Moje NA s řízením na pravém místě

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Moje NA s řízením na pravém místě

Příspěvekod MarekFJ » 28 říj 2017, 12:47

Ahoj, chřipka mě donutila zalehnout do postele, tak ten čas apon využiju tak, že se podělím o svoji "krásku" - není to žádná leštěnka, ale to mi nevadí, hlavně že vytváří úsměvy, spoustu vzpomínek a zábavu.

Je to 1991 UK verze (tzn. boužel bez klimatizace), 1.6 85kw.
Koupil jsem ji v Londýně za směšnou cenu 500 liber (cca 15tis kč) s 123 tis mílemi respektive se 197 tis km na budíku. Všechno je v originálním stavu až na rádio, který ale nijak "nekřičí" neoriginalitou, takže mi ani nevadí. Původně jsem měl v plánu si koupit mx5 už cca rok předtím, ale už z principu mě odradilo zjištění, že by mě anglický povinný ručení vyšlo na cca 2000 liber ročně a to bych měl ještě na skle namontovanou krabičku, která měří a odesílá údaje o rychlosti, přetížení a najetý vzdálenosti, tak aby kdykoliv mohli zvýšit cenu pojistky. Proto jsem koupil až pár týdnů před přestěhováním se zpět do Česka.

Po příjezdu do ČR jsem si všude, kam jsem jel, připadal první měsíce jako celebrita. :mrgreen: Dokonce nejenom u nás na malým městě, ale i v Brně nebo v Praze si moje auto prohlížela valná většina lidí na ulicích. Kombinace červený NA + RHD + britská značka v ČR fungovala na vábení pohledů líp než nějaký Ferrari nebo Lambo (skutečně jsem i potkal nový černý Lambo a víc lidí koukalo na moji MX5).

Kromě podstatě každodenního ježdění, at' už do práce nebo jen tak pro radost, za příbuznýma atd. jsme už několikrát projeli ČR, Rakousko (Alpy), kousek Itálie, Slovinsko (Alpy, k moři, venkov), kousek Chorvatska, Madarsko a Slovensko. Samozřejmě taky jih Anglie, pak taky Francie, Belgie, Holandsko, Německo, ale to se moc nepočítá, protože to byla jen dlouhá nuda na dálnicích.
Za sedm měsíců, co ji mám, najeto víc jak 12 tísíc km a bez poruchy, což je na 26 let starý auto s přes 200tis km za 15 tisíc korun slušný. Za tu dobu jen spotřebák ala výfuk, spojka, pneu, olej v motoru a v převodovce, chladící kapalina.
Je to moje první auto a dělá mi velkou radost.
Znáte takovej ten pocit, kdy odcházíte od od zaparkovanýho auta, který jste si nedávno koupili a musíte se ohlídnout? Tak to se mě pořád drží. 8-)

IMG_4305.JPG
Novej přírustek, diesel, automat a skoro dvě tuny - po tom co jsem s tímhle ujel cca 2000km bylo přesednutí do Mx5 hodně zvláštní, to jak musím točit motor, to jak má řízení citlivou odezvu,... :D

IMG_4302.JPG
Konkurence. :D Fajn jsme s pokecali o autech. Ta V6 má fakt něco do sebe.

IMG_4306.JPG
Po přejezdu hranic z Rakouska do Slovinska.

IMG_4292.JPG
Jedna z mála chvil, kdy je RHD nevýhoda, jezdím +- podle předepsanejch rychlostních limitů a že by nešlo předjet, se mi za 12 tisíc km stalo asi čtyři krát.

IMG_4290.JPG
Překvapení od předchozího majitele. :mrgreen:

IMG_4288.JPG
Interiér hned po koupi, ošklivou rozbitou řadičku MOMO jsem už nahradil originální.

FullSizeRender.jpg
Výlet v Anglii a starej hot rod Ford.
Naposledy upravil MarekFJ dne 28 říj 2017, 13:53, celkově upraveno 1
MarekFJ
 
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2017, 19:46

Re: Moje NA s řízením na pravém místě

Příspěvekod MarekFJ » 28 říj 2017, 13:08

IMG_4296.JPG
Trochu divokej přejezd ze Slovinska do Chorvatska. :D

IMG_4287.JPG
První fotka, co mám - ted' když se na to dívám, musím říct, že ty teploty v ČR ji přes léto na laku docela uškodily, jako by snad byl lak zvyklej na mírný anglický léto.

IMG_4295.JPG
Kempování v Chorvatsku.

IMG_4291.JPG
"Nálezovej stav" měl opravdu hezčí lak, než co má ted'... :?

IMG_4294.JPG
Trojmezí Slovensko - Madarsko - Rakousko.

IMG_1153.JPG
Jak už jsem psal - připadal jsem si jak celebrita. Dokonce jsem se jednou našel na internetu, jak mě někdo vyfotil. Se změnou SPZ na český a s tím, že už si mě lidi u nás ve městě a v okolních vesnicích pamatují, to trochu opadlo, ale stejně auto pořád přitahuje desítky pohledů při každým průjezdu městem.

IMG_4303.JPG
Tahle fotka skvěle demonstruje velikost NA. :D

IMG_4298.JPG
Změna mlhovky na levou stranu - sundat nárazník bylo obtížnější než bych čekal. Naštěstí má deformační zona přípravu jak na RHD tak i na LHD mlhovku.

Omlouvám se za nesprávný pořadí fotek, chtěl jsem zachovat časovou posloupnost, ale po seřazení jsem zjistil, že musím všechny fotky zmenšit a pomíchaly se mi.
MarekFJ
 
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2017, 19:46

Re: Moje NA s řízením na pravém místě

Příspěvekod PavelS » 30 říj 2017, 23:25

Jestli jsi "evlo" pod jiným nickem, tak tě asi zmoderuju :)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Moje NA s řízením na pravém místě

Příspěvekod Fernie » 30 říj 2017, 23:36

Tak gratuluju k pěknýmu a levnýmu NA. Pravostranka problém na provoz fakt není, sic všichni říkaj opak :)

Kdysi dávno, než jsem si pořídil Potvoru, jsem fakt chtěl dovézt Eunos Roadster z UK jen proto, abych mohl jezdit na JDM srazy jako jeden z mála lidí, co budou mít JDM auto. Taková ošklivá svině jsem. Nakonec jsem ale dopadl jinak a teď uvažuju jen o tom, že když bude volný oběživo, tak bych takhle koupil auto, který by buď čekal osud obouchaný vrány, nebo by šlo na díly... No co už :)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Moje NA s řízením na pravém místě

Příspěvekod PavelS » 31 říj 2017, 00:17

Já moc nechápu proč kupovat něco v Anglii s RHD když za stejný peníze seženu LHD v německu. Do anglie bych jel pro něco co s LHD není - třeba nějakou limitku Eunose apod.
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Moje NA s řízením na pravém místě

Příspěvekod Fernie » 31 říj 2017, 00:24

Však přesně to sem chtěl, ideálně V-Spec nebo S-Spec.
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Moje NA s řízením na pravém místě

Příspěvekod MarekFJ » 31 říj 2017, 01:05

PavelS píše:Jestli jsi "evlo" pod jiným nickem, tak tě asi zmoderuju :)

Nejsem, nicméně i tak děkuju za milý přivítání.

Fernie píše:Tak gratuluju k pěknýmu a levnýmu NA. Pravostranka problém na provoz fakt není, sic všichni říkaj opak :)

Kdysi dávno, než jsem si pořídil Potvoru, jsem fakt chtěl dovézt Eunos Roadster z UK jen proto, abych mohl jezdit na JDM srazy jako jeden z mála lidí, co budou mít JDM auto. Taková ošklivá svině jsem. Nakonec jsem ale dopadl jinak a teď uvažuju jen o tom, že když bude volný oběživo, tak bych takhle koupil auto, který by buď čekal osud obouchaný vrány, nebo by šlo na díly... No co už :)

Díky. Jak píšeš, není, nejlepší je, když se dozvídáš o něčem, v čem už máš odjeto tisíce kilometrů, jaký to je. Jak se to nedá řídit, jak se s tím nedá předjíždět atd. od lidí, kteří s tím nemají žádnou zkušenost. Zábava. :mrgreen: Dobrý bylo, když jsem se jednou jen tak ze zvědavosti přijel podívat za jedním lakýrníkem. Začal vykřikovat "To v Česku neprodáš, to je úplně na hovno!" pořád dokola a na moje opakový tvrzení, že to nehodlám prodávat, vůbec nereagoval a křičel dál. :D Zajímavý, jak to někoho dokáže vyvést z míry, ale pravda je, že většinou se lidi chovají normálně a často se i vyptávají, co a jak. Každopádně UK koupi doporučuju.

PavelS píše:Já moc nechápu proč kupovat něco v Anglii s RHD když za stejný peníze seženu LHD v německu. Do anglie bych jel pro něco co s LHD není - třeba nějakou limitku Eunose apod.

De trh neznám, ale opravdu tam jde koupit za cca 800 eur funkční NA ve stavu jen sednout a jezdit? Šlo spíš o to, že jsem si MX5 chtěl koupit už od doby, co jsem se do UK nastěhoval, jen to pojištění mi "bránilo". Dokonce jsem jeden čas uvažoval, že koupím auto, pojedu na dovolenou, udělám CZ registraci a dojedu zpět. Nakonec to dopadlo, jak to dopadlo.
Eunose jsem chtěl, ale před koupí jednoho jsem se začat trochu bát větší komplikovanosti s přihlášením, krátkej VIN atd. Na první fotce mám Mitsubishi Space Gear a to už je auto, co je opravdu JDM.
MarekFJ
 
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2017, 19:46

Re: Moje NA s řízením na pravém místě

Příspěvekod evlo » 31 říj 2017, 14:00

MarekFJ píše:
PavelS píše:Jestli jsi "evlo" pod jiným nickem, tak tě asi zmoderuju :)

Nejsem, nicméně i tak děkuju za milý přivítání.
Nelzi, uz nekolik lidi tu psalo, ze mam jako dalsi nick luv a je to pravda, ted jsem si jeste udelal dalsi, navic z te prvni fotky to musi byt jasne kazdemu
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12



Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 43 návštevníků