planovani tras

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

planovani tras

Příspěvekod MeXico5 » 08 kvě 2017, 17:45

Včera jsem se s miatou jen tak bloumal krajinou a je to mnohem lepsi nez hlavni tahy. Jak plánujete trasy vy? Mne google navigace zene nemilosrdne efektivni cestou, přitom kousek od hlavni jsou uzasne pasaze a dokonce bez aut! Bud rad za každý tip... Predem diky
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

Re: planovani tras

Příspěvekod mastercs999 » 08 kvě 2017, 18:46

Zkoušet, zkoušet, zkoušet...případně mrknout na mapu, jak moc se jaká silnice klikatí :D
Uživatelský avatar
mastercs999
 
Příspěvky: 194
Registrován: 25 zář 2012, 19:30

Re: planovani tras

Příspěvekod Renee » 09 kvě 2017, 07:57

Nejlepší vejlet pro mě byl když jsem jednoho dne vyrazil z práce s myšlenkou že budu odbočovat náhodně s přihlédnutím k tomu kam jede nejmíň aut. Po tom co jsem se vymotal z bezprostřední blízkosti tahů z Prahy jsem pak projel nádrž na Sázavsku a Benešovsku a skončil jsem na Karlštejnsku. Zpětně nejsem schopen tu trasu replikovat ani když čučím do map.
Navigace jsou na projížďky naprostý nesmysl, to by chtělo si tak akorát trasu předem naplánovat, pak poslat do mobilu a ať tě to tamtudy vede. Takže moje projíždění teď funguje na principu "na náhodu tam, podle navigace zpět".

Mohl by nějaký výrobce navigací udělat nějaký projížďkový mód, kde to bude přihlížet spíš k množství a poloměru zatáček než k ujeté kilometráži a rychlosti. :) Když mají svoje navigace kamiony, proč ne Miáty? :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: planovani tras

Příspěvekod Andre_fux » 09 kvě 2017, 09:01

navigon takovou trasu má .. a jmenuje se to tam krásná trasa ;) V A, DE a CH jsou to většinou trasy označeny v mapě jako panoramatické silnice...

Ale nejlepší je beztak klasická papírová mapa ;)
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: planovani tras

Příspěvekod Mike » 09 kvě 2017, 09:13

Tady je mapa s pěknejma silnicema a tipama na hospody, kde se dobře vaří, ale i dobře parkuje.
https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1rPcMJRRy1q6BxyuP-bScuqUdAu8&msa=0&ll=50.70567480693798%2C14.8681129642639&spn=3.760383%2C10.821533&z=9
A jinak je nejlepší opravdu jezdit podle papírový mapy po silnicích druhý třídy. Vybrat si takovou, která je zamotaná, nejsou tam obce a úspěch skoro zaručen. Na státovkách bejvá velkej provoz a jsou dost rovný, až na výjímky jako třeba desítka, čtrnáctka nebo části devatenáctky. A třetí třidy zase často dost rozbitý.
Ono těch hezkejch silnic je překvapivě dost.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: planovani tras

Příspěvekod MeXico5 » 09 kvě 2017, 11:06

Super tip, MIke. Moc diky, zrovna v nedeli jedu do Tabora, tak to vezmu po te trase Jesenice - Milevsko. Nevite nekdo, jak tuhle mapu naimportuju do mobilu do google maps? Pripadne nejak jinak...
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

Re: planovani tras

Příspěvekod Mike » 09 kvě 2017, 18:20

Už to tam nějakou dobu sypu, tak když tak další tipy na silnice hospody atd mi posílej do zpráv.
Zkus si tu mapu přidat do svých map a pak bys ji měl otevřít normálně v google mapách...Případně si jako za starejch časů napsat itinerář;)
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: planovani tras

Příspěvekod gramo » 09 kvě 2017, 21:15

Jesenice-Milevsko je zrovna velice jednoduchá trasa, stačí se držet silnice číslo 105.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: planovani tras

Příspěvekod Tomin » 09 kvě 2017, 21:49

Měl bych tip. Spočívá ve vysedávání u monitoru a studování map. Pravda, pro mě je to ryze relaxační kratochvíle, ale takhle virtuálně jsem už objevil bezpočet parádních cest a výletních cílů. První krok je stanovit si cíl. I ta nejkratší cesta k němu může být zajímavá, ale nevyhýbá se zpomalovacím obcím ani autodestrukční nekvalitě asfaltu. Takže za druhé vybírám cesty mimo zástavbu a s hladkým povrchem. Tady využívám můj nejoblíbenější pomocník mapy.cz. Jejich Základní mapa je krásně přehledná a nejlépe indikuje klikatost silnic. A hlavně je tam Panorama! Podle ní nejen že poznám kvalitu asfaltu ale i stupeň pěknosti krajinky kolem. Přeci jen jet půl hodiny nějakou agrární pouští nebo lesní monokulturou, byť po novém koberci, se mi zdá mrhání vzácným časem. Naštěstí takových míst moc není a zpravidla mají pár km. No a když už je někde trasa s výhledy jak z pohádky, navíc mimo intravilán ale děravá jak ementál, tak za třetí sleduju dopraviinfo.cz, jestli se zrovna nedává do pucu. Nebo když už se někde něco delšího opraví, upravím si trasu tak aby měla smysl v návaznosti na další o kterých vím že by stály za projetí. Ale připomínám, jsem zatím virtuální cestovatel, tak nebudu doporučovat trasy když jsem po nich ještě nejel.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí


Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 111 návštevníků