Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod TeeJay » 06 kvě 2019, 14:19

Pokus omyl (trial & error) funguje spolehlivě :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod Cores » 06 kvě 2019, 18:56

Je to jednoduchy. Kdyz ho sundavas,tak ho srovnas presne rovne. Jelikoz bez volantu nejezdis :D nasazeni zpet do spravne polohy jde lehce. Kdyz ho presadis o zub je to znat,ze je krive.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod sluki » 06 kvě 2019, 21:00

Poznacil jsem si fixem rysku jak na volantu tak na tom tisicihranu a pohoda ;)
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod tomybandit » 07 kvě 2019, 11:27

no ja som si to prave nepoznacil, heh moja chyba :)
Ale vcera som ho dal znova dole a od oka ho posunul asi od 2 cm a myslim ze to uz rovno. Uz sa mi ale nechcelo odpojovat bateriu a airbag tak troska opatrnejsie, ale v pohode :D
Diky chalani
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod sluki » 21 dub 2020, 20:25

Dnešní čištění motorového prostoru. Nejprve voda s jarem, pptom pěna ve spreji na mastnotu, nakonec oživovač plastů ve spreji. Nedostal jsem se všude ale vypadá to lépe, moc fajn relax, doporučuju :)
20200421_155937.jpg
Před a po
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod power1000 » 22 dub 2020, 11:15

Hezky to prokouklo :).
Prekvapuje me i ta nadrzka na ostrik :)
NC 2006, LSD, 118kW, 6q
power1000
 
Příspěvky: 35
Registrován: 06 črc 2018, 10:24
Bydliště: Praha

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod sluki » 22 dub 2020, 13:18

Díky, Možná jsem to fotil při jiném světle, tak to vypadá jinak, ale nádobka je čistší taky :) .
Nicméně, letos proběhl opět na začátku jara servis auta, ve zkratce sepíšu i věci, které proběhly minulý rok:

Výměna motorového oleje s filtrem
Výměna oleje v diferenciálu
Vyčištění brzd a nastříkání třmenů a ochranného plechu za kotoučema (černým komaxitem)
Vzduchový filtr
Výměna klaksonu za klaksony z nové Mazdy 6 (vím, je to prkotina, ale starý mi hodně vadil a v situacích, kdy jsem byl nucen troubit, jsem prostě netroubil, protože to troubí fakt směšně a spíš, než jako že na někoho troubím abych ho upozornil, to znělo, že tím někoho zdravím :D :D )
Odpojení ostřikovačů xenonů (to, že stříkají na světla vodu z ostřikovačů je podle mě nesmysl, akorát se tím za*ere celý předek auta a světla to stejně neočistí, ale jako frajeřina pro někoho dobrý :) )
Instalace LED světýlek do prostoru pod nohy řidiče a spolujezdce, zároveň, když už jsem měl sundaný stropní plast, jsem vyměnil žárovku ve stropní lampičce za LED a to stejné proběhlo v kufru a pod zadní SPZ
SPZ jsem následně přilepil pomocí oboustranky, moc se mi to takto líbí
Vyčistil jsem sedačky včetně výplní dveří
Výměna směrových blinkrů v blatnících za čiré bílé
Snížení celého auta o 3,5 cm pomocí kratších eibach pružin
Koupena kratší anténa, myslím že má teď 20 cm cca
Výměna windshottu za vyšší (z IL motorsport) rozdíl je fakt znát
Instalace denního svícení místo zapojení mlhovek - toto si myslím, že je základ pro každé NC s xenony
Koupeny nové koberečky (sice bez nápisu mx 5, ale kvalita provedení super!)
Jako poslední věc, která dopadla zatím bez výsledku, je tempomat. Mám verzi BEZ tempomatu, myslel jsem si, že mi chybět nebude, no jak jedete trip celkem 4500 km Rakousko, IT, SWEIZ atd.. tak ta noha fakt dostala zabrat, takže, hodně jsem pročetl zahraniční forum o dodatečném přidání tempomatu do NC, shrnuto takto:

US verze NC i když jej nemají, stačí dokoupit tlačítka do volantu, brzdový spínač a tempomat funguje (práce na hoďku)
EU verze když jej nemají, musí se natáhnout i nějaká kabeláž k řídící jednotce, což je komplikované a v ČR jsem nenašel nikoho, kdo by to byl schopný udělat. Koupil jsem si tedy aspoň tlačítka v černém provedení s tempomatem, namontoval, vypadá to podlě mě mnohem lépe, než když to obložení volantu bylo stříbrné. Teď ještě aby ten tempomat fungoval že :D :)
Kdyby někdo věděl o někom, kdo má s tímto zkušenost, nějakou radu, cokoliv, budu moc rád za info ;)

1_optimized.jpg
LEDKY v prostoru nohou - foto se původními tlačítky bez tlačítek tempomatu na druhé straně

2_optimized.jpg
SPZ bez rámečku

4_optimized.jpg
vyčištění sedadel

5_optimized.jpg
volant s novýmí tlačítky a ještě nefunkční tempomat

6_optimized.jpg
údržba brzd
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod ReVolte » 23 dub 2020, 08:02

Ten tempomat jsem řešil a pročetl jsem toho hodně a nakonec jsem to ukončil na řídící jednotce. Protože to chce nový svazek kabelů, tlačítka, volantový kroužek, přepinovat ŘJ a senzor spojky. Plus pár menších detailů. koupit tohle všechno na netu je vcelku pálka a ač mi chybí, tak se s tím musím smířit. Ještě je možnost dokoupit dodělávaný non-OEM tempomat, ale to se mi nelíbí.
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 176
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod sluki » 23 dub 2020, 13:38

Ano, mě jde taky jedině o originál, páčku pod volantem prostě nechci..Jako kdybych viděl aspon přibližný návod někde, co kde, jak natáhnout a zapojit, tak by se toho v servisu možná tolik nebáli..ale prostě nemůžu nic najít, kromě toho, že je třeba natáhnout kabeláž k ECU. Volal jsem dnes do Guru, řekli, že s tím zkušenost nemají.
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod ReVolte » 23 dub 2020, 15:12

Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 176
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků