MX-5 NC, Mia Mithra

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod boldor81 » 06 srp 2018, 21:58

Ahoj,
dovolte mi, abych představil svůj nedávný přírůstek.
Začnu mírně oklikou. Téměř 20 let jsem vlastnil naháče Honda CB 900F, Bold'or, r.v. 1981. S příchodem dvou malých svišťů jsem však přestal jezdit ("výlety" na STK a občas do práce nepočítám). Na podzim 2016 jsem se tedy rozhodl, že mašina půjde do světa, kde ji určitě někdo využije více než já. Kupec se našel a loučení nebylo lehké. Hned další den jsem začal hledat náhradu v podobě cruiseru. Nápad s jednou stopou u manželky překvapivě neprošel, tak jsem dal na nějaký čas pokoj.
V průběhu roku 2017 jsem začal pokukovat po něčem menším, s čím bych se mohl přesouvat a současně, aby to byla alespoň trochu zábava. Mondeo kombi je sice fajn, ale pro mé nejčastější cesty v jednom až dvou lidech se zdá jako zbytečný autobus, který se navíc ve městě někdy i špatně parkuje. V hledáčku jsem měl RX-7 nebo RX-8, avšak wankel není úplně motor, do kterého bych se pustil. Od RX-7/8 už pak byl jen malý krůček k MX-5, ke které jsem dospěl v únoru 2018. Nechápu proč, ale doma opět naprosté nepochopení. To jsem se už nenechal jen tak odradit a kdykoliv byla někde MX-5, tak jsem na ni upozorňoval. Autíčko se nakonec i mé drahé polovičce zalíbilo a měl jsem povoleno se na nějaké jet zcela nezávazně podívat – volba padla na třetí generaci.
Vzhledem k tomu, že nerad cokoliv zdlouhavě vybírám, jezdit na bambilión míst a zkoumat každou drobnost mě silně nebaví, tak jsem nejdříve důkladně prolezl internet a nakonec si za vzorový kus vybral nejmenovaný bazar na okraji Prahy.
První chyba byla si myslet, že se jedu pouze podívat s tím, že nic nekoupím. Druhá chyba byla, že jsem ji nechal nastartovat a největší byla se svézt. Ve finále jsem jel z čistě nezávazné prohlídky o nějaký ten tisíc chudší, se smlouvou na MX-5 v kapse a s myšlenkou, že jsem se určitě zbláznil a udělal pořádnou hovadinu. Na druhou stranu, nekupte to, když vedle stojí manželka a při rozhodování: koupím - nekoupím, říka: "Tak si ji kup..." a o metr dál poskakuje téměř 12ti letý syn a porád mumlá: "Táto kup ji... já ji potřebuju". Když děcku nabídnete bonbón, tak si ho také v 99% případů vezme a já v tomhle nejsem o moc jiný.
Ať vás nenudím, už se dostávám do finále. Proběhl převod zbytku kupní ceny a další den jsem si pro moji MX-5 dojel a dovezl domů.
A co že to vlastně mám? Po měsíci a kousek co jsem ji měl doma, vyšel na garaz.cz článek o MX-5 (poslední dobou čtu všechny co vyjdou). Jak jsem ho četl (nekoukal jsem na obrázky), tak si říkám, sakra, to auto znám.... abych taky neznal, když bylo zaparkované v mé garáži. Než jsem ji koupil, tak byla zapůjčena na reportáž. Dovolím si tedy nakopírovat odkaz, protože lepší popis bych stejně nedokázal uplácat.
https://www.garaz.cz/clanek/mazda-mx-5- ... dsteru-467

Obrázek
MX-5 NC, Mithra edition
Uživatelský avatar
boldor81
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 26
Registrován: 28 črc 2018, 08:29
Bydliště: Praha východ (okolí Kostelec n/L)

Re: MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod TeeJay » 06 srp 2018, 22:27

Hezky, pěkná! A super úvodní příběh, ty mě na prvních příspěvcích baví nejvíc :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod Safa » 07 srp 2018, 00:07

Hele, Krabík už se činí na Garáži. Škoda, že už ho nebudu číst na Autíčkáři, ale přeju mu to, klukovi ušatému.
A ke tvé nové hračce - dobře se bav a užívej každý kilometr jízdy... ;)
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod Fernie » 07 srp 2018, 01:57

Gratuluju k přírůstku!

Safa: Však on z toho bude mít ještě mrzení... :)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod Tomin » 07 srp 2018, 16:58

Zdraví motoru a štěstí v provozu přeju! Taková auta jako je to tvé by se neměla prodávat přes bazar, nýbrž v klenotnictví.

Náhodou - nemluvili jsme spolu začátkem května u hotelu Horizont na Šumavě? Jeden chlapík - taky skoroPražák - si mě tam odchytnul a povídal, že též uvažuje o koupi. Měl tam sebou manželku, která taky nebyla zrovna fontána z které by prýštilo manželovo nadšení pro dvoumístný roadster :twisted:
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod boldor81 » 07 srp 2018, 18:52

díky všem za reakce, zatím užívám a při občasném přesednutí zpět do rodinného kombíku mírně trpím, ale co už, všichni se do mazdy nevejdem ;)

@Tomin: na Šumavě jsem se dlouho neobjevil, tudíž to já nebyl. U nás se původní nedůvěra manželky k roadsteru po koupi změnila téměř v boj o to, kdo s mazdou pojede :D. Takže nadšení už sdílíme oba.

@All: sháním seznam žárovek do povinné výbavy. K mondeu mám přehledný obrázek s tím co kde je, k MX-5 NC jsem zatím nic podobného nenašel. Buď špatně hledám a nebo to není veřejně přístupné. Pokud by někdo cokoliv měl, tak předem děkuji.
MX-5 NC, Mithra edition
Uživatelský avatar
boldor81
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 26
Registrován: 28 črc 2018, 08:29
Bydliště: Praha východ (okolí Kostelec n/L)

Re: MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod TeeJay » 07 srp 2018, 19:47

Je to sice dražší varianta, ale zato nejjednodušší, koupit set přesně na tvoje auto z MX5Parts. https://www.mx5parts.co.uk/bulbs-c-378_111_165.html
Udělal jsem to tak u své, stálo mě to teda asi pětikilo, ale jedna blbá žárovka do hlavních světel v Kelly stejně stojí běžně kilo a tady jsou hned dvě nebo dokonce tři. Zkrátka je tam všechno, co potřebuješ a hezká krabička k tomu :)
A když vydržíš do Vánoc nebo jiné akce (Bank holiday), tak to budeš mít ještě o 10% levnější.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod tomybandit » 08 srp 2018, 09:36

Tej Bol d'or by som sa urcite nevzdal,heh :D
Inak v cechach je povinna vybava ziarovky?
Aky ma zvuk ten Remus?
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod boldor81 » 08 srp 2018, 16:25

tomybandit píše:Tej Bol d'or by som sa urcite nevzdal,heh :D
Inak v cechach je povinna vybava ziarovky?
Aky ma zvuk ten Remus?


Taky mi celkem trvalo než jsem mašinu prodal (resp. měl jsem dvě, jednu pojízdnou a druhou s vadným motorem). Prodal jsem je někomu, kdo dal obě dohromady a má to teď téměř v původním stavu.
Před prodejem vypadala takhle:
Obrázek

Co se týka povinné výbavy, tak ano: Jedna od každého druhu žárovky vnějšího osvětlení a signalizace (s výjimkou výbojek).
Že by to někdo extra kontroloval se řict nedá, ale nikdy nevíš na koho kde narazíš.

A ohledně Remusu, nemám s čím porovnat, ale moje dojmy:
- na studený start než padnou otáčky tak potichu brumlá hlubším tónem
- po zahřátí, kdy jdou otáčky pod 1000ot/min už skoro není slyšet
- do 3,5tis ot/min jen mírně vrčí, ale při konstatních otáčkách za jízdy není v podastatě přes hluk kolem (vítr, auto kolem, manželka) nic slyšet
- podřazení na 3 nebo 2 si hezky a hlasitěji zabrumlá, stejne tak když jedu z kopce a brzím jen motorem
- od 3,5 tis do max už se začně hezky ozývat, ale že bych to uměl nějak popsat, to asi ne. Není to ale nic co by trhalo uši nebo extrémně rušilo okolí. Nedokážu ale porovnat ničím jiným, ale zvuk přijemný.

Tohle video tomu asi odpovídá nejvíce, ale za volantem a v provozu je to slyšet mnohem méně:
https://www.youtube.com/watch?v=GO57kQxuIwM
Naposledy upravil boldor81 dne 09 srp 2018, 06:57, celkově upraveno 1
MX-5 NC, Mithra edition
Uživatelský avatar
boldor81
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 26
Registrován: 28 črc 2018, 08:29
Bydliště: Praha východ (okolí Kostelec n/L)

Re: MX-5 NC, Mia Mithra

Příspěvekod Cores » 08 srp 2018, 22:30

Remus by mohl mit nekde kapku,ktera ho vic rozezni,alespon ten co jsem ho ocumoval ji mel.

Kazdopadne Mithra je uzasna barevna kombinace,gratuluju !
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků