Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod sluki » 04 úno 2019, 23:47

Ahoj všem, po roce a něco jsem se rozhodl, že taky založím téma o své MX-5ce. Je to moje první auto, které nabízí vyloženě sportovní svezení, takže ze začátku jsem byl úplně hotový, no a to jsem doteď :) Můj největší problém spočíval v tom, že mám 193cm a nikdy jsem v MX-5 neseděl, tímto patří velké díky jbilymu, který mi umožnil se svézt a dokonce si zařídit. Nad hlavou mám ještě asi 10 cm místa, takže pohoda, začal jsem vybírat.

Brouzdal jsem po mobile.de a autoscout.de skoro třičtvrtě roku každý den, než jsem našel přesně co jsem chtěl. Už jsem chtěl slevit z nějakého požadavku a že prostě přežiju třeba slabší výbavu, nebo jinou barvu, ale nakonec se to povedlo. Nejhorší na všem bylo, domlouvat se s němcem po telefonu, který uměl anglicky opravdu pár slovíček (já německy vůbec). Jeden den mi řekl, že auto mám zarazervované a že si pro něj mohu přijet. Další den jsem mu volal, abych se ujistil, že jet do Hamburku 8 hodin nebude ztráta času, mi řekl, že bohužel už je auto prodané, že jsme si nerozuměli, to jsem myslel, že je pro mě konec :D nakonec jsme se domluvili přesněji přes mail a pochopil, že auto opravdu chci a jedu až z Ostravy :) Dvoulitr, 6kvalt, plná výbava, černý vnitřek, modrá metalíza (ta barva mě úplně očarovala), hardtop, i když hodně lidí tady na foru psalo, že plátno je plátno, já si stojím za tím, že pevná střecha je pevná střecha :) každopádně jsem ji chtěl kvůli vetšího ticha v kabině a především se mi to auto líbí mnohem více s pevnou střechou a poslední podmínku jsem si stanovil malý nájezd kilometrů. Líbila se mi i facelift verze, i když ta byla finančně trochu jinde, ale hlavně díky tomu, že tam dali výškově stavitelné sedadlo řidiče, tak už bych asi hlavou dřel o strop :)


Je to rok 2007, přivezena byla z Hamburku po první majitelce s nájezdem 44 000 km, mám celou servisní historii a paní (ano paní :) ) s ní opravdu najela přes 5 000km ročně. Auto jezdilo celou dobu do autorizovaného servisu, který auto i prodával.



Provedené ,,úpravy,, od koupě:

doděláno denní svícení
koupena kratší anténa a vyšší větrná clona
18-ti palcová kola s pneu 225/35 (ty jsem měl vyhlídnuté ještě před koupí auta)
snižení o 30 mm (auto bylo nesmyslně vysoké, komfort zůstal stejný, ovladatelnost se podle mě ještě zlepšila a vzledově je to pecka)
cobalt výfuk (ano, půlka lidí tu s ním má problém, druhá půlka ne :D mě vyhovuje, myslím, že toto auto potřebuje aspoň trochu být slyšet)

222.jpg

1.jpg

3333.jpg

55.jpg
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod Tomin » 05 úno 2019, 00:37

Takže auto po frau? To muselo být vevnitř asi spousta krámů, co? :D Ne, vážně - máš ji mimořádně pěknou! Neduh HTéček je, že trpí na optickou nadváhu zadku. Ale těmi většími koly si to celkem elegantně vrátil do normálu. Fakt paráda!!! (Ostrava, takže tři rozkazníky)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod McLenin » 05 úno 2019, 09:43

Gratulujem ku kúpe! Tiež som v dobe výberu rozmýšľal aj nad PRHT ale vyhrala klasika.
Veľa štastnych kilometrov ti prajem a nech robí len radosť.
97 NA 1.8
McLenin
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 lis 2017, 13:17

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod cafe-racer » 05 úno 2019, 10:16

Ty kola tomu moc sluší, dobrá práce.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod tomybandit » 05 úno 2019, 11:05

Auto vyzera paradne. Vidim ze sa stale daju najst s malym nabehom. Moje NC 2006, sice do prevadzky bolo dane 2008 malo nabeh 19 tisc :)
Nad tymyto Spraco som aj ja premyslal. Velmi sa tam hodia ;)
Cobalt mam aj ja, huci slusne, na moj vkus by mohol este viacej. Jeho problem je v kvalite spracovania, ta je fakt mizerna.
Inak som ani nevedel ze facelift mal vyskovo nastavitelne sedadlo.

Uzivaj si ;)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod sluki » 05 úno 2019, 21:24

Tomin: Něco málo se po ní uvnitř našlo, ale nic vážného :) Spíš jsem měl strach, jak na tom bude spojka atd, kupodivu vše jak má být. Nechtěl jsem, aby to na těch větších kolech bylo nepohodlné, abych z každé jízdy nebyl vydrncaný, tvrdší to určitě je, ale nepřijde mi to jako velký rozdíl oproti originál 17-kám (které pořád mám). Původně jsem si koupil mezipodložky, pro vyplnění blatníků (aby kolo bylo zárověň s blatníkem), jenže bych musel řezat štefty, protože mezipodložka nedoléhala, navíc i na anglických forech psali, že mezipodložky jsou větší zátež na ramena atd..celkově na podvozek, tak jsem se na to vykašlal a koupil s diskama i širší gumy a bylo hotovo :)

McLenin, cafe-racer: díky kluci, auto mi dělá radost i přesto, že teď stojí v garáži :D
tomybandit: 19 tisic to je skoro funglovka :) ano, taky jsem vůbec nevěřil, že deset let staré auto může mít najeto tak málo. Ano, jen je třeba být opatrný u patníků (protože hrana disku není tak krytá gumou, jako u menších 17-tek) to vždycky obrečím když to někde odřu :| :) Kvalita zpracování mi přijde v pohodě, sice žádný zázrak, ale ano na zahraničních forech píšou, jak jim výfuk rachotí při otáčkách a že kvalita nic moc. Ještě jsem uvažoval nad svody, je to sice dost peněz, ale zajímalo by mě, zda se zvuk ještě změní, mělo by s tím přijít i pár koní navíc, ale to poznat nepůjde.

Co mi na autě po čase dost vadí, je špatný výhled vzad, ať už s nataženou střechou, nebo bez, prostě dozadu špatně vidím a ve tmě je to úplně konec :) Možná to tak mám jenom já, nevím. Budu to asi řešit zadníma senzorama, ale nechce se mi moc vrtat do nárazníku, pak lakovat atd. Máte někdo zkušenost jak fungují ty aftermarket senzory? Zda se na to dá dobře spolehnout?
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod Cores » 05 úno 2019, 22:02

Stormy blue je na slunci neuvěřitelá,mám jí taky, páč to byla moje vysněná barva.

Tu mojí měla i ženská a jsou tam nějaký noname senzory. Fungujou obstojně,ale nesmim se trefit mezi senzory na úzkej sloupek :D Sám bych je tam nedal,spíš je ani nepoužívám.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod tomybandit » 06 úno 2019, 11:04

Sluki k tomu Cobaltu, zvuk je uzasny, pre mna by mohol byt este viacej. Mam s nim najazdene 500km trasy po dialnici a v poho. S hardtopom ho nepocut zvonku akoby iba hucal v kabine. S platenou skoro to iste. Bez strechy je to pecka hlavne brdzdenie motorom alebo podzemne garaze heh :D
Ten zvuk mala mat MX5 ako standard a potom by som ho vymienal za este hlucnejsi :)
Kvalita hned na zaciatku mi odtletela tycka ktora drzi vyfuk na pravej strane, este ze to drzalo na jednej. Ale to pisali aj na UK forach ze sa im to stalo a typek aj co mi to zvaral povedal ze to odflakli, ale je to tym ze je tam rura zle zahnuta a nevedeli sa tam dostat zo zvarackou, ak on mal problem. Dalsia vec hrdza ktora sa objavila uz po roku na vyfuku ma dost sokla.
Vyhlad do zadu je otrasny. Este ako teen som cital clanok ze ako cuvat s Lambom Countach ze si vysadnes z auta von a pozeras, tak mi to bolo smiesne a teraz robim nieco podobne. Ak parkujem tak otvorim dvere a vystrcim hlavu a pozeram do zadu :D
https://www.youtube.com/watch?v=Iz72xOxKSwg
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod sluki » 06 úno 2019, 21:21

Jo ta barva pro mě byla jasná volba, proto jsem tak dlouho vybíral a čekal až se objeví. Akorát se chystám to nechat někde pořádně vybrousit a přeleštit, protože jsou tam některé fleky, hlavně na kapotě jakoby od mastnoty ale nejde to dolů, nárazník vzadu taky poškrábaný, zase ale když to bude tip top, tak mi bude líto každého nového škrábance a furt to budu sledovat :D Uvidím no, senzory zatím asi řešit nebudu, dostal jsem sice od bývalé přítelkyně Valeo senzory, nicméně není teď ani kdy se tomu pověnovat.
Ano s nataženou střechou to uvnitř ale dost duní při dálniční rychlosti :) což mi ale nevadí. Přesně v podzemkách nebo tunelech si to užívám :) to je paráda. S tou rzí to mám stejné, zespoda jsou kapky rzi, divil jsem se, asi není nerez jako nerez. Za ty peníze ale podle mě stojí, časem stejně asi zkusím něco jiného.
Nejhorší je, že si každý myslí, jak se s tím musí dobře couvat a že to je krátké to auto atd, když couvám já pomaličku, tak si musí lidi ukazovat na mě :)
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Sluki 2.0 NC Blau Metalic

Příspěvekod TeeJay » 06 úno 2019, 23:43

sluki píše:Nejhorší je, že si každý myslí, jak se s tím musí dobře couvat a že to je krátké to auto atd, když couvám já pomaličku, tak si musí lidi ukazovat na mě :)

To takové NA a NB tímhle problémem netrpí :)

Jinak nerez normálně koroduje, že nerez nekoroduje je mýtus. Je to jen ocel s příměsí chromu a čehosi, co korozi zpomaluje. A také máš pravdu v tom, že jsou různé typy nerezi - je na to spousta norem. Cobalt zrovna kvalitou neoplývá, ten na NC obzvlášť, ale za ty peníze je to dobré. A když se někde obejví flíček, dá se hrubším leštěním zbrousit výfuk bude opět na nějakou dobu bez koroze :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků