naprosto skvěle :-)
IMG_20170920_165204.jpg
Prvni setkání :-)

Krásný originální stav, vše šlapalo jako hodinky. Na aute bylo za dobu jeho života provedeno 9 servisnich prohlidek, každý rok z jara, vždy měněn olej (bylo na něm vždy najeto max 5000km) samozrejmosti jsou ostatni ukony, filtry, brzdova kapalina, chladici, vse podlozeno original mazda servisní knížkou. Auto kupováno v Čechách, druhy majitel. V životě nevidělo sůl a vodu jen pokud majitele někde překvapil déšť. Navic hned po koupi nového byl na celem autě provedeny nástřik všech dutin a podvozku, a stav tomu odpovida, nikde neni ani kousicek rzi. Divil jsem se, proč se takové auto prodává, a pan mi zdelil, ze za poslední 3 roky nemá na auto vubec cas a nejezdi s nim (dle servisu z letošního dubna se s autem tuhle sezónu najelo 300 km!!! ) Tudiz bylo jasno, druhy den jsem prijel s penezi a placli jsme si. Auto bylo sice mirne nad muj rozpocet, ale vim, ze takove bych nesehnal, a pokud se podobny najezd a stav podložený servisem objeví v nemecku, jsou částky naprosto astronomicke oproti ostatním. Po příjezdu domů se udělala klasika jako oleje, filtry + vymena klinoveho řemene a vsech kladek jelikoz tohle byla jedina soucast, ktera nebyla vymenena dle servisniho planu kvuli nizkemu nájezdu ale pro klid mojí duše...Na zavěr prikladam par fotek z cesty. Doufam, ze mi bude auto slouzit, a ze sem pravidelne budu pridavat updaty o tom, co se s autem děje, kam jsme se s ním vydali a pravidelné servisni zasahy.

Diky za přečtení Maxton
IMG_20170920_165227.jpg
Naprosto netknuty interier
IMG_20170920_165159.jpg
IMG_20170926_182457.jpg
IMG_20170926_135249.jpg
Šťastný majitel ;-)
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Re: Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod Pochtli » 07 říj 2017, 21:31

Jedna z nejhezčích barev na NCčku (konečně nějaká jiná než šedá :D ).
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod Maxton » 07 říj 2017, 21:44

Díky :-) mě se osobně víc líbila červená nemetalicka, ale stav auta rozhodl. Už je v plánu doladění černými doplňky a pak to bude fešanda ;-)
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Re: Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod moah » 07 říj 2017, 23:20

Maxton píše:Díky :-) mě se osobně víc líbila červená nemetalicka, ale stav auta rozhodl. Už je v plánu doladění černými doplňky a pak to bude fešanda ;-)

Vzdycky je tu jeste celolak :) ale myslim, ze by s cernymi koly a na cerno striknutymi oblouky vypadala fantasticky
moah
 
Příspěvky: 233
Registrován: 30 čer 2015, 00:09
Bydliště: Praha Nusle

Re: Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod Tomin » 09 říj 2017, 16:33

Konečně! Trpělivost rudé růže přináší. A podle fotek dozajista i podobně vonět bude. Tož fšecko nélepší s tým pertinaxom. :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod cafe-racer » 10 říj 2017, 09:18

Gratuluju k pořízení. Sedačky jsou - pardon za to - fakt ošklivý, ale je na nich vidět minimální opotřebení. Buď si zvykneš nebo je vyměníš. Původní NC je prostě krásný auto.
Ať ti dělá jenom radost, vypadá to na krásné babí léto !
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod level » 10 říj 2017, 09:48

Taky se pripojuju ke gratulacim, je krasna a vypada jako nova :!: Je to ta z "lbc kraje" co ji tady někdo před casem jiz zminoval, ze ? Na silnici jsem ji tady v nasich koncinach nezahledl, coz ale pouze doklada tak nizky najezd :D Hodne stastnych km preji a at Ti slouzi :!:
NC 1.8, 2007
level
 
Příspěvky: 47
Registrován: 14 srp 2017, 08:25

Re: Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod Maxton » 11 říj 2017, 09:36

Jojo, je z liberce a zmiňoval jsem ji ja :-) a nakonec i koupil :-D. Sedacky osklivy jsou, ale ted na podzim je ten vyhrev fain. Ale stejne je v planu nejspis presiti, protoze vymena za sedacky bez vyhrevu je sice super, ale stvali by me pak ty nefunkcni cudliky :-D
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Re: Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod level » 11 říj 2017, 14:46

Aha :D to jsem si nevsiml. Jinak legrace jak ma každý jiny nároky. Ja chtěl puvodne kozene kvůli udrzbe a nakonec koupil auto s textil... :D ted ale uz nelituju. Někdo meni pruziny, snizuje, atd a jiny udela park senzory...sorry hosi, takto to nakonec dopadlo :D Na cem se ale asi všichni tady shodneme je vystrikani dutin a spodku - toto urco ještě necham ted udelat. Rozhodne neplánuju ze ted miatku necham pul roku odpočívat v garazi....min párkrát ji v zime protahnu :D
NC 1.8, 2007
level
 
Příspěvky: 47
Registrován: 14 srp 2017, 08:25

Re: Maxton - NC 2.0 Copper red mica

Příspěvekod Maxton » 12 říj 2017, 00:17

U myho kousku byl prave nastrik spodku a dutin udelany hned po koupi novyho auta prvnim majitelem + spojeni toho, ze to auto zimu nevidelo a dest taky jen parkrat znamena, ze se odvazim tvrdit, ze mam podvozek v top stavu, to byl hlavni duvod koupe + ty najete km, protoze jsem.nechtel resit nejakou korozi jako u nb a i pri pripadnym prodeji za par let to bude obrovsky + :-)
Maxton
 
Příspěvky: 129
Registrován: 22 kvě 2016, 10:25

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 80 návštevníků