Mazda MX-5 Memories

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod Tuleň » 28 bře 2018, 15:54

Ahojte,
tak konečně jsem se dokopal přidat svou taky tu moji :D
Po objevení fenoménu MX-5 jsem si řekl, že ji rozhodně chci. Začal jsem hledat tak rok nazpátek, peněz bylo málo a tak jsem byl spíše takový všeber. Naštěstí jsem dal na radu M8rinka a pošetřil na nějaký kus, který v hezkém stavu a kouzlit ten slavný rohlík na ústech.
Za ten rok jsem se pomalu ale jistě utvrzoval v tom, že mi záleží i na vzhledu a i když je MX-5 na cestách málo, i tak jsem chtěl nějakou více spešl verzi. Tím se můj výběr omezil pouze na memories.
Začalo nekonečné prohledávání mobile.de, autoscout a taky německého ebaye. Zima byla v plném proudu, na Valašsku obvykle sněhu dosti a kousek od Mnichova se naskytla ONA :twisted:
Bez zimních kol, pár pomalu nic neříkajících fotek a cena 5800€.
S německým domorodcem jsem si začal dopisovat, ptát se na vše možné i nemožné a po týdnu komunikace bylo jasno. Jedeme pro ni.
S přítelkyní jsme koupili jízdenky na vlak Vsetín - Mnichov a jeli na cestu při které nebylo ani jasné, jaký bude průběh. Základ byla pořádná svačina :D taky co dělat celou cestu ve vlaku než žrát, žrát a žrát :D

Abych to moc nenatahoval, Mazdu jsem koupil a to aniž bych se v ní projel. Naprosto mě uchvátila vzledem, stavem.. tak nějak vším.
To až večer když jsem usínal jsem si teprve uvědomil, že jsem se autem ani neprojel a trochu znervóznil. Čekalo se na bankovní převod, takže pro auto se jelo na druhý den od koupi. Peníze došli, tak jsme pro ni jeli. Znovu.
Ani nedokážu popsat tu dětskou radost, jak jsem byl celou cestu vysmátý :D pocit blechy a autobahnu je k nezaplacení

Na cestu jsme se opět pořádně nabalili jídlem a vyrazili.
Ráno nám začalo pěkně sněžit - přesně to co potřebuji k letním gumám. Na radu od německého známého jsme se pustili přes Rakousko, vždyť dálnice jsou první co se "odsněžuje". Můžu potvrdit, že je tomu pravda, ale i tak jsem měl nervy v kýblu. Pokuta by auto zdražila o nechutnou částku a co tak kdyby se stala nehoda... štěstina stála při nás a onych 650km jsme zvládli bez problému a domů dorazili živí a zdraví. A s Mazdou :) Nestihli jsme si udělat ani společnou foto, tak to musem za nás udělat radar v první české dědině :D
Jedná se o:
MX-5 NBFL
2003
138k km
1 600 ccm

Dovozová technická proběhla bez problémů, přihlášení taky. Z mazdy není žádná němka ale oficiálně krásná češka.

Do budoucna?

Torsen, HT, rollbar, nejspíš 15" disky
A nosníky? :D škoda mluvit

A čas na dotazy: čím naimpregnovat bílou plátěnku? Je nová a nerad bych řešil v nejbližší době praskliny u oken atp. :)
InkedDSC_0087_LId.jpg

$_72 (2).JPG

$_72 (4).JPG
Celolak, oprava prahů i lemů
Naposledy upravil Tuleň dne 14 lis 2018, 17:54, celkově upraveno 2
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Mazdula MX-5 "Memories"

Příspěvekod Gomez » 28 bře 2018, 19:41

Ahoj. Gratuluji k pořízení a vítám Tě tu, ale nedá mi to, abych se nezeptal..Ty jsi za tuto 1.6ku zaplatil 5.800 euro??
Jedinečnost každé přítomnosti se neustále obětovává nějaké budoucnosti..
NB 12/1999 - 1.6 - ex
NC 12/2005 - 2.0
Uživatelský avatar
Gomez
 
Příspěvky: 318
Obrázky: 19
Registrován: 25 dub 2014, 17:37
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Mazdula MX-5 "Memories"

Příspěvekod m8rinek » 28 bře 2018, 21:20

Tak konečně, Memories v téhle barvě je krásná... jen tedy jedna věc mě zaráží a to.... to je 1,6 za 5800E a musely se dělat lemy? :oOOO
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Mazdula MX-5 "Memories"

Příspěvekod Pochtli » 28 bře 2018, 21:38

Nejhezčí barevná kombinace..
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Mazdula MX-5 "Memories"

Příspěvekod Tomin » 28 bře 2018, 22:54

Tvůj přístup s vyhlížením vysněného vozíčku a pak samotný nákup je mi takový blízký. U mě to bylo hodně podobné. Taky jsem si utkvělým požadavkem hodně zúžil výběr. A když se jedna dreamcárová objevila na jihu Německa, tak jsem se celou cestu modlil, ať u ní vše funguje a dole, mimo dosah inzerentních fotek, to není rezavé království. Nakonec vše fachčilo a dole to bylo řekněme ne zas tak hrozné. Taky jsem za ni dal krapet větší peníz, ale do cenového stropu jsem se vešel. No a hlavně po první vyjížďce jsem seznal, že i kdybych za ni dal nominálně dvojnásobek, furt bych nelitoval ani centu.
I s tím fízlovským radarem jsi mi to připomněl. Švagr, který řídil mazdu z Německa, tam byl tím krámem 2x vyfocen. 2x platil! :twisted:

Taky tě vítám. :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Mazdula MX-5 "Memories"

Příspěvekod Tuleň » 30 bře 2018, 20:56

Cena byla nizší, domluvili jsme se na ceně o 500€ menší. A lemy jsem nemusel dělat já, to již bylo provedeno majitelem v německu. Proto jsem neměl problém si připlatit, když jedna část rzi je opravena. Je k tomu i kompletní fotodokumentace. Stejně tak jak kompletní servisní historie, dokonce i původní prospekty :D
A s podvozkem to není nejhorší, vypadá to spíše na povrchovou rez. Ale na druhou stranu, je ji tam mraky :D
Až se umoudří počasí tak se na to vrhnu.
Ale věc co budu muset v nejbližší době řešit tak je posed za volantem. Sedí se pohodlně a chtěl bych zachovat původní vzhled interiéru. Ale je nemožné a při jízdě mě to dost štvalo, že jsem při brzdění spojené s podřazováním a snaze o "heel toe" kolenem narážel do volantu.

Pomohlo by foamectomy? Zase bych nechtěl ovlivnit pohodlí sedačky, jelikož s autem plánujeme i výlety :D
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Mazdula MX-5 "Memories"

Příspěvekod Lubosboy » 02 dub 2018, 02:21

Pomohlo by foamectomy? Zase bych nechtěl ovlivnit pohodlí sedačky, jelikož s autem plánujeme i výlety :D[/quote]

Nazdar, věčný problém kožených a proto vysokých sedaček. Udělej si čas a projdi pořádně fórum. Možná ti víc pomůže zvednutí volantu a jeho odsazení. Auto máš krásné. Když dělali novou plechařinu a celolak, tak nezapomeň pořádně vyvoskovat dutiny. Nevíš co tam dali a jestli tam vůbec něco dali. Až vyleze sluníčko, tak to na něj vystav, aby se vosk pořádně rozlezl.
K ceně, chápu, že jesli němec dělal celolak, stálo ho to mailant a nechtěl při prodeji úplně tratit. Mohu tě ale ubezpečit, že jsem koupil loni Anni ve veteránském stavu s nájezden 125tis ještě o 1000 éčet levněji. Sice z opraveným předním blatníkem a ztraceným označením Anni na jedné straně, ale opravdu v suprovém stavu a navrch s bonusem originální pamětní kazety. Původní majitel vyjížděl pouze pro radost v létě a za sucha a to auto taky tak vypadá. No, měl jsem kliku. Užívej :lol:
Lubosboy
 
Příspěvky: 18
Registrován: 24 čer 2017, 23:03

Re: Mazdula MX-5 "Memories"

Příspěvekod Renee » 02 dub 2018, 10:04

Mně osobně foamectomy moc nepomohla... U kožené sedačky si myslím že nemůžeš dělat nějaké echt velké modifikace, aby to na kůži nebylo vidět, takže ti zbývá vlastně akorát uříznout tu bouli co je úplně na spodku sedačky. To tě posadí o centimetr nebo dva níž, ale prostor na kolena nepřidá... Pokud je menší nebo odsazený volant ze hry, obávám se že jsi o heel&toe přišel. Ještě tě může zachránit nějaký nástavec na plynový pedál, s tím ovšem zkušenost nemám.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Mazdula MX-5 "Memories"

Příspěvekod TeeJay » 02 dub 2018, 19:08

Řezat bouli na spodku nedoporučuju, pohodllí to ubere dost drasticky a efekt zázračnej úplně není. Dělal jsem foamectomy na své sedačce třikrát :D

Poprvé seříznutí střídmé (1-2 cm) souvislé vrstvy ze shora po celé délce sedáku, to byla super změna s maximálním zachováním komfortu a jezdil jsem tak více než rok. Pak jsem namontoval rollbar a opěradlo nešlo tak zaklonit, takže jsem byl hlavou opět příliš vysoko a bylo třeba sedačku ještě víc snížit. Na doporučení jsem uříznul bouli a stalo se to, že i sedák měl po dosednutí tvar boule směrem dolů s nejnižším bodem uprostředk, takže zadek byl opřenej jen stranama a sedačka tlačila do kyčle. Dal jsem si takhle 3000 km na dovolené a pěna šla zpět, to prostě nebylo to pravé ořechové :D

Týden dva zpět se k tomu přidal problém, že jsem pořídil helmu a nevešel se s ní do auta (185 cm, NBfl kožené přečalouněné sedačky s výhřevem), takže jsem se uchýlil k foamectomy^3. Odlepil jsem dečku výhřevu, úplně jsem vyndal železné dráty, ke kterým se připevňuje čalounění sedáku (ne, čalounění se ani nehne i bez nich) a ze shora sedáku jsem sebral ještě dost materiálu (hodně pod úroveň těch železných drátů), víceméně maximum možného, aby zůstalo nějaké množství pěny kolem celé železné konstrukce sedáku, ale abych seděl tak nízko, jak jen to je možný se zachováním dostatečného pohodlí na dlouhých výletech. Dal jsem takhle 200 km do Mostu, 100 km po okruhu a 200 km zpět bez problému, takže se v tom sedět dá a dokonce se do auta vejdu s helmou, takže paráda. Ale jako na polstáři to už není, to je jasný, prdel ani záda ale nebolí, takže win :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mazdula MX-5 "Memories"

Příspěvekod Tuleň » 03 dub 2018, 15:10

Lubosboy píše:Mohu tě ale ubezpečit, že jsem koupil loni Anni ve veteránském stavu s nájezden 125tis ještě o 1000 éčet levněji. :lol:


Možná je to tím, že memories moc není :D nebo co jsem se díval já, tak nebylo moc na výběr a ceny byly podobné.

Uvidím, přes týden jsem v Brně a o víkendu mi ta moje nedovolí se pořád zajímat o auto :D ale chtěl bych zkusit nějakým způsobem vyřešit nábu na původní volant. Byla to první varianta co mě napadla a snad i nejuskutečnitelnější. Mám trochu obavy o výkon bagu při odsunutém volantu (ťuk ťuk ať není potřeba), ale nejspíš se to vyrovná tomu, kdyby měl někdo sedačku úplně ve předu :D

Tento víkend mě čeká palivový filtr a olej v převodovce.

Taky chci řešit ošetření podvozku. Jak psal Lubosboy, když už se s tím někdo piplat, tak ať jeho práce vydrží co nejdýl :)
Co jsem se díval na internet, tak nejpoužívanější je odřít rez, epoxidový základ (smíchat s vyjetým olejem?) a jako vrchní vrstvu polyuretanovou barvu.
Co myslíte? Bude to mít kýžený efekt? Či to bude jen pro klid dušičky, že jsem se snažil :D
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků

cron