Vrana's NC

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Vrana's NC

Příspěvekod riderhenry » 19 srp 2011, 18:27

Jak me merzi, ze to letos MX-5 zase nevyjde... :( zavidim! :x
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Vrana's NC

Příspěvekod petr007 » 20 srp 2011, 08:47

Zdravím, pěkný výlet. Na Brači to muselo být s mazdičkou super ;)
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: Vrana's NC

Příspěvekod vrana » 24 bře 2013, 14:59

Rad bych se s vami podelil o zajimou situaci do ktere jsem se dostal, kdyz jsem tento tyden zasel se svoji MX-5 na technickou kontrolu, protoze jsou to prave dva roky, co jsem si ji privezl z Nemecka. Po technicke strance je auto v poradku, ale presto jsem "dostal technickou" jen na mesic. Duvodem jsou rozdilne hodnoty nejvetsi pripustne technicke hmotnosti a nejvetsi pripustne hmotnosti na predni a zadni napravu na vyrobnim stitku na aute a ve velkem technicaku. Docela me to prekvapilo a tak jsem zacal zkoumat, kde se spatna hodnota vzala. Puvodne jsem podeziral ze chyba nastala na uradech v Cechach pri vydavani ceskych dokladu pred dvema lety. Prosel jsem tedy vsechny papiry, ktere jsem predkladal na prihlasovaci technicke kotrole a na mestskem urade, ale tam jsem zadne rozdily nenasel. Do ceskeho technicaku se tato cisla dostala z dokumentu od vyrobce. Tenhle papir jsem dostal k autu, kdyz jsem ho kupoval. Nevim, jak se presne jmenuje, ale je tam VIN kod auta a vsechny technicke parametry vozu a pamatuji, ze jsem ho predkladal v Cechach. Je sice prelozen do nemciny, ale byl vydany a je podepsany tovarnou Mazda. Kontaktoval jsem tedy ceskeho importera Mazdy a na infolince mi okamzite dali telefonni cislo na spolecnost http://www.scc-cz.com/, ktera pro ne tyto veci resi. Velice ochotny pan me do jednoho dne overil, ze tato, pry "velice ojedinela", chyba opravdu nastala u vyrobce a slibil mi, ze do tydne vykomunikuje s Mazdou reseni. Bud pry dostanu na auto novy stitek a nebo dokument se spravnymi hodnotami. Za toto jednani mu samozrejme musim zaplatim. V kazdem pripade jsem zvedavy, jak to dopadne!

Od technika na technicke kotrole jsem se dozvedel, ze stitky se musi kontrolovat uz pry asi jeden rok a ze to je narizeni ministerstva dopravy.
Uživatelský avatar
vrana
 
Příspěvky: 130
Registrován: 31 bře 2011, 11:17
Bydliště: Praha

Re: Vrana's NC

Příspěvekod Pavel260 » 24 bře 2013, 16:10

ten ochotny pan byl urcite p. plesinger, taky s nim mam dobre zkusenosti :)

tak at se to vyresi ;)
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Vrana's NC

Příspěvekod Koby » 24 bře 2013, 16:29

To je teda věc s tim štítkem... blázni...

Jinak držím palce, ten papír se jmenuje COC list
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Vrana's NC

Příspěvekod hroche » 24 bře 2013, 17:01

to je dobrý za to že v mazdě udělaly chybu budeš platit ty. já když zjišťoval jakou eko normu plní moje NAčko tak si za to řekli 1400 jen pro porovnání v dekře za to chtěli 1000.
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Vrana's NC

Příspěvekod vrana » 24 bře 2013, 17:59

Pavel260 píše:ten ochotny pan byl urcite p. plesinger, taky s nim mam dobre zkusenosti :)

J, myslim ze to je on a jeho jednani a ochota jsou opravdu nevidane.

Koby píše:To je teda věc s tim štítkem... blázni...

Jinak držím palce, ten papír se jmenuje COC list


Diky Koby, taky mi to prijde prehnane a spise buzerace uredniku.


hroche píše:to je dobrý za to že v mazdě udělaly chybu budeš platit ty. já když zjišťoval jakou eko normu plní moje NAčko tak si za to řekli 1400 jen pro porovnání v dekře za to chtěli 1000.

Taky pocitam, ze to budou radove podobne cifry a rad je za to dam, abych to mel v poradku a mohl bezstarostne jezdit. Nic jineho mi vlastne ani v tuhle chvili nezbyva. Pokud bude dobre stitek, tak asi budu muset jeste nechavat predelavat doklady.

Dam pak vedet, jak to dopadlo...
Uživatelský avatar
vrana
 
Příspěvky: 130
Registrován: 31 bře 2011, 11:17
Bydliště: Praha

Re: Vrana's NC

Příspěvekod PavelS » 24 bře 2013, 18:39

Já bych to neviděl úplně jako buzeraci...je to prostě jeden z chabých pokusů jak se bránit podvodům s registrací - vzhledem k našemu "systému" nic neřešící bohužel, ale nemyslim, že bych za to úřady nějak hanil. (tak a teď se jako zastánce poctivých STK budu bát se štítkem za rok :lol: )

Držim palce, snaž se bejt asertivní a z Mazdy něco vydupat když je to jejich chyba...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Vrana's NC

Příspěvekod vrana » 24 bře 2013, 19:19

PavelS píše:Já bych to neviděl úplně jako buzeraci...je to prostě jeden z chabých pokusů jak se bránit podvodům s registrací - vzhledem k našemu "systému" nic neřešící bohužel, ale nemyslim, že bych za to úřady nějak hanil. (tak a teď se jako zastánce poctivých STK budu bát se štítkem za rok :lol: )

Držim palce, snaž se bejt asertivní a z Mazdy něco vydupat když je to jejich chyba...


Ahoj Pavle,
beru to celkem sportovne, protoze verim ze se na konec vse dovede do spravneho stavu. S tim, ze to takhle poctive STK kontroluji, asi taky nakonec souhlasim, nejaky smysl to snad ma. Skoda jen, ze na to nenarazili uz pred dvema lety, kdyz jsem to auto privezl.

Myslis, ze ma smysl se obracet na Mazdu s zadosti o nahradu?

PS: Pri podzimni navsteve kamaradu z Brna jsem tam asi zahledl Tvoje NC... Stalo tam na ulici zapadane listmi.
Uživatelský avatar
vrana
 
Příspěvky: 130
Registrován: 31 bře 2011, 11:17
Bydliště: Praha

Re: Vrana's NC

Příspěvekod PavelS » 24 bře 2013, 19:32

Já bych to zkusil nejdřív na toho pana Plesingra - ať si to s Mazdoou vyříděj, nebo bych uhodil na Mazdu se žádostí o kompenzaci nákladů... Za mailovou a telefonní smršť nic nedáš :)

Asi? Moje nejde snadno zaměnit... :twisted: :) Teď je na prodej - viz thread s inzerátama...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků