Blix - 91' Miata

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Blix - 91' Miata

Příspěvekod Robo96 » 02 srp 2018, 13:23

a neni lepsie namiesto toho bazmeku z Aliexpresu vymenit (pravdepodobne utrhnute, ked potrebujes tlmit pohyb motora) silace motoru za Mazdaspeedove, ktore su o 40% tuhsie ako seria? tu ale asi vyhrava cena :)
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Blix - 91' Miata

Příspěvekod Blix » 02 srp 2018, 15:16

Renee píše:K čemu se chytá ten engine damper na motoru? A jaký má ta věc přínos pro funkci auta? A dá se to instalovat i bez rozpěry?

A ty tapecy, ty jsou bomba!


Je k tomu i držák na šrouby uložení tlumičů. Dokonce se mi vleze i pod rozperu ale nezavřou pak kapotu :D Menší vůle na pohonu - auto míň cuka při přidání ubrani plynu, líp se s tím jezdí, v mém případě i tlumí vibrace motoru. Jinak viz robo. Je to pikovana koženka z truckmall. 1x1,4m stačí na tři dveře.

Robo96: Me šlo o to minimalizovat pohyb motoru a zaroven vibrace (=hluk) do kabiny, je to daily. Mam doma nový aftermarket gumový pár ulozeni motoru za asi 30 dolarů a i když mají fajn vliv na pohyby motoru tak mi dost výrazně přenáší vibrace . Hlavne v nižších teplotach to bylo drsny prostě laciná guma..Takže sem se spokojil s vycvachtanyma ale nepotrhanyma originálama. Nový OEM uložení motoru a diffu by to asi vyresilo, ale ty ceny.. ten damper mě zaujal že to na netu lidí chválí a sám sem byl překvapený.
1991 Mazda Miata (US)
Blix
 
Příspěvky: 73
Obrázky: 1
Registrován: 14 zář 2017, 07:38
Bydliště: Ostrava

Re: Blix - 91' Miata

Příspěvekod gramo » 02 srp 2018, 15:24

Jsem docela spokojený se silenblokama motoru z ILka, jsou o něco tužší než OEM, ale není to na úkor komfortu. Jen prý dostat je tam byla celkem fuška, že bylo potřeba povolovat nějaké špatně přístupné šrouby, kterým se po letech už nechtělo hýbat...
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Blix - 91' Miata

Příspěvekod Blix » 01 lis 2018, 00:46

Zúčastnil jsem se autíčkářova trackdaye, i když jsem něvěděl co dělám byla to sranda :)

gg.jpg


Tenhle týden jsem konečně dořešil řízení. Na auto šla NB nápravice, NB pumpa a krásný NBFL řízení s údajně najetýma 20k mil. Vypadá jak nové. Přehodit to byla docela zábava a auto se konečně řídí celkem fajn. Ještě dostane NB kolečka protože mě ty černý trochu omrzely.

20181005_125953.jpg


Ještě bych měl kouknout na brzdy. Po repasi všech brzdičů, nových deskách i kotoučích mě pořád přijdou jak bez posilovače. Nebo je to obecná vlastnost? Přemýšlel jsem o posilovači z NBFL..

Největší problém jsem teď miatě způsobil pořízením plechcup speciálu na zimní ježdění.. Tady je názorně http://www.zeperfs.com/en/duel660-583.htm Kde že se tu rozdávají ty turba?

20181015_143746.jpg
1991 Mazda Miata (US)
Blix
 
Příspěvky: 73
Obrázky: 1
Registrován: 14 zář 2017, 07:38
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 78 návštevníků