Jirkova NA 91"

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod Blix » 07 úno 2019, 00:04

Koukám kožený madýlka, hezký, já nakonec dal madla PENN H1195 po 199kč kus.

Jinak pokud potřebuješ prostor tak já udělal:
- tapecy bez obřích madel
- zrušení středového tunelu
- pedály posunul níž - spojka brzda jde nastavit, plyn jsem ohl abych měl za jízdy obě nohy stejně rovně
- ze sloupku řízení sundal takový protikus, prý je tam kvůli airbagu posune to volant hezky nahoru
- z foamectomy mě bolely záda jak pes tak jsem to zas vrátil

Fotky jsou z temné garáže lepší dám k sobě do vlákna až ji někdy vyndám na světlo.
Přílohy
20190125_162551.jpg
20190125_162104.jpg
1991 Mazda Miata (US)
Blix
 
Příspěvky: 73
Obrázky: 1
Registrován: 14 zář 2017, 07:38
Bydliště: Ostrava

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod Jirra97 » 07 úno 2019, 09:57

Blix píše:Koukám kožený madýlka, hezký, já nakonec dal madla PENN H1195 po 199kč kus.

Jinak pokud potřebuješ prostor tak já udělal:
- tapecy bez obřích madel
- zrušení středového tunelu
- pedály posunul níž - spojka brzda jde nastavit, plyn jsem ohl abych měl za jízdy obě nohy stejně rovně
- ze sloupku řízení sundal takový protikus, prý je tam kvůli airbagu posune to volant hezky nahoru
- z foamectomy mě bolely záda jak pes tak jsem to zas vrátil

Fotky jsou z temné garáže lepší dám k sobě do vlákna až ji někdy vyndám na světlo.


Já tím že jsem odsadil volant tak potřebuju už jenom tak 2-3 centimetry a mělo by to být dobré. Středovou konzoli zatím rušit nechci. O víkendu uřežu kus molitanu z podsedáku a při jednom tam hodím výhřev sedačky. Tím že máš výhřev taky, odkud máš natažený přívod ? Maximální proud je tam 11 Amp, tak právě zvažuju odkud to dotáhnout a hodil by se mi nějaký typ.
Jirra97
 
Příspěvky: 54
Registrován: 31 pro 2017, 15:47
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod TeeJay » 07 úno 2019, 10:27

Co se foamectomy týká, důležité je řezat vrstvu ze shora sedáku a ne bouli pod sedačkou zespodu, jinak to vede právě ke zvláštnímu tvaru sedačky a špatně se tam sedí.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod Jirra97 » 07 úno 2019, 10:36

TeeJay píše:Co se foamectomy týká, důležité je řezat vrstvu ze shora sedáku a ne bouli pod sedačkou zespodu, jinak to vede právě ke zvláštnímu tvaru sedačky a špatně se tam sedí.

Jseš si tím jistý? každý kdo to dělal tvrdí, že se má řezat právě ze spodní strany sedáku ta boule... Když řežeš shora, je tam problém s tím potahem a nerovnoměrnou plochou.. Takže jsem si jistý, že se má řezat zespodu..
Jirra97
 
Příspěvky: 54
Registrován: 31 pro 2017, 15:47
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod TeeJay » 07 úno 2019, 10:54

To je zajímavý, každý asi ne, protože já foamectomy taky dělal a tohle netvrdím. :) Dělal jsem foamectomy 3x na své sedačce a 1x na sedačce spolujezdce a jezdím s foamectomy 4. rokem, takže ano, jsem si tím jistý. :) proč 3x na své sedačce? Nejprve jsem lehce seřízl pěnu ze shora, super změna. Podruhé jsem chtěl jít dál, uřízl jsem bouli. To byla katastrofa, byť jsem seděl ještě níž. Potřetí jsem bouli vracel zpět a vyřezával ještě více pěny ze shora.
foamectomy.jpg

Uvědom si, že boule ve spodní části sedačky má tvar U. Když ji uřízneš, stane se to, že se sedák propadne (takže problém s potahem máš tak jako tak, jen to není vidět, dokud na sedačce není váha), průser je, že se propadne nerovnoměrně. Nejvíc se propadne uprostřed, protože uprostřed je ubráno nejvíc hmoty a nejméně na krajích, kde je to nejvíc potřeba. Takže úplně na h.

Řezání boule ze spodu je nejznazší, ale taky nejhorší způsob foamectomy a kdo to prosazuje, by si měl dát zrovna facku, protože to ničí anatomii sedáku.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod Jirra97 » 07 úno 2019, 19:53

TeeJay píše:To je zajímavý, každý asi ne, protože já foamectomy taky dělal a tohle netvrdím. :) Dělal jsem foamectomy 3x na své sedačce a 1x na sedačce spolujezdce a jezdím s foamectomy 4. rokem, takže ano, jsem si tím jistý. :) proč 3x na své sedačce? Nejprve jsem lehce seřízl pěnu ze shora, super změna. Podruhé jsem chtěl jít dál, uřízl jsem bouli. To byla katastrofa, byť jsem seděl ještě níž. Potřetí jsem bouli vracel zpět a vyřezával ještě více pěny ze shora.
foamectomy.jpg

Uvědom si, že boule ve spodní části sedačky má tvar U. Když ji uřízneš, stane se to, že se sedák propadne (takže problém s potahem máš tak jako tak, jen to není vidět, dokud na sedačce není váha), průser je, že se propadne nerovnoměrně. Nejvíc se propadne uprostřed, protože uprostřed je ubráno nejvíc hmoty a nejméně na krajích, kde je to nejvíc potřeba. Takže úplně na h.

Řezání boule ze spodu je nejznazší, ale taky nejhorší způsob foamectomy a kdo to prosazuje, by si měl dát zrovna facku, protože to ničí anatomii sedáku.

Tak jsem sedačku rozebral a zjistil že je bočnice tak roztrhaná, že bude jednodušší domluvit se s čalouníkem na nějaké komplexní opravě... tak se s ním při jednom zkusím pobavit aby to v ploše trochu ubral, abych seděl níž.. Tak uvidíme jak to dopadne..
Jirra97
 
Příspěvky: 54
Registrován: 31 pro 2017, 15:47
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod Blix » 07 úno 2019, 23:19

Výhřev jsem zapojil myslím na zásuvku zapalovače.

Sedadlo by opravdu bylo lepší vzít shora, udělám to až někdy seženu další sedačku nebo molitan. Když to fikneš zespodu je to pak jak sedět v díře, sice jsi fajn níž a sedadlo konečně drží ale mě z toho extra bolely záda a to je pak na zapálení auta. Dost na záda trpím (třeba v novém meganu nevydržím jet vpředu) takže třeba budeš mít jinou zkušenost, jde to vrátit zpět. Nebo můžeš jen vybrat záda tím se posuneš dozadu a níž.
1991 Mazda Miata (US)
Blix
 
Příspěvky: 73
Obrázky: 1
Registrován: 14 zář 2017, 07:38
Bydliště: Ostrava

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod Dacan » 08 úno 2019, 21:04

řežete jen tu část uprostřed nebo i ty bočnice?
Dacan
 
Příspěvky: 149
Registrován: 24 led 2015, 16:18

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod TeeJay » 08 úno 2019, 22:37

Bočnice jsou potřeba, ale jestli máš velkej zadek, tak ti budou vadit taky :D takže ty jsem samozřejmě neřezal, vejdu se pěkně. A prohloubením sedáku při zachování výšky bočnic se boční vedení dokonce zlepší. Ale zkrátka uřízni, sedni a uvidíš.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jirkova NA 91"

Příspěvekod Jirra97 » 25 úno 2019, 19:18

Tak po delší době drobný update, snížení posezu v sedačce hotovo, drobnosti v interiéru taky, takže interiér je v podstatě kompletní a vypadá přesně jak jsem chtěl
53176698_2123238571295614_7066641358626226176_n.jpg

Taky se vyměnily rozvody a všechny oleje, motor po výměně asi běží jak má, takže se to asi povedlo :D
52806662_798568447146918_2550828703986745344_n.jpg

A vzhledem k tomu, že pořád čekám na karosárnu, tak vymýšlím blbosti a dodělal jsem si osvětlení do odrazek v nárazníku.
Jirra97
 
Příspěvky: 54
Registrován: 31 pro 2017, 15:47
Bydliště: Frýdek-Místek

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků