Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod Kíťa » 11 pro 2017, 11:23

Ahoj,
tak já bych vám chtěla představit našeho nového mazlíka. Je to NBčko před fl, 1.8, takže spousta srandy... tmavě modrá barva :) Pořídili jsme si ji s taťkou. Doteď jsme společně jezdili amatérské okruhové závody, pár amatérských rally s Fiestou, ale vždycky jsme chtěli i něco s poháněnou zadní nápravou. Taťka chtěl Miatu už dřív, ale žil v domnění, že se do ní nevejde, až jsem jednou přišla, že se mi líbí a že by to byla super zadokolka... A tak, i přes to, že se nahoře trochu dotýká hlavou vyvěšené plachty a volant se mu špatně vejde mezi nohy, jsme si ji pořídili, protože přeci já se do ní krásně vejdu :D a jak jinak nejlíp si to před sebou i ostatními omluvit, než že dcera ji chtěla a ta se tam vejde? :D Objevili jsme ji v Praze, zrovna ji jeden pán dotáhl z Německa. Není to nějaká super leštěnka, ale to ani nebyl úplně náš cíl, líbila se nám hlavně pro svoje jízdní vlastnosti. Cena nebyla vůbec špatná a tak jsme se rozhoupali a ještě ten den jsme zaplatili zálohu a do dvou dní byla doma :)
IMG_0384.JPG

První úkol byl auto přihlásit. Oba jsme byli zrovna dost zaneprázdnění, takže už to, trvalo asi měsíc, takže do té doby jsme ji proháněli jen na okruhu (ta potvora žere i trávu u cesty!). Teď už je konečně přihlášená (sice s pardubickými značkami, ale to asi nějak přežiju) :D Momentálně s ní jezdím do práce, ale člověk si to tolik neužije, když pracuje 7 minut od baráku a nestihne ohřát motor :/ to abych projela půlku města cestou do práce :D Každopádně i tak, když je malinko mokro, tak jde krásně bokem. Nejsou na ní zatím vyhovující gumy (ehm.... letní... no dobře no) a tak to není tak těžké :D to se ale stává nevýhodou na sněhu, protože včera, když jsme ji byli zkoušet na sněhu, tak se nechtěla pomalu ani rozjet a když už se rozjela, tak jela pořád bokem :D i narovince :) takže gumy jsou zatím velkým nedostatkem... Zimáky už jsou na cestě.
Taťka svou velikost řešil seříznutím molitanu v sedadlu řidiče (byla jsem naštvaná, že mi chce řezat auto, ale prý je to jednodušší než zkracovat sám sebe) :D a časem by tam stejně měla přijít skořepina :) ještě plánujeme dělat polyuretany na podvozek a uložení diferenciálu, taky chceme dávat rychlosnímatelnou nábu (aby se tam taťkovi lépe lezlo :D hrozný problémy s těmi velkými lidmi) :D rollbar (už je na cestě z Anglie), čtyřbodové pásy, přední brzdy Ferodo 2500 nebo Hawk+, tlakoměr a teploměr oleje (protože na teplotě vody člověk houby pozná), olejový filtr, chladič oleje a časem možná i nějaký ten 6kvalt :)
Zatím jsme toho ještě udělat moc nestihli, ale alespoň něco:

IMG_0621.JPG

výměna oleje v převodovce a diferenciálu, zadní brzdy a tyčky zadního stabilizátoru

IMG_0626.JPG

"nemocná" tyčka stabíku

IMG_0628.JPG

jedna vytržená, druhá načatá

IMG_0632.JPG

nová tyčka na svém místě

IMG_0643.JPG

volant Momo a nába - připraveny k výměně

IMG_0645.JPG

nové excentry se zámky počkají s výměnou na polyuretany

Práce je na ní dost ještě dost, ale bez práce nejsou koláče :) Tak se těšíme jak se nám s ní bude jezdit :) Máme v plánu s ní jezdit i v zimě, protože ji nechceme ochudit o tu zábavu, takže je samozřejmě potřeba ji pořádně ošetřovat. Momentálně taky sháníme hardtop, takže kdyby někdo měl, tak přijímám nabídky, díky :D
Jinak předchozí majitel si zřejmě ujížděl na zelené barvě a myslel si, že když nabarví plasty uvnitř auta barvou, že bude "tuner" nebo co, takže... neválí se doma náhodou někomu tyhle středové plasty? :D
IMG_0652.JPG
Kíťa
 
Příspěvky: 4
Obrázky: 4
Registrován: 12 lis 2017, 21:17
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod Kíťa » 11 pro 2017, 12:56

A protože se mi nevešly všechny fotky, tak tady ještě přidávám :)

IMG_5723.JPG
IMG_5722.JPG
IMG_0361.JPG

IMG_0383.JPG
IMG_0363.JPG


IMG_5846.JPG
Kíťa

když bylo ještě teplo, zkoušeli jsme i staženou střechu :)

IMG_0630.JPG
mechanici

Mechanici

IMG_0617.JPG
první sníh

Mia na sněhu (nebo spíš pod sněhem?)
Kíťa
 
Příspěvky: 4
Obrázky: 4
Registrován: 12 lis 2017, 21:17
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod patruffins » 11 pro 2017, 13:50

Moc hezkou zábavu jste si s tátou dotáhli :) ;) ;) ;)
1.6 NB 98'
Uživatelský avatar
patruffins
 
Příspěvky: 17
Registrován: 22 lis 2017, 12:55

Re: Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod Renee » 11 pro 2017, 13:55

S prostorem na kolena by tatíkovi mohla pomoct mimo menšího volantu taky úprava tapecu... U NBčka to sice není tak jednoduchá záležitost ale když se dá pryč madlo tak se levým kolenem dá trochu i hýbat!
Na pravé koleno mně pomohl akorát menší volant (330mm), další možnost je vložit mezi nábu a volant distanční kroužek a trochu ho odsadit.

Ale nakonec, kdo chce tak se prostě vejde...
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod Carlos44 » 11 pro 2017, 14:08

Mezi nábou a volantem bude rychlosnímatelná nába nebo přijde odsazený volant, možná obojí... :D
Carlos44
 
Příspěvky: 11
Registrován: 05 říj 2017, 09:15

Re: Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod Fernie » 11 pro 2017, 14:46

patruffins píše:Moc hezkou zábavu jste si s tátou dotáhli :) ;) ;) ;)

Ale co nosníky? :D

Jinak gratuluju, s Miátou je prostě sranda a čím častěji s ní jezdíš, tím líp...
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod gramo » 11 pro 2017, 18:10

Tak přeju spoustu radosti i úspěchů na okruhu. S tou zelenou v interiéru měl někdo fakt blbý nápad, ale nějaká auta na rozebrání tu v inzerci byla, tak by ty plasty měly jít sehnat.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod Cromoly » 11 pro 2017, 20:06

Vitejte! A jako prvni a nejjednodussi reseni na teplotu vody zkuste udelat linearizaci teplomeru. Mne to zachranilo protoze jsem diky tomu poznal nefunkcni termostat a prehrivajici se motor
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod buteo » 11 pro 2017, 20:39

No vida, nové tváře sportovně naladěné! A dokonce se závodní praxí!
To by Vás mohl v příští sezóně zajímat náš MX5-Cup: http://elit.mx-5cup.cz/
Každopádně taky přání hodně příjemných chvil s novou hračkou!
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Mia NB 1.8 1998 by Kíťa a Carlos44

Příspěvekod TeeJay » 11 pro 2017, 21:26

Konečně další kousek v Hradci a další kus (občas?) na univerzitním parkovišti, když už tam jezdím jen párkrát do roka... :D
Linearizaci teploměru určitě doporučuju taky, to jsem vám zapomněl sdělit :) viz https://www.miataforumz.com/how-40/how- ... gauge-245/ nebo i můj popis viewtopic.php?f=19&t=3839&start=140#p103986
Tak snad něco brzy bude na CzechRingu ;)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků

cron