MatoM - 2002 NBFL Sportive

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

MatoM - 2002 NBFL Sportive

Příspěvekod MatoM » 18 bře 2019, 21:42

Môj prvý kontakt s MX-5 sa odohral niekedy v roku 2004 v Need for Speed: Underground. Celú hru som dohral s modrou MX-5 NB, na čo som následne zabudol. Potom som sa prestahoval do Prahy, študoval, zacal pracovat a šoféroval som iba veľmi príležitostne.
Niekedy koncom roku 2017 som začal zľahka rozmýšlat nad kúpou nejakého auto. A keďže to namalo byť auto, ktoré vyslovene potrebujem, tak nemuselo byť ani veľké ani praktické. Po pár mesiacoch sa moja predstava ustálila na MX-5 NB, pretože druhá generácia sa mi vždy páčila najviac (to bude tá stopa NFS Underground). Postupne som prešiel z nezáväzného sledovania inzerátov po vcelku intenzívne hľadanie. Na tretí pokus sa mi podarilo kúpiť čiernu NBFL 1.9 Sportive z roku 2002 z Nemecka. STK a emisnú absolvovala iba s poznámkou, že pravá predná hmlovka je zahmlená, bez vplyvu na funkciu.

ImportFront.jpg

ImportBack.jpg

ImportInterior.jpg


Nájazd bol tesne nad 94 000. A je vidieť, že Mazda už prekonala nejaké úpravy - svetlá, smerovky, koncák, pružiny. Som fanúšik viac sériového vzhľadu, takže zadné svetlá a smerovky sú naspäť originál. Disky tiež, nie sú podľa môjho gusta, takže sa s nimi rozlúčim.
Po dovoze som pred zimou stihol najazdiť pár sto km. Takže si zvykám na auto aj na manuál. Za posledných desať rokov som jazdil málo a aj to málo na automate. Ale povedal som si, že ak si mám obnoviť manuálne radenie, tak MX-5 je dobrá cesta. Jazdiť s autíčkom ma baví a teším sa na koniec zimy. Nahodil som síce zimáky, ale prešiel som na nich dohromady tak 20km a potom som už nemal srdce ťahať auto vonku.
Aj za ten krátky čas som stihol z Mazdy dočasne spraviť Ikea dodávku
Stehovak.jpg


Doteraz som zvládol spraviť iba drobnosti. Parkovačky vpredu a osvetlenie značky niekedy po jazde poblikávali. Preveril som žiarovky a boi tam tieto ledky, ktore zjavne nemali dobry kontakt. Tak som ich vymenil. Vpredu normálne žiarovky, vzadu LEDky ale so správnou päticou a blikanie je preč.
LEDBulbs.jpg


Pozrel som sa ešte na zašle kryty B-stĺpikov. Skúšal som ich vyčistiť (vodou, čistiacimi prípravkami, čo boli po ruke aj leštiacou pastou), ale žiadny efekt. Na fotke je vľavo pôvodný vzhľad, vpravo je ešte mokrý kryt. Vyzerá nádejne, ale po vyschnutí sa ukázalo, že čistenie nemá žiadny efekt.
BPillarOrig.jpg

Nakoniec som ich prešiel čiernym sprejom na kožu. Výsledok je možno tmavší odtieň než originál, ale celkovo to vyzerá lepšie než predtým.
BPillarPainted.jpg
MatoM
 
Příspěvky: 8
Registrován: 15 úno 2019, 21:25

Re: MatoM - 2002 NBFL Sportive

Příspěvekod Mejra » 19 bře 2019, 17:38

Velmi dobrá volba, pěkné auto, tak ať dobře slouží.
Mejra
 
Příspěvky: 65
Registrován: 17 kvě 2017, 21:43

Re: MatoM - 2002 NBFL Sportive

Příspěvekod MatoM » 07 lis 2021, 12:43

Po dlhej dobe update :)
Mazdička stále slúži a dosahuje milníky na počítadle:
Odo_100000.jpg

Odo_101010.jpg


Čas od času dostane trochu servisu. Pravidelnú prehliadku každý rok a nepravidelne:
Máj 2019 - výmeny náplní (motor, prevodovka, diff) a filtrov (olej, palivo), nové sviečky.
December 2019 - nové tesnenia a izolácia radiacej páky. Vyčistenie mlhoviek, na fotke je porovnanie pred a po
FogLights.jpg

December 2020 - rozvody a vodná pumpa
MatoM
 
Příspěvky: 8
Registrován: 15 úno 2019, 21:25

Re: MatoM - 2002 NBFL Sportive

Příspěvekod MatoM » 07 lis 2021, 12:47

Na záver sezóny som posunul refresh interiéru. Ten zažal už pred sezónou novým obšitím volantu a radičky (pôvodný stav sa už nedal zachrániť). Teraz je to doplnené sukničkami radičky a ručnej brzdy (Jass Performance) a prešívaným obloženim (Carbon Miata)
ParcelShelf.jpg

Driver1.jpg

CenterConsole.jpg
MatoM
 
Příspěvky: 8
Registrován: 15 úno 2019, 21:25

Re: MatoM - 2002 NBFL Sportive

Příspěvekod PavelS » 08 lis 2021, 09:31

Velká paráda...!
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: MatoM - 2002 NBFL Sportive

Příspěvekod Robo96 » 08 lis 2021, 10:44

moc pekne, to tom quilted sete do interieru pokukujem tiez, ale s modrym sitim sa nerobi, rozmyslam, ze oprasim masinu a vyrobim to sam :D
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08


Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků