Škola smyku

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Škola smyku

Příspěvekod IvanGS » 03 kvě 2014, 16:44

No, já bych se na 90% přidal...
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Škola smyku

Příspěvekod Zed » 03 kvě 2014, 19:07

Souhlasim s whisperem, nevidim v tom zadnej prinos, to je lepsi si zaplatit nejakej trackday nez tohle, kde ti ty stejny veci rekne vetsina ostatnich navstevniku.. zaklad je spravne sedet a spravne drzet volant.
Jinak smysl podle me ma treba kurz sportovni jizdy primo nekde na okruhu, ostatni kurzy i ze zkusenosti kamaradu nejsou moc prinosny.
charged "beauty"
charged beast
Miata simply begs to be driven hard!

MX-5 Cup 2018 - http://mx-5cup.cz/
Uživatelský avatar
Zed
 
Příspěvky: 970
Registrován: 25 úno 2011, 12:52

Re: Škola smyku

Příspěvekod hava » 03 kvě 2014, 20:22

Byk jsem v sosne na skole smyku. A kdybych si to platil ja, tak sem nastvanej, ze se vyhodil prachy... Jinak ted ve ctvrtek je drifting school v sosne od driving academy s martinem maskem. To je lonskej vitez cds a nahodou spoluzak ze stredni. To by smysl melo...
Uživatelský avatar
hava
 
Příspěvky: 349
Registrován: 07 říj 2013, 06:27
Bydliště: Praha

Re: Škola smyku

Příspěvekod LordJames » 03 kvě 2014, 20:31

Já to neberu jako školu driftu, ale rád bych si zkusil, jak auto reaguje na jaký pokyny, když už se něco posere....
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Škola smyku

Příspěvekod Jr. » 03 kvě 2014, 23:20

Se školou smyku zkušenosti nemám, tak nehodnotím. Se školou celkového ježdění ale ano a mohu vřele doporučit. Driving Academy s Martinem Semerádem (případně jeho hosty - v Mostě s námi byl třeba Jan Charouz...koho chtít víc?) je skvělá zkušenost a další šance jak se dostat na okruh. Navíc za rozumné peníze. Věřím, že by se s Martinem dalo domluvit i něco čistě pro zájemce z řad majitelů MX-5. Organizovat bych to nechtěl, ale pokud by byl zájem, klidně bych to s ním řešil :).
Uživatelský avatar
Jr.
 
Příspěvky: 664
Obrázky: 2
Registrován: 04 kvě 2013, 23:26

Re: Škola smyku

Příspěvekod LordJames » 03 kvě 2014, 23:31

Tak když by to bylo za rozumnej peníz v rozumnym počtu lidí, tak bych byl taky pro :) Nicméně na nečem, kde mi to klouzne si trvám - jak už sem psal, rád bych si bezpečne (v rámci možností) vyzkoušel reakce. Z pár situací už vím, že jako blondýna v krizovce nezareaguju, ale 100% si neveřim.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Škola smyku

Příspěvekod cafe-racer » 04 kvě 2014, 21:08

Byl jsem na škole smyku v Mostě a vřele doporučuju všem - ta možnost osahat si fyzikální limity sebelepšího auta pod vedením zkušenýho instruktora je prostě dobrá. Spoustu věcí člověk může slyšet tisíckrát v hospodě a pod kůži nevlezou ; stačí si ale jednou dvakrát zkusit co umí auto ve 40 km/h vyvést za čardáš a to už nikdy nezapomenu.
Jezdím pořád rychle :-) ale pár stěžejních zásad od tý doby fakt respektuju.

pozn. - v Mostě mají i tu hydraulickou plošinu co ustřelí zadek, nevím jak jsou na tom jinde. Ale i bez týhle vychytávky stačí pár hodin na kropeným kluzkým povrchu.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Škola smyku

Příspěvekod whisper » 05 kvě 2014, 09:20

Neviem, kde ste (resp. Ivan) prišli na to, že niekto hovoril o škole driftu... Také sa tu pokiaľ viem ani nerobia. Ja som hovoril o škole šmyku, ak tam nemáš kropené klzné povrchy a ideálne aj odtrhovú kružnicu, tak sú to podľa mňa vyhodené peniaze. Videl som, ako sa to robí u nás v Trenčíne na letisku, je tam kúsok letiska natretý nejakou klzkou farbou a polievajú to záhradnou hadicou... Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale za niečo také vysoliť 100+ eur je smiešne, to ťa hocikde s trochou snehu naučím viac aj ja. Ak ste niekto videli polygón Pachfurth, tak pochopíte ten rozdiel.
Ponúkam celý sortiment produktov SkidNation so zľavou pre členov - napíšte správu.

Radosť je moje palivo.
Uživatelský avatar
whisper
 
Příspěvky: 1151
Obrázky: 6
Registrován: 11 lis 2012, 17:25
Bydliště: Bratislava [SK]

Re: Škola smyku

Příspěvekod IvanGS » 05 kvě 2014, 09:56

whisper - napsal jsem, že se nesmí plést "škola smyku" se "školou driftu" a chtěl jsem tím naznačit, že někdo očekává, že ho tam naučí jak jezdit smykem, což není pravda. Jestli u nás existuje i "škola driftu", to opravdu nevím použil jsem to jen jako srovnávací termín :D .
Nejkrásnější NBFL na světě!
Uživatelský avatar
IvanGS
 
Příspěvky: 876
Registrován: 12 čer 2012, 16:20
Bydliště: Bolehošť, Hradec Králové

Re: Škola smyku

Příspěvekod Jr. » 05 kvě 2014, 10:58

Ale robí ;). Dost možná si to v pátek vyzkouším, pokud seženu nějaké staré pneu na zničení...nebo jen další trackday.
http://www.driving-academy.cz/kurzy/drift-practice
Uživatelský avatar
Jr.
 
Příspěvky: 664
Obrázky: 2
Registrován: 04 kvě 2013, 23:26

PředchozíDalší

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 125 návštevníků