Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod spooon » 05 led 2016, 16:32

palec nahoru, určitě bych se taky rád zúčastnil, ale je v tom pár ale. Největší ale je v podobě potomka v březnu, tak uvidíme, jestli mi za rok na léto dá manželka tak dlouho dovolenou :D Další jsou finance, nevím, jestli už nebudu zatížen hypotékou...každopádně budu doufat a rád bych se přidal do možná legendární výpravy :-)
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod cafe-racer » 05 led 2016, 17:00


Krásný fotky ! Je to tam úplně jinej svět než tady na "kontinentu". Tohle ale si ale mazdou (ani na motorce) nedovedu představit, leda pohodlným autem.. jak kvůli rozmarům počasí tak i pro pohodlí. Každopádně držím palce, tohle je velká akce.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod spooon » 05 led 2016, 17:58

Já bych si to taky nedovedl představit, ale po podobně punkový cestě (spaní na odpočívadlech, kempy...) do Rumunska si to už dokážu představit :)

Ano, je to trochu nepohody, ale ten zážitek za to alespoň pro mě stojí.
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod Safa » 05 led 2016, 19:03

RON píše:každopádně 3 týdny dovolené v práci určitě nedostanu.

O to má obavy asi každý. I proto jsem to téma otevřel už teď. Kdyby se dejme tomu do konce léta 2016 předběžně dohodla základní parta lidí a pevný termín odjezdu, pak by se to alespoň v práci mohlo dát vědět hodně dopředu. A věřím, že když rozumný šéf uslyší, o jakou akci jde, tak to pochopí a to volno nakonec dá... :)

RON píše:sociály a pitná voda na každém rohu v A1 stavu.

Tohle jsem taky slyšel a dost na to spoléhám.

RON píše:Trollstigen

Tak to je mazec!

Mike píše:Určitě by bylo fajn, i kdyby se to nemělo realizovat, spáchat nespočet týmbyldyngů (jiný označení pro to si sednout nad mapu a pivo mě nenapadá, možná tak "průzkum bojem") častečně po okreskách, částečně u výčepu, grilu, mapy skandinávie, kalkulačky, papíru se zmatenejma poznámkama. Poznámkama, s obtisklejma dnama půllitrů. Poznámkama, kterejchžto fotky vidím úplně jasně jako pozadí titulků plánovanýho dokumentu.

Jak říkají trabantisti - člověk musí chtít, neříkat, že to nejde - a hlavně se z toho neposrat. :) Teambuildingy budou, s tím rozhodně počítám. A ano, chceme-li natočit dokument, pak samozřejmě už s kamerou. Čím víc hodin záznamu, tím víc materiálu do studia a tím lepší záběry do filmíku. I proto by bylo ideální sehnat nějakého profíka co nejdřív (idealně petrolheada a fandu MX-5 - nedovedu si totiž představit, že bychom si ho mohli dovolit zaplatit)...

Andre_fux píše:http://www.viamichelin.com

Díky, slušný odkaz do začátku. ;)

Andre_fux píše:kolem 20. března. Tehdy tam začíná polární den. A to se prej musí zažít.

To každopádně. Ale obávám se, že ten březnový termín bude pro řadu z nás špatný, přece jen dá zaměstnavatel volno radši v létě. Osobně se přikláním spíš k tomu letnímu slunovratu, tedy přelomu června a července. Alespoň pak budu mít pro zaměstnavatele argument, že zbytek léta odsloužím za ostatní kolegy dovolenkáře. Tedy, s výjimkou posledního týdne v srpnu - to se jede Barumka a tam bych chyběl fakt nerad, je to srdcovka. Obvykle na to šéfové slyší, toť má zkušenost.

Libor píše:V Norsku jsem byl dvakrát, pokaždé to bylo na začátku července.

Nádherné fotky, opravdu. Ty to budeš určitě umět i s kamerou, viď? ;) A navíc jsi můj, takříkajíc, krajan. Praha-západ zdraví Prahu-západ! :D

Libor píše:Počítám, že by to bylo min. kolem 8 tis. Km, což vychází denně 350 km (když počítám 23 dnů). Pokud by první a poslední den byl jen na přesun a jelo se po dálnicích cca 1000 km/den tak pak na zbylé dny by vyšlo 285 km/den, což už by se snad dalo. Ale v Norsku se dosáhne docela malé průměrné rychlosti a ještě to zpomalují trajekty.

Viděl bych to naprosto stejně. Rychlý přejezd přes Německo, Dánsko (a nebo kudy nakonec pojedeme) a pak pohodové tempíčko s kocháním. To samé zpět. S autem a trajekty bohužel zkušenost nemám, rád si nechám poradit...

spooon píše:každopádně budu doufat a rád bych se přidal do možná legendární výpravy

Jsi vítán. ;) Každopádně bych si přál, aby se tahle výprava, pokud nakonec vše klapne, stala v pozitivním slova smyslu legendárním a nezapomenutelným zážitkem na celý život pro každého, kdo ji absolvuje!!! A zároveň ukázala Miatu i krásy Skandinávie v tom nejlepším možném světle. Ten dokument by pak měla být ta nejlepší památka a vzpomínka, taková třešnička na dortu...

spooon píše:Ano, je to trochu nepohody, ale ten zážitek za to alespoň pro mě stojí.

To už jsem psal v prvním příspěvku - určitě to bude možná chvílemi trochu punk. A mně už navíc v té době bude přes čtyřicet. To nicméně neznamená, že do toho nejdu. :) Co od toho hlavně očekávám a co si přeju, jsou: 1. nezapomenutelné zážitky, 2. noví přátelé, 3. aby se nestalo nic vážného žádnému účastníku akce, 4. a samozřejmě ani Majdám...

Jinak jsem moc rád, že se už od počátku rozběhla takováhle debata a jsem stále víc přesvědčený, že zde na fóru nakonec své budoucí kumpány ke spáchání cesty na sever najdu. A že si to pak setsakra užijeme!!!

EDIT: Ha ha, tak teď jsem si uvědomil, že v době, kdy by mohlo dojít k výletu, to budou dva roky, co jsem si dovezl Nelču z Alemánu (9. července). Takže nesmím zapomenout na STK, servis a zaplacení povinného ručení už před odjezdem. Aby mě pak nesebrali a neodstavili už na hranicích při návratu... :D a :D
A ještě jedno jsem si uvědomil: v roce 2017 bude moje Majda desátým rokem v provozu, takže to bude "velké" i pro ni!!! :D
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod Jirka » 05 led 2016, 19:41

Krása, tolik pozitivních ohlasů! :mrgreen:

Ještě bych dodal, že při touze natočit nějaký DOBRÝ materiál se cesta ještě protáhne. A aj bych dal do placu drona, ale ten náš zabere celou corollu :roll:
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod noose » 05 led 2016, 20:42

V Nordkappu jsem uz autem byl a je to zazitek, nadhera. S MX5 to musi byt dvojnasobny zazitek. Nevyhoda je naklady na palivo - je to fakt daleko, jsou tam velke vzdalenosti, na nadrz je to od benzinky k benzince a clovek porad tankuje :), pak budou pro auto narocnensi ty dlouhy prejezdy po kamenitych a sotolinovych cestach, ktery jsou tam bezny (i kdyz mozna se da naplanovat cesta pouze po asfaltu). Nicmene urcite teto ceste fandim, je to vyzva! :)

BRG NA
NA BRG
Uživatelský avatar
noose
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2014, 00:49
Bydliště: Praha

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod RON » 08 led 2016, 14:31

Někde doma vyhrabu fotky, ale se sníženým podvozkem budou nájezdy na trajekty vostrý :)
Octa v kombíku škrtala na každém nájezdy a výjezdu.
Mazda 323F BA, 1,5 16V, rv.1997
Mazda MX-5 NB, 1,6 16V, rv.1999
RON
 
Příspěvky: 124
Registrován: 04 bře 2015, 12:16
Bydliště: Borovany, okr. České Budějovice

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod Jirka » 08 led 2016, 16:51

RON píše:Někde doma vyhrabu fotky, ale se sníženým podvozkem budou nájezdy na trajekty vostrý :)
Octa v kombíku škrtala na každém nájezdy a výjezdu.


Aha, taky důležitá informace, díky... tak abychom si vezli prkna :-D
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod Safa » 08 led 2016, 17:44

Objevil jsem hezké video z Trollstigenu...
https://www.youtube.com/watch?v=Od0PFTNJaBI

RON píše:se sníženým podvozkem budou nájezdy na trajekty vostrý :)

Tak to jsem v cajku. :) Nebo ne?

Jirka píše:tak abychom si vezli prkna

Nebo něco takového, to je praktičtější. ;) http://www.autodesignplus.cz/najezdove- ... ladaci-2ks
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Jedeme na sever aneb Project Nordkapp 2017

Příspěvekod dopr » 09 led 2016, 11:18

Za predpokladu, ze jsou najezdy na trajekty nejak normovane, bych se toho neobaval. NCcko mam dole hodne (HR pruziny se nizenim 40mm, realne ale asi klesly jeste vice), vice nez jsem mel NB a na trajektech s trochou rozumu a umu neskrtnu.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

PředchozíDalší

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 112 návštevníků