Le Mans 2014

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod IvanGS » 09 kvě 2014, 14:20

To já taky rád vytáhnu auto nebo motorku a na závody jako je Brno, Most, 300 zatáček apod. už nejezdím. Ale Le Mans - to je něco úplně jiného a nemyslím že se to dá srovnat. Kdybych byl fandou F1, určitě bych se rád podíval na nějakou velkou cenu i kdybych měl bůhvíjakého sporťáka v garáži, ta akce má svou atmosféru, vzrušují Tě zvuky, chvění, známé osobnosti. Já miluju Le Mans a vždycky jsem chtěl tam, kde Steve McQueen jezdil a natáčel svůj film, kde Jacky Ickx tolikrát trumfoval, kde jezdily největší legendy motorsportu, v roce 1955 došlo k největší havárii nebo se v r.1999 vznesl do vzduchu Mercedes. Chci si - možná - sáhnout na ta úžasná dnešní auta i na ta legendární historická, která mne přitahují snad i víc...
Být tohohle účastníkem a jet na motorce do Alp nebo si s Mazdou užívat zatáčky, jsou dvě věci, které si u mne nekonkurují:-)
Přílohy
1970-1-1.JPG
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod notabenex » 09 kvě 2014, 15:29

IvanGS píše:To já taky rád vytáhnu auto nebo motorku a na závody jako je Brno, Most, 300 zatáček apod. už nejezdím. Ale Le Mans - to je něco úplně jiného a nemyslím že se to dá srovnat. Kdybych byl fandou F1, určitě bych se rád podíval na nějakou velkou cenu i kdybych měl bůhvíjakého sporťáka v garáži, ta akce má svou atmosféru, vzrušují Tě zvuky, chvění, známé osobnosti. Já miluju Le Mans a vždycky jsem chtěl tam, kde Steve McQueen jezdil a natáčel svůj film, kde Jacky Ickx tolikrát trumfoval, kde jezdily největší legendy motorsportu, v roce 1955 došlo k největší havárii nebo se v r.1999 vznesl do vzduchu Mercedes. Chci si - možná - sáhnout na ta úžasná dnešní auta i na ta legendární historická, která mne přitahují snad i víc...
Být tohohle účastníkem a jet na motorce do Alp nebo si s Mazdou užívat zatáčky, jsou dvě věci, které si u mne nekonkurují:-)


Amen. Jedu kvůli atmosfere a lidem okolo. :-)
MX 5 NC 2.0dead->2.5 2014 / Special Force Turbo GT3071R // 3" Enthuza // ID 1000ccm // ACT HD Xtreme // Ohlins DFV + RX 8 sways + IL braces // Carbotech XP 10/8 // Federal FZ - 201 + ENKEI RPF1 17x9
notabenex
 
Příspěvky: 233
Obrázky: 0
Registrován: 04 dub 2013, 20:54

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod cafe-racer » 10 kvě 2014, 09:09

Jojo, naprosto chápu proč tam jedete... jen nabízím vysvětlení proč se třeba nikdo Ivanovi nepřihlásil.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod IvanGS » 10 kvě 2014, 10:47

Jede tam spousta Čechů, dokonce tam jedou zájezdy. Já měl jet s Drákulou, ale ta si bohužel v nové práci nemůže vzít na týden volno, tak jsem zůstal sám. Chápu, že je to trochu na poslední chvíli, ale doufal jsem, že na tom bude někdo jako já a využije příležitosti bez ohledu na překážky. No, mám rozhozené sítě i jinde ale tady jsem čekal úspěch... :)

Až mít místo nebudu, napíšu to sem, do té doby mám volno.
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod IvanGS » 10 kvě 2014, 19:34

Změna - odjezd až ve středu, stačí tedy o den méně dovolené...
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod IvanGS » 10 čer 2014, 11:34

Tak dnes v noci odjíždíme, 4 lidi v jednom autě, nikdo odsud... Pro Pavla 260 počítám s drobným suvenýrem (když se o něj tak pěkně přihlásil) :D .
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod dopr » 13 čer 2014, 08:14

Tak si to poradne uzijte! :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod IvanGS » 17 čer 2014, 11:24

Jsem zpět. 5 nejnáročnějších a zároveň nejúžasnějších dnů v mém životě, rozhodně tam ještě pojedu. Viděl jsem současné auta i legendy jako Ford GT40, Porsche 908/917/935/962..., Ferrari 512S (které objelo jedno kolo, řízené Fernandem Alonsem), viděl jsem Formule 1, stál kousek od legend jako Derek Bell či Jacky Ickx, Tom Kristenssen či několika bývalých pilotů Formule 1.. Chodil jsem přímo po trati a jezdil po ní autem (mezi tréninky je její část otevřená pro běžný provoz, jsou to normální okresky). Prošel jsem skoro celý okruh, viděl auta závodit ve dne i v noci, poznával místa z legendárního filmu Le Mans. Úžasné to bylo večer a v noci, když jsme byli v zatáčkách Indianopolis a Arnage, auta jezdila 10 metrů od nás a ve tmě jim svítily brzdové kotouče. Nebo na rovince za zatáčkou Mulsanne, kde se kolem nás řítila rychlostí 300 km/h. Byl jsem na pátečním defilé jezdců v centru města Le Mans, velkolepá tříhodinová akce.
Závod byl dramatický, ale to asi víte. Zpočátku s pořadím zamíchaly dvě dešťové přeháňky asi hodinu po startu a pak poruchy favoritů a střídání ve vedení až po další vítězství Audi. Moc lidí jim nefandilo, většina fanoušků tam byla kvůli Porsche, které se vracelo s hybridem 919. Pak tam bylo hodně fandů Toyoty, která si po letech už prý zasloužila vyhrát, nicméně Audi všem vypálilo rybník. Nebylo nejrychlejší, ale zajíždělo vyrovnané špičkové časy a jelo spolehlivě. Jedno sice odpadlo po havárii na začátku závodu, ale další dvě neměla větší problém a když, velmi závady rychle odstraněny, musím uznat, že touto vyrovnaností si Audi vítězství zasloužilo. Ale zasloužila by si ho i Toyota, po startu bylo č.7 absolutně nejrychlejší, č.8 mělo v dešti havárii, ale podařilo se ho opravit a cca z 50. místa zahájilo obrovský stíhací závod aby nakonec skončilo na bedně, Toyota č.7 bohužel nedojela, jinak by byla asi jasným vítězem. Porsche nebylo ani nejrychlejší ani nejspolehlivější, resp. spolehlivě jely skoro celý závod, aby pak během 10 minut oba vozy silně zpomalily, zmizely v depu a jen na poslední kolo vyrazilo č.14 na trať. Pěkným gestem konkurence bylo, že ho nechala projet cílovou páskou hned za dvojicí Audi.
Akce se zúčastnilo neskutečné množství lidí, kteří to pojali jako jednu velkou show. Kemp byl zaprášený, sprchy a WC nestíhaly, ale přesto to byl jeden obrovský několikadenní mejdan s ohňostroji, muzikou, jídlem a pitím, každá parta si to užívala jinak. Zajímavým, trochu i paradoxním kontrastem k zaprášeným stanům byla auta, také postupně mizící pod nánosem prachu, zaparkovaná vedle nich - spousta Porsche, Mercedesů, BMW, Lotusů, Aston Martinů ale i Bentley nebo Rollce Royce, kousek od nás byl vedle stanu zaparkován TVR Tuscan...
Obtížné bylo odolat stovkám stánků se suvenýry, oblečením atd. Bylo jasné, že Steve McQueen a barvy Gulf jsou nesmrtelnou legendou, vše bylo ale hrozně drahé. Nicméně tričko, čepice, šňůra na krk nebo vzácná kniha Steve McQueena o natáčení filmu Le Mans jsou moje, stejně tak jako kolekce zálohovaných kelímků od piva s potiskem s motivy závodu.
Super bylo, že zastoupena byla i Mazda MX-5, důvodem bylo 25. výročí jejího vzniku. V pátečním defilé ve městě jelo v průvodu asi 8 MX-5 (2 nějaké pohárové a zbytek civilní, všechny generace) a stejná auta pak objela slavnostní kolo v sobotu před závodem. V muzeu jsem viděl repliku slavné Mazdy 787 č.55, části karoserie stejného vozu jsme viděli i v depu vozů sk.C, takže byla přítomná, ale v závodě "céček" nejela, možná kvůli technickým problémům, škoda...
Pokud by vás cokoliv zajímalo, ptejte se, postupně přidám pár fotek...
Naposledy upravil IvanGS dne 17 čer 2014, 11:38, celkově upraveno 1
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod spoofan » 17 čer 2014, 11:28

Krasny report a myslim, ze hodne lidi navnadil na pristi Le Mans
Díly na MX-5 NA/NB

I am not into fake things - including boobs and wheels.
1.8 NA BRG + jedna lady + brap
spoofan
 
Příspěvky: 612
Registrován: 26 říj 2012, 14:55

Re: Le Mans 2014

Příspěvekod Pavel260 » 17 čer 2014, 11:40

paráda Ivane, těším se na fotky :)
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

PředchozíDalší

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 108 návštevníků