Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Příspěvekod Tomin » 27 srp 2019, 23:36

Ty jo, ta trasa je de-luxe, fakt! I pěkně Buchlováčky tam vidím. Teď o víkendu jsem byl s Mazděnkou v Jeseníkách na výšlapu (na Švýcárnu) a jel jsem pak na obhlídku z Bělé pod Pradědem na Karlovu Studánku, prý tam měl být nový asfalt. A byl! :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Příspěvekod gramo » 27 srp 2019, 23:45

V neděli odpoledne/podvečer se budu vracet od Rýmařova ku Praze po I/11 a vzhledem k tomu, že v Kuněticích je zavřený mostek, pojedu přes Hradec. Ale z rodinných důvodů nejedu Mazdou, ale E34. Podle času bych se buď přidal v Rýmařově, nebo vynechal to sedlo a přidal se až v Loučné anebo až v Hanušovicích.

Přes Sovinec jsem už delší dobu nejel, tak nevím, jak to tam teď vypadá, ale na 449 je pěkný nový asfalt.
Naposledy upravil gramo dne 28 srp 2019, 00:07, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Příspěvekod Tuleň » 27 srp 2019, 23:50

Doporučil bych se "padesátce"vyhnout.
Buchlov má 3 semafory, na celém kopci se dělá nový asfalt. Další semafor je před Uherským Hradištěm (ve směru od Brna bude semafor za) a opět se postoji.
Pomůže Waze, dá se to objed.
Podle mapy vidím, že budeš projíždět mojí rodnou dědinkou (Halenkov), klidně se ozvi a okružek k Rožnovu bych si s tebou dal, případně ukázal i nějaké cestičky :)
Každopádně ať se cesta vydaří :)
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Příspěvekod Safa » 28 srp 2019, 00:30

Za normálních okolností bych ti doporučil Valašskou bombu z Držkové na Chvalčov, ale vzhledem k aktuální situaci - ani omylem. Už dva roky to tam pytlíkují a jsou tam regulérně vyfrézované jámy... :(
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Příspěvekod Robo96 » 28 srp 2019, 08:26

na Sk strane odporucam ist usek Puchov-Bytca opacnou stranou Vahu, tj. v Puchove odbocit do Nimnice. Krajsia cesta. Pripadne tam zakomponovat tento usek, tiez moc pekna cesta (moje teritorium, pridal by som sa ale neni na com) https://goo.gl/maps/uH4ryrjmfqrckayh8
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Příspěvekod TOM » 30 srp 2019, 06:30

Ahoj co se týká navržené trasy planujes přespat v Luha. nápis kde a můžeme se potkat bydlím zde a v nedeli se možná projedu. . Klidně do SZ.
MX-5 NA 1.6 Coccinella septempunctata

"Lidé, kteří jsou natolik šílení, aby si mysleli, že mohou změnit svět, to dokážou" - Steve Jobs
Uživatelský avatar
TOM
 
Příspěvky: 449
Obrázky: 3
Registrován: 05 čer 2011, 18:59
Bydliště: Morava

Re: Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Příspěvekod cafe-racer » 30 srp 2019, 09:04

Díky všem za tipy ; počasí vypadá luxusně.
Na fórum budu mít přístup přes Tapatalk, případně 603 984 916 je můj tlf.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Příspěvekod Tomin » 02 zář 2019, 00:18

Tož jak bylo? Kde se ti nejvíc líbilo? Po které silnici se nejlíp jelo? Co mazděnka, to je ale nenahraditelný vozejček, co? :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Víkend Morava / Beskydy / Slovensko / Jeseníky

Příspěvekod cafe-racer » 02 zář 2019, 13:11

Vezmu to obráceně - výrazně jsme zkrátili cestu po Slovensku, protože (bratia snad odpustí) tam prostě byly rozj*ebané silnice : výjezd na Vranču česká strana paráda, sjezd na SK jakž takž. Bytča-Makov fajn, ale je to hlavní silnice s provozem. Po městech jsem si občas i škrtnul podvozkem jak to bylo dobité. Hlavně krajina není až tak líbivá ; na druhou stranu během této mikrozkušenosti jsem ocenil disciplínu slovenských řidičů.
Příjezd k Brnu přes Žďárské vrchy super, burgr v Úvozně super, č.50 přes Buchlovské kopce sice se semaforama ale taky super (hlavně zastávka u motorestu, spousta zajímavých motorek i aut). Svezení po Beskydech parádní, teda až na ty nekonečně dlouhé vesnice - to je mor.
Takže celkem pecka výlet, pes po návratu políbil gauč a my se těšíme příští neděli na další výlet (jede se závod Zbraslav-Jíloviště).
Auto šlapalo skvěle, jsme naklepaní jako kvalitní řízky. jen do toho provozu je to takové nepříjemné, když se ti na kufr nalepí chrochtající turbodiesel (a že jich teda za těch bezmála 800 km bylo). Mazda úplně není ten typ auta, ve kterém bych chtěl bourat...
Takže tak, mazdám zdar.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Další

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 108 návštevníků

cron