Troppau Gruppe

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Troppau Gruppe

Příspěvekod alf3003 » 18 srp 2016, 18:27

Zdravím potencionální zájemce o poježdění klikiháky silnicemi kolem Troppau a v akčním rádiusu pro začátek cca 50km, později poloměr prodloužíme. Možná o víkendu (pokud bude pěkně) projedu trasu z Hradce n.Mor. na Melč, Podhradí a dál za nosem až na Slezskou hartu a připravím vyjížďku na první třetinu září po návratu z Tater. Viděl bych to na 10.9.nebo 11.9. Kouknu, jestli funguje minerální pramen v Jánských Koupelích a pohledám i jiné zajímavosti, ať je vyjížďka pestřejší. Cíl by mohl být v Leskovci nad Moravicí, kde se můžeme nalodit na Santa Maria a po Columbovsky se plavit po Slezské Hartě.

http://www.leskovecnadmoravici.eu/data/ ... 1449555268

U břehu je parkoviště i restaurace. Více k SH zde:

http://slezskaharta.eu/

K dnešku se přihlásili k Troppau Gruppe jbily,gramo,Gali a já alf3003, ale přidat se může kdokoli, kdo bude mít náladu a čas si s námi vyjet.
Ať se zde ve vláknu napíše, komu termín 10.nebo 11.9.vyhovuje. Přesný termín bychom doladili podle počasí.
Pozor! A kdo přijede z největší dálky,obdrží praktický dárek.
alf3003
 
Příspěvky: 85
Registrován: 24 črc 2016, 21:48
Bydliště: Troppau, Joy Adamson 13

Re: Troppau Gruppe

Příspěvekod gramo » 18 srp 2016, 20:34

V září už mám o víkendech "vymalováno", 17.-18. sice opět plánuju cestu do těch končin, ale potřebuju převézt nějaké věci, takže MX5 nejedu.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Troppau Gruppe

Příspěvekod alf3003 » 18 srp 2016, 22:28

Gramo v klidu, bude jiná příležitost. Z Praglu to máš z ruky, ale určitě se na jaře najde víkend a pojedeš.
alf3003
 
Příspěvky: 85
Registrován: 24 črc 2016, 21:48
Bydliště: Troppau, Joy Adamson 13

Re: Troppau Gruppe

Příspěvekod alf3003 » 19 srp 2016, 16:27

Vypracoval jsem pěknou kochací trasu s klikihákovými cestami hezkou přírodou kolem dvou vodních nádrží. Z Hradce nad Moravicí pojedeme do Žimrovic, dále pár serpentinami na Domoradovice. Třešňovou alejí se dostaneme do Melče. Zde odbočíme na Radkov, projedeme Dubovou a zastavíme se u hradu Vikštejn (torzo). Po pauze sjedeme serpentinami do Podhradí. Cesta hezkou krajinou pokračuje do Vítkova. Na kraji města odbočíme na cestu 462 po níž se dostaneme do Starých Těchanovic. Kousek odtud je Davidův Mlýn, kde je i rybářská bašta. Trasa pokračuje kolem přehrady Kružberk do Sosnové. Napojíme se na cestu 442 kterou protneme silnici mezi OP a OL a pojedeme ke druhé vodní nádrži Slezská Harta, kde zastavíme v "přístavní dědině" Leskovce nad Moravicí. Mořeplavci si mohou zapůjčit vodní stroje a kdo bude mít zájem využije vyhlídkovou plavbu Columbusovou lodí Santa Maria, jak uvádím v úvodu tématu. Z Leskovce se vrátíme do Kružberku a sjedeme serpentinami do Jánských Koupelí, které nedávno koupil tenista Berdych.Vyšplháme v Miatách opět klikiháky nad Jánské Koupele a přes Melč a Žimrovice se vrátíme do výchozího místa Hradce nad Moravicí.
Zítra, když bude slunečno, trasu projedu a zjistím jak kde vaří, co z atrakcí je v provozu, pořídím fotky atd. Kdyby někdo chtěl, může se přidat. To bychom se domluvili třeba přes sz a ráno podle počasí potvrdili mobilem. Kdyby pršelo, nejedu, nechci Berušku nachladit. :-)
Naposledy upravil alf3003 dne 20 srp 2016, 12:54, celkově upraveno 1
alf3003
 
Příspěvky: 85
Registrován: 24 črc 2016, 21:48
Bydliště: Troppau, Joy Adamson 13

Re: Troppau Gruppe

Příspěvekod jbily » 19 srp 2016, 20:52

Tak to máme podobný plán... Jedu Žábou na Podhradí ráno na chatu, shodou okolností pak pojedu stejnou trasu na Hartu, ale to už z Podhradí s celou rodinou rodinným vozem.
Jinak navržená trasa pěkná, jezdím to často, zítra ale musím řešit rodinný výlet. Příště se přidám nebo se zítra možná uvidíme, parkuju na Podhradí u Slezského Dvora (je ale letos zavřený).
MX-5 NC1, 2.0, 118kW/160 HP, 6 kvalt, L.S.DIFF, PRHT, Highland Green Mica/Saddle Tan
Uživatelský avatar
jbily
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 2
Registrován: 19 čer 2016, 09:25
Bydliště: Klimkovice - Zbyslavice

Re: Troppau Gruppe

Příspěvekod alf3003 » 19 srp 2016, 22:18

Já vyjedu beruškou na projížďku kolem oběda. Mám dopoledne akci na kterou jsem málem zapomněl.U nás jsou Hrady a musím dovézt reklamní zboží,které jsme na festival dělali. Pokud zahlédnu NC v Podhradí,zavolám,když mi pošleš číslo do sz.
alf3003
 
Příspěvky: 85
Registrován: 24 črc 2016, 21:48
Bydliště: Troppau, Joy Adamson 13

Re: Troppau Gruppe

Příspěvekod alf3003 » 20 srp 2016, 20:25

Dnes ve 14 hod. jsme s manželkou vyjeli na zamýšlenou trasu pro zářiovou vyjížďku. Počasí slunečné, tak střecha byla schovaná za námi. Na cestě víkendový provoz, občas i pár motorkářů. Původně jsem chtěl přesně kopírovat, co pojedeme v září, ale manželka mne svedla na scestí a tak jsme si trasu trochu pozměnili a stavili se na chatě, kde v minulém století trávila dětství. :D Nicméně Beruška nás svezla vlnovkami kolem Vikštejna do Podhradí, navštívili jsme i Jánské Berdychovy Koupele a vyšplhali se do Melcity. Příroda, slunco,celkem udržované poloprázdné silnice. Rychlost nebyla vysoká jelikož se manželce po třetí zatáčce pod Vikštejnem udělalo špatně :-) a nezbylo než jet na kochačku.Najeli jsme 90km a odhaduji, že trasa až na Slezskou Hartu bude o pár km delší, ale moc přes 100 to nebude. Při hezkém počasí prima výlet.
alf3003
 
Příspěvky: 85
Registrován: 24 črc 2016, 21:48
Bydliště: Troppau, Joy Adamson 13

Re: Troppau Gruppe

Příspěvekod gramo » 20 srp 2016, 23:19

Nakonec mě počasí zlákalo k vyjížďce a večer jsem si na tu Hartu zajel.
Přílohy
harta.jpg
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Troppau Gruppe

Příspěvekod alf3003 » 20 srp 2016, 23:26

Gramo-si nestihl zadek hodit na letní alu? :P Na parkoviště by vlezlo 8 Miat. :)

Kdyby se někdo přidal a bylo hezky, jako dnes, dal bych si v neděli repete. Ale bez manželky, bo jí ty kliky a háky nedělají dobře na trávicí trakt :D
alf3003
 
Příspěvky: 85
Registrován: 24 črc 2016, 21:48
Bydliště: Troppau, Joy Adamson 13

Re: Troppau Gruppe

Příspěvekod gramo » 20 srp 2016, 23:49

To jsou taky letní alu, jen jsem si nechtěl ničit na letišti drahé a lepivé yokohamy, tak jsem koupil na bazoši kola na blbnutí.
Obrázek
2 gumy KO, na 2 bylo asi 6mm, na diskách jsou nějaké zoxidované fleky, ale za 2000Kč dobrý. S trochou péče z toho můžou být ještě i pěkná kola. Poté, co se z těch 10 let starých bravurisů sjela ztvrdlá vrstva, už to drží docela slušně. Vzhledem k tomu, že se na září ještě rýsuje výlet do Sosnové, která je žraním gum pověstná, tak jsem to tak zatím nechal.

Zítra už zas směřuju ku Praze, tak repete asi nedám.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Další

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 123 návštevníků

cron