Škola smyku

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Škola smyku

Příspěvekod whisper » 02 čer 2014, 09:38

Kto chce kurz Pachfurth s Honda klubom, práve otvorili termín na tento rok: http://www.honda-club.cz/forum/viewtopi ... 068#994068

Stará téma tu z fóra (sú tam nejaké videá z minulého roka): viewtopic.php?f=3&t=2170
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Škola smyku

Příspěvekod notabenex » 02 čer 2014, 10:56

whisper píše:Kto chce kurz Pachfurth s Honda klubom, práve otvorili termín na tento rok: http://www.honda-club.cz/forum/viewtopi ... 068#994068

Stará téma tu z fóra (sú tam nejaké videá z minulého roka): viewtopic.php?f=3&t=2170



Pojedem? Psal jsem s Danym a bude to podobné jak minule.

Jsou poslední 4 volná místa.
MX 5 NC 2.0dead->2.5 2014 / Special Force Turbo GT3071R // 3" Enthuza // ID 1000ccm // ACT HD Xtreme // Ohlins DFV + RX 8 sways + IL braces // Carbotech XP 10/8 // Federal FZ - 201 + ENKEI RPF1 17x9
notabenex
 
Příspěvky: 233
Obrázky: 0
Registrován: 04 dub 2013, 20:54

Re: Škola smyku

Příspěvekod whisper » 02 čer 2014, 12:11

Ja nie, momentálne mám iné starosti s autom a tento rok si vypýtalo už dosť peňazí - pred mesiacom som vymenil vaňu + spojku a teraz som zase utrhol diferenciál :D
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Škola smyku

Příspěvekod IvanGS » 09 čer 2014, 09:20

Včera jsem byl na škole smyků pro pokročilé v areálu Autodromu ÚAMK Pardubice. Trvalo to 3 hodiny, zúčastnilo se 7 aut, což je asi max. kapacita aby se to stihlo a zbytečně se nečekalo až na člověka dojde řada. Po odborné stránce jednoduché, prostě na kluzku nebrzdit. Jezdilo se na kropené kluzké ploše, nejdřív objezd dvou kuželů, pak třech, pak ještě složitější slalom, udělali i kluzkou zatáčku, cvičily se i vyhýbací manévry. Klouzalo to snadno ale zase ne jako na ledu, věrohodnost fakt dobrá. Na závěr byl závod po celé trati, cca 70% vedlo po suché části autodromu, jen slalom a jedna pravá zatáčka byly na kluzku. Závod byl alibisticky zpestřen dovednostním zacouváním do "garáže", ale jinak šlo o regulérní rychlostní závod. Nejdelší rovinka měla tak 50 metrů, takže já to jel celé na dvojku, to ale nemělo na adrenalín a dramatičnost žádný vliv. Jelo se jedno tréninkové a 2 ostrá kola, navíc se k autu muselo po startu doběhnout a v cíli chcípnout motor a zase doběhnout k časoměřiči (což při mých 90 kilech a 53 letech nebylo nic moc a ztratil jsem tam čas :-)). Naše 15-tiletá Kristýna byla nadšená, prý jsme byli jediní, kdo jel smykem i na suchu. Nakonec jsme skončili druzí, sice jsme i přes tragický běh měli nejlepší čas, dostali jsme ale 10 sekund za nepatrně posunutý kužel při slalomu a nastala rovnost. Rozhodoval test na téma bezpečná jízda, tam jsem udělal 2 chyby a tak zvítězil mladý kluk s Opel Corsa.
Na úplný závěr jsme si dali pár ostrých brždění na kluzku, většinou s roztočením auta, taky dobrý :D .
Kurs měl pro mne velký význam v tom, že jsem si v malých rychlostech vyzkoušel jak se Mazda chová na limitech i za nimi, ujasnil si kdy uklouzne předek, kdy zadek a jak to udělat, aby bylo auto neutrální. A pak jsem si to vyzkoušel i na suchu při výrazně větších rychlostech. A fakt to funguje, na okruhu bylo několik rychlých zatáček o 150-180°. Když se jely lehce pod plynem aby auto zrychlovalo, byla přesně cítit hranice, kdy se celé auto začne sunout ven. Když se přidá plyn, začne víc ujíždět zadek, stačí ale lehké kontra a jde vychytat čistý, ale adrenalínový průjezd zatáčkou, navíc mi přišlo, že mám celou dobu auto přirozeně pod kontrolou, vše bylo plynulé a čitelné, dokonce jsem v dalším kole ještě zrychlil (také výsledek kursu - začnete autu i sobě věřit), ve stejné zatáčce měl víc rychlosti i plynu, Majda se začala sunout ale zadek tentokrát víc, zase ale stačilo jen jednoduché, přiměřené kontra, no fakt úplná paráda.
Školu doporučuji, 1280,- není moc, dost se naučíte, hodně vyzkoušíte, bez týrání auta a na bezpečné trati kde nemáte autu ani sobě jak ublížit. Vždycky jsem si říkal že za ty peníze raději koupím benzín a tohle si vyzkouším někde na normální silnici zadarmo, ale není to pravda. Úžasně strávené nedělní odpoledne 8-) 8-) .
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Škola smyku

Příspěvekod LordJames » 09 čer 2014, 10:03

Pěkná reference Ivane, čekám od toho přesně to co popisuješ :) takže už jen najít termín :)
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Škola smyku

Příspěvekod Jirka » 16 úno 2016, 18:03

Zkusím to tu oživit, především díky Ivanově referenci, protože to očividně splňuje přesně to, co od takové akce očekávám. Neplánuje se někdo zúčastnit podobné akce v roce 2016?

A vůbec, kluci ze Slovenska, nemáte nějaké reference na vaše akce? Do Bratislavy to mám blíž (a zábavnější cestou ;), než do Vysokého Mýta i Jihlavy...
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Škola smyku

Příspěvekod Andre_fux » 16 úno 2016, 18:18

do toho chci jít už delší bodu, bohužel už nemám čas na organizaci něčeho takového :( Možná až po obhajobě se do toho zase na plno pustím ;)
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Škola smyku

Příspěvekod Jirka » 16 úno 2016, 18:51

Já to budu sledovat, kdyby se něco zajímavého objevilo, písnu :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Škola smyku

Příspěvekod tomybandit » 17 úno 2016, 10:00

Jirka ja mam v plane ist do Pachfurtu do rakuska. Cakam ked bude nejaka akcia.
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Škola smyku

Příspěvekod Bass.Boi » 17 úno 2016, 11:00

Ja bych se k necemu takovymu tak rad pridal ;)
v CR by to bylo fajn, kdyby me vysly smeny, bouzel nemluvim reci Rakouskeho kmene :|
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

PředchozíDalší

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 návštevníků

cron