Handisova 1,8 NB FL

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Handisova 1,8 NB FL

Příspěvekod handis » 22 bře 2020, 23:14

Ahoj,

Dlouho jsem přemýšlel jak si zpříjemnit dnešní koronavirové dny a dostal jsem nápad  podělit se s Vámi o svojí radost kterou jsem si udělal ke konci minulého roku a tím jsem se zařadil zpět mezi komunitu ( puvodní mx5 jsem musel před lety prodat  ).

Vybíral jsem delší dobu a to jak v ČR, tak i zahraničí ( primárně BE,NL, sever Francie a severozápad Německa ). Jako musím říct že není sranda najít auto které by se líbilo, byly v pořádku, nebylo předražené…

Nakonec jsem čirou náhodou sehnal tohle… je to 1,8 NB FL Sportive v myslivecké zelené. Akce to byla opravdu rychlá – v sobotu večer se to objevilo na netu a v pondělí večer jsme si už plácli…

Inu k autu – musím opravdu uznat že jsem měl doslova kliku ( teda doufám že mi teď někdo nenapíše že auto zná a že je svařené ze tří , nicméně pro ty kdo by ho opravdu znaly tak vím že se opřelo v Mostě do svodidel )… nejenom že je to přesně specifikace kterou jsem hledal, ale i předchozí majitel se o to auto dost staral a dal mu náležitou péči a posunul ho o velký kus dál. Nechápu co ten frajer dělá, ale měl tohle, Celicu, Evo ( tož auta na zábavu ) a jako civilní měl Cupra ST… mno někdo se má 

Ale abych se vrátil zpět… předchozí majitel rozhodně nešetřil a provedl na autě pár velice zajímavých úprav… co se týče té „klasiky“, tak byly udělané nové nosníky a při té příležitosti šly všechny ramena, nápravnice atd. do komaxitu. Vše dělané v Guru v Praze… mno a teď „vylepšení“ – auto má nové B6 tlumiče, fungl nové brzdy a desky, stejně tak i kola Team Dynamics. Závěrem to úplně nejlepší a to že z auta byl vytažen původní Torsen a nahrazen LSD od KAAZ + vyměněn stálý převod kde je nově 4,57 od MFactory. Poté nějaké „drobnosti“ jako Nardi torino volant + hlavice řadící páky, nová koncovka výfuku + vykuchaný kat, otevřené sání, vykuchaný pojezd od sedačky ( snížení posezu ) atd.

Musí říct že auto mě neuvěřitelně baví, především kombinace LSD KAAZ a stálého převodu 4,57 je fakt pecka…

Co se týče mého dalšího směřování, chtěl bych udržet nastolený trend předchozím majitelem… čili svatý grál místních podvozků  od MiesterR je na cestě ( jezdí to hodně lidí, hodně lidí si to chválí… asi existuje něco lepšího, ale prostě pro začátek půjdu do ověřené variaty ). Zároveň je na ceste CoolantReroute od SkidNation. Koronavir mi bohužel oba balíčky někde po cestě zdržel, tak se uvidí kdy co dojde  Mám ještě poptaný rollbar a uvažoval jsem o Toyo R888R na okruhové blnutí, ale to je vzhledem k dnešním dnům ve hvězdách…

Tím bych ukončil dnešní referát a od teď každý za své… 

90851748_754052078462746_2393505336129486848_n.jpg

90735697_150202982925946_5723597521729617920_n.jpg

90551945_864184314054430_3617331540997963776_n.jpg
handis
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 14:36

Re: Handisova 1,8 NB FL

Příspěvekod jarka » 24 bře 2020, 10:18

Á Hasova mx-5, dobrý kup - gratuluju a vítám mezi 4,57 převoďákama :) - v kombinaci s 6q to je pro tenhle výkon optimální a konečně to auto aspoň trochu jede. Jinak byl jsem zrovna v Mostě, když to tam poničil a viděl jsem to hned po a co si tak matně vzpomínám, tak to nebylo nic strašnýho (kolo, rameno, tyč řízení).
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Handisova 1,8 NB FL

Příspěvekod Renee » 24 bře 2020, 11:41

Řešíte u toho převodu nějak tachometr? Dokud se bavíme o sériových převodech, vždycky se to kolečko dá snadno nahradit aby ukazoval správně, jak to je vyřešené u těchto sportovnějších převodů?
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Handisova 1,8 NB FL

Příspěvekod jarka » 24 bře 2020, 13:26

Tak nějak od oka si zjistím 50,90,130 - odpovídá to cca (60,100, 145) a dál to neřeším - ale mám tam kolečko z oem 4,3 převodu.
PS: obec striktně dodržuju - nejsu magor, abych někde někoho chtěl sundat a na okresce tam kde vidím jedu jak se cejtím.
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: Handisova 1,8 NB FL

Příspěvekod handis » 24 bře 2020, 13:49

Renee píše:Řešíte u toho převodu nějak tachometr? Dokud se bavíme o sériových převodech, vždycky se to kolečko dá snadno nahradit aby ukazoval správně, jak to je vyřešené u těchto sportovnějších převodů?


Je bud moznot co psal kolega níže - odečíst si offset ( mě to dělá cca. 30km/h ), potom jsem sehnal ještě čidlo na víc a pohrávám si s možností 3D tisku kolečka. Dá se to ještě udělat elektronicky, že prostě vrazíš mezi čidlo a tachak takovou krabičku a nastavíš tam procentuální offset. Na nic lepšího jsem zatím nepřisel a díky svojí lenosti zatím jezdím variantu č.1. :D
handis
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 14:36

Re: Handisova 1,8 NB FL

Příspěvekod handis » 24 bře 2020, 13:51

jarka píše:Á Hasova mx-5, dobrý kup - gratuluju a vítám mezi 4,57 převoďákama :) - v kombinaci s 6q to je pro tenhle výkon optimální a konečně to auto aspoň trochu jede. Jinak byl jsem zrovna v Mostě, když to tam poničil a viděl jsem to hned po a co si tak matně vzpomínám, tak to nebylo nic strašnýho (kolo, rameno, tyč řízení).


tak to jsi mě teď trochu potěšil ;) jinak foto jsem viděl - jak říkáš kolo ( opraveno ), rameno nové... nebylo to nic hrozného... samozřejmě každý by chtěl voňavku za pár korun, ale celkově mi to od něho přišel dobrý kup... tak snad nebudu litovat :D
handis
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016, 14:36


Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 72 návštevníků

cron