Happy Mia - NA 1.6

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 13 dub 2018, 17:06

Ahoj, abych se představil trochu na úvod i já, jsem Martin, ročník 89 a jsem z Plzně. Auta mne bavila vždycky, což o to, tak nějak ale v garáži nikdy nestálo nic, co by chytalo za srdce (Golf II Diesel, Felicia 1.3, Golf IV 1,6), už tak jsme ale s kamarády vždycky upravovali a opečovávali všechno, co doma jezdilo a jezdili na srazy. Pak jsme se ale dostal k tomu, že Auta coby koníček se změnily na auta, coby brigádu a v poslední doě auta coby druhé zaměstnání. Jsem totiž motoristickým novinářem a třeba znáte nějaké moje články v magazínech Meziplyn, Faster a Garáž.cz (viz: https://www.garaz.cz/redaktori/martin-tolar ). Díky náhodě jsme se už v předchozím magazínu dostal k psaní o veteránech a youngtimerech a okamžitě jsem se do toho zamiloval. Mít doma klasiku je prostě super, jenže když vyzkoušíte třeba 200 starších aut od Trabanta po Rolls-Royce, zjistíte že doma nelze mít cokoliv. Postupně sem si utřídil myšlenky a stanovil kritéria - Kabriolet nebo targa, klidně jen po dva ale určitě zadokolka. Benzínový motor s turbem nebo bez ale určitě s manuálem, určitě bezrámová okna a bylo by dobré, aby měl mrkačky a byla to zadokolka, klidně i něco z Japonska. Hlavně ale hotové auto, jen přihlásit, sednout a sezónu odjezdit, žádný složitý opravy. Ono ve finále vám přijde, že z toho jasně vyleze, že mohla vyhrát Miata NA, MR2, nebo s odřenýma ušima Elan, Corvette, Firebird, Camaro. No, nakonec se ale naskytla báječná koupě za všechny prachy a domů se těsně před rekonstrukcí baráku pořídilo původní Mini ve stavu projektu, které nesplňovalo vůbec nic a které nejezdí dodnes. Pak byl tedy barák a pak už mi to opět nedalo spát a začal sem neomylně brousit kolem Miaty. Měl jsem vyzkoušené NB 1.6, NC 2.0 a ND 2.0 a věděl jsme, že chci NA. Jo, taky jsem si vyzkoušel MR2 SW20 a věděl jsem, že tu ne, že chci ještě žít :lol: A US káry vypadly z výběru, protože tam mne víc láká třeba Wrangler. Priorita byla jasná, musí to být 1.8, když už. Jenže hledání vhodného stavu, normálního prodejce a akceptovatelné ceny spolu s tím, že sem hodně netrpělivý nebralo konce. A pak se kousek od mého mechanika objevila NA 1.6 66kW 1996 se zdravou střechou, nemléčným sklem a funkční, tak jsem nevydržel, a odvezl jsem si jí. Vše v ní funguje, všechny žárovky, všechny zámky a spínačka jsou na jeden klíček, světla se sklápí, střecha jde dobře skládat a lak je dost hezký. Ano, prahy budou potřebovat vyvaření, ale to v téhle cenové relaci všechny. Auto 6 let stálo s jedním olejem a cvakají hydroštely, nicméně po výměně se to výrazně vylepšilo. A pak svítí kontrolka airbagu. S autem už jsem ale ujel 200 km, párkrát jsme se díky zimním gumám i sklouzl a baví mne strašně. A nakonec mi ani nevadí, že má na sobě samolepky kytiček a motýlků, i když sloupat je časem chci. A když už je Miata auto pro kadeřníky, tak v ní vozím hřeben na věšáčku. Tenhle víkend chci věnovat také prvnímu čištění a impregnaci střechy. Ale zatím jsem auto prolezl a napadlo mne spousta otázek, takže jsme ty věci vyfotil a jestli byste mi prosím napsali nějaké vysvětlení apod. (vždycky u fotky dám číslo, protože phpbb forum to řadí dycky opačně)

10 - Fantomový konektor vedle mechanismu střechy. Na co asi je?

6 a 9 - Kryt na střechu jsme nandal, ale kam se ucycují tyhle pásky? As slouží k napnutí krytu, ale nenašel jsme nikde cvoček?

5 - Podivná hadička v kufru. Asi by měla někam vést, ne?

3 a 4 - Mám ve středovém tunelu tohle. Prý se tam dá dát kastlík, poradíte kde ho sehnat? Naklápění světel bych přendal pod volant. A ta čtvercová krytka je na co? Myslel sem, že je k ničemu, ale pod ní jsou dva prázdné konektory. Nevíte, na co jsou?

2 - Tam asi patří nějaká mřížka, co? A ty tažný oka takhle jsou napevno? Vypadá to jak kančí zuby :?

1 - Na co to ksakru je? Mají to snad všechny NA, ale netuším, k čemu to je? Na Hardtop?
Přílohy
10.JPG
10
9.JPG
9
6.JPG
6
5.JPG
5
4.JPG
4
3.JPG
3
2.JPG
2
1.JPG
Foto č. 1
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Honzik1984 » 13 dub 2018, 17:15

Ahoj, vítej mezi kadeřníky :)
ad 1 šrouby, na které se nasazuje HT
ad 2 tohle je standart, mřížka tam není a oka jsou origo
ad 5 odvětrání baterky?
ad 10 vyhřívání okna HT

zbytek bude muset poradit někdo znalý :)
Obrázek mx-5 NA 1,8 BRG
Honzik1984
 
Příspěvky: 371
Obrázky: 1
Registrován: 31 črc 2011, 20:41
Bydliště: ústecko

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod TeeJay » 13 dub 2018, 17:26

Vítej :) jen mi tam nějak chybí jedna fotka, kde by bylo vidět auto celé :D

Tažná oka a "chybějící" mřížka mi taky připadala, jako že je něco špatně, když jsem si auto dovezl. Ale je to takhle origo.
Mřížka se dá ale dokoupit a tažná oka drží na třech šroubech, kdyby ses jich chtěl zbavit.

Konektor je i na výhřev softtopu, softtopy se skleněným oknem mají okno vyhřívané taky.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Renee » 13 dub 2018, 17:33

10 je konektor na výhřev zadního okna, většina střech a HT má ten konektor asi jinej protože je na NB ale dá se to nějak přerobit aby to fungovalo
5 mně vede z baterky a chytnul jsem ji tam nějak náhodně, mělo by to tuším být k odvodu vlhkosti z baterky nebo tak něco
3 a 4, kastlík se dá sehnat třeba tady https://mossmiata.com/center-console-storage-cubby a určitě na milionu jiných míst i levněji, počínaje ebayem, konče 3D tiskem, je to vlastně obyčejný 1DIN kastlík který by měl být univerzál do všech aut, a ten čtvereček by mohla být příprava na elektrické ovládání zrcátek? Máš-li manuální tak je to ti asi na prd?
2, mřížka se tam sehnat určitě dá, ale z fabriky tam asi obvykle nebyla. A ty oka tam takhle napevno jsou, resp. měly by se dát odšroubovat, ale myslím že ty mřížky co se dají sehnat většinou s těmi oky počítají a mají na ně výřez
1, ano na hardtop, nasune se na ty šrouby a pak se chytne zámky jako plátěná střecha plus zámky u pásů

Ať slouží, z 66kW si hlavu nedělej, nejede to o nic hůř než 85kW a sotva znatelně hůř než ta 1.8. Časem to osadíš samosvorem a sportovním podvozkem a třeba šestikvaltem a na nějakejch papírovejch 66kW zapomeneš :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 13 dub 2018, 18:07

Vidíte, fotky celého auta, to bych mohl

Obrázek

Obrázek


A tady, kadeřnická kára :-D Ten háček tam byl při koupi, asi na nějaký plyšák, tak jsme si tam dal hřeben. On je stejně potřeba po každé jízdě.

Obrázek
Naposledy upravil Martin_Happy dne 13 dub 2018, 18:13, celkově upraveno 1
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 13 dub 2018, 18:12

Renee píše:3 a 4, kastlík se dá sehnat třeba tady https://mossmiata.com/center-console-storage-cubby a určitě na milionu jiných míst i levněji, počínaje ebayem, konče 3D tiskem, je to vlastně obyčejný 1DIN kastlík který by měl být univerzál do všech aut, a ten čtvereček by mohla být příprava na elektrické ovládání zrcátek? Máš-li manuální tak je to ti asi na prd?


No mne zarazilo, že je tam záslepka a pod ní dva konektory. Jako kdyby na něco byly. Taové věci ve Felicii ani Golfu nemám :lol: tam je vždycky pod záslepkou prázdno. Navíc se zrcátkama nejde úplně hejbat

Jo, ještě jak si psal ten podvozek, přijde mi, že je nějak níž, než má být v sérii

Mazda MX-5 NA2 Happy.png
Mazda MX-5 NA2 Happy.png (7.03 KiB) Zobrazeno 9800 krát
Naposledy upravil Martin_Happy dne 22 úno 2021, 12:52, celkově upraveno 1
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Renee » 13 dub 2018, 20:06

OMG ty nálepky jsou boží! :shock:

S těmi konektory teda nevím na co jsou, ale jediný čtvercová ovladač v NA/NB na který si vzpomenu je právě ovládání zrcátek. Možná ještě výhřev sedaček by v tom mohl být, ale ten, pokud vím, je taky v obdélníčku. Takže konektory nevím, jedině jít po kabelu a koukat kam vedou :D

Nižší to máš určitě, ale hlavní je aby to fungovalo, žejo :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Fernie » 13 dub 2018, 20:41

Tyvole, novináři by si měli najít nějaký jiný auto, fakt :D Ale teda gratuluju, no.

10 - vyhřívání hardtopu
3,4 - ovládání oken. NA měly jen pár typů elektroinstalace, takže kdybys sehnal zrcátka a ovládání, tak máš elektrická zrcátka. Co se týká kastlíku, tak první prototyp už mám vytištěnej... Štelování světla lze přesunout, ale je to trochu oser, ale jen trochu. :-)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Martin_Happy » 14 dub 2018, 19:19

Na zrcátka kouknu, jestli do nich teda nevede kabeláž. A seženu ovladač.

A to se dá taky přesunout, ne? Koukal sem, že vedle kastlíku je taková čtvercová záslepka, tak bych to dal třeba místo ní

Jinak dneska jsem to vysál, umyl, vyčistil od prachu, plísně a dalších chutných pozůstatků šestiletého stání a naimpregnoval střechu. Pak jsme ještě vyměnili s kamarádem rádio za jiné, které je o prsa vietnamské přebornice v plavání lepší a nasadil jsme nové pedály

Obrázek
Obrázek
Obrázek
NA 1.6 85k - Konečně!!! Nejlepší kadeřnická kára!
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin_Happy
 
Příspěvky: 61
Registrován: 26 bře 2018, 17:13
Bydliště: Tak ňák kolem Plzně

Re: Happy Mia - NA 1.6

Příspěvekod Renee » 16 dub 2018, 07:51

No tvoje zrcátka elektrický nebudou ani kdyby tam ta kabeláž byla, budeš potřebovat ještě elektrický zrcátka :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 55 návštevníků

cron