Rakousko trasy

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Rakousko trasy

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 12 čer 2018, 12:40

Tak snad klapne najít čas na provětrání rakouských Alp :-)
Hodil jsem do Mapy vše, co jsem tady i jinde našel nebo zatím projel (kombíkem :-) )
https://drive.google.com/open?id=1xvkcN ... sp=sharing

A jen to nějak zajímavě pospojuji :-) Teda ne vše něco, pojedeme od Znojma a rád bych dojel na Großglocknerstraße. Pokud máte někdo nějaké zkušeností nebo dokonce varování - sem s nimi. Díky
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod hroche » 12 čer 2018, 13:16

bože tam by se dalo toho tolik doplnit. Třeba na italsko-slovinsko-rakouském pomezí
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Tomin » 14 čer 2018, 14:10

Jé hele! Až na ten Glock mám za loňský rok vše projeté! A když pominu západ Rakouska za Innsbruckem, tak je to takové The Best Of Austria. Teď už jen, jak říkáš, to zajímavě pospojovat. Napovím, třeba trasou Pernitz - Mariazell - Liezen :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 16 čer 2018, 09:33

Tomin píše:Jé hele! Až na ten Glock mám za loňský rok vše projeté! A když pominu západ Rakouska za Innsbruckem, tak je to takové The Best Of Austria. Teď už jen, jak říkáš, to zajímavě pospojovat. Napovím, třeba trasou Pernitz - Mariazell - Liezen :)

Jo 21 je slavná mezi motorkáři :-) vzhledem k místu mého startu se na ni připojím v Kalte Kuchl, což bude i reálný začátek výletu.

Pak tu mapu upravím podle toho, co tam uvidím :-)

Jestli chcete někdo něco přidat do té mapy, tak pošlete trasu a popis, vleze se tam i fotka :-)
https://drive.google.com/open?id=1xvkcN ... sp=sharing
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Skrblík » 18 čer 2018, 17:09

nezná někdo nějaký trasy okolo Mondsee, respektive nějaký zajímavý místa? :) mám v plánu tam jet na dovolenku, tak chci být připravený :D
Skrblík
 
Příspěvky: 335
Registrován: 24 led 2015, 17:52

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Tomin » 18 čer 2018, 22:46

Skrblík: Mrkni sem, je to poblíž toho tvýho perimetru :)
viewtopic.php?f=3&t=6030
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 19 čer 2018, 23:16

Tak hlavní postřehy:

1/ Erzherzog Johann Strasse je uzavřena a museli jsme to objíždět jako paka :-/
2/ Nockalm Strase za 18,5E nestojí, je to řidičsky docela nuda, moc aut - a v okolí je mnoho hezčích cest zadarmo
3/ Hodně se opravuje a asfaltuje, což je docela opruz
4/ Je tam hodně "neobjevených" cest - například 24 přes Wildalpen (docela dobrý povrch a super zatáčky) po a tam ještě zahnout do Hinterwildalpen (horší povrch, ale až kyčovitá romantika)
5/ Dálnice A10 a A9 "uhýbají" na sever a tak je cesta 320,163,311 na severní stranu Grosglockner strase stranu docela kamiónové peklo. 320 ještě jde, ale 163,311 humus. Když jsem tam jel jihem po 99 do Seebach, Seeboden, doleva na 100/E66 do Altenmarkt,Lurnfeld, pak po 106 Leinach,Winklern tak to bylo o dost lepší.
6/ s MX5 - jsem tam byl rarita, samé Mercedesy, Porsche občas peugeot :-D
7/ Na GrosalpenStrase se motor nevaří kvůli zběsilému tempu, ale až dojedete blba s karavanem anebo (asi) s automatem, co jede do kopce 25km/h, což při 30 celsia a po prosvištění předchozích zatáček chce své ...

Kde jsme se fajn najedli:
Gasthof Eder - klasická rakouská rodinná hospůdka, čisté, udržované, velké porce, dobré jídlo a pěkné parkoviště pro MX5 :-)
https://www.google.cz/maps/place/Gastho ... 8087?hl=cs

Kafičko: (v mapě)
Nocleh (v mapě)

zapisuji to i do Mapy Rakouska:
https://drive.google.com/open?id=1xvkcN ... sp=sharing
(když mi dáte nějaký TIP, tak ho tam přidám :-) )
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod gramo » 10 črc 2018, 11:26

Pár postřehů z prodlouženého víkendu:

B166 - cestou tam (od Hallstätter k Sankt Martin am Tennengebirge) jsme měli smůlu na provoz, cestou zpět v neděli kolem oběda paráda od St. Martina až k jezeru, dál okolo Halštatského jezera už byl provoz a osídlení.

B99 Mühlbach -- Katschberg -- St. Michael im Lungau. Docela krpál, nahoru furt plnej a stejně to nejede (a kousek před vrcholem jsme dojeli nějaký eko tříválec v astmatickém záchvatu). Nahoru test chlazení, dolů test brzd (Hawky potěšily, fungovaly čím dál lépe). Na otestování techniky a vyhnutí se placenému tunelu na A10 dobrý, jinak to na mě moc dojem neudělalo. (ale ten tunel je rozhodně větší nuda :D)

B99 Mauterndorf - Obertauern - Untertauern - Radstadt -- nahoru svižná kochací jízda širokým horským údolím, dolů k Untertauernu jsou i utaženější zatáčky a i když člověk dojede pomalejší provoz, je to pěkná soutěska. Dál k Radstattu je to opět svižná vyhlídková silnice. (a tento úsek taky objíždí placený tunel na A10)

B153 -- Mitterweissenbach -- Attersee -- Nahoru jsem se krásně svezl, jezdí tam i motorkáři, jsou tam nějaké propagační cedule na bezpečnou jízdu, přišlo mi, že na rozumných místech (např. před utaženou zatáčkou schovanou za horizontem). Dolu k jezeru už jen rychlá silnice s táhlýma zatáčkama.
Naposledy upravil gramo dne 11 črc 2018, 13:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod Tomin » 11 črc 2018, 12:51

ND a gramo: Přesně takhle má vypadat kvalitní svodka z cest. Horepalec!

mx-5nd2.0 píše:2/ Nockalm Strase za 18,5E nestojí, je to řidičsky docela nuda, moc aut - a v okolí je mnoho hezčích cest zadarmo


Na obranu Nočků musím oponovat. My tam loni vjeli v čase 18:10 po zavíračce, takže šraňky byly hore a vjezd zdarma. Na dráze nám proto nikdo nepřekážel ani nezdržoval. Akorát hned po první vracečce (# 52) - pěkně zasvorované - začala spolujezdkyně pištět, že takhle ne! Tak to byla spíš kochací vyjížďka a nelitoval jsem. Krásné travnaté vrcholky v podvečerním slunci s vycházejícím skoroúplňkem - nebe na zemi.

K těm "mnoho hezčím cestám zadarmo kolem" bych určitě zařadil Turracherstrasse se zastávkou nahoře na Turracher hohe u jezera - ano správně - Turrach see. V kavárně/hotelu Kornock jsme si dali lahodné kafe se štrůdlem, které jen podtrhlo tu delikátně úžasnou a pohodovou atmosféru tam. Ještě teď je mi z toho blaze! A pak na sjezdu dolů (směr na jih) k odbočce na Nockalm je taková raritka. Už jsem měl předem načtený, že je to silnice s jedním z nejprudších klesání, ale i tak mě to docela překvapilo. Prostě se furt klesá a klesá a za jednou ze zatáček náhle šůůůp-down. Taková obdoba Mausefalle na sjezdovce Hahnenkamm!

DSC_0422..JPG
ein Kaffe und Apfelstrudel mit Vanillesauce a somrující fenka Uschi

https://mapy.cz/s/2PK2y
https://www.kornock.at/
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Rakousko trasy

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 11 črc 2018, 20:56

Taky trochu pro náladu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 97 návštevníků